OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

28 niedziela zwykła – 15.10.2017 r.

 

 

 

1.     Dzisiejszej niedzieli w Polsce odbywa się liczenie wiernych w kościele.

 

2.     Dzisiaj obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy na 17.30 na różaniec w tej intencji, a następnie Eucharystię i procesję uczestników na cmentarz .

 

3.     W tym tygodniu zapraszamy kolejne grupy kandydatów do bierzmowania do prowadzenia różańca w dniach, w których mają spotkania.

 

4.     W środę wypadnie święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia.

 

5.     W czwartek, 19 października będzie wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Po mszy św. wieczornej będzie przejście pod pomnik ks. Jerzego, złożenie kwiatów i zniczy, oraz krótka modlitwa.

 

6.     W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. Po mszach św. będzie zbiórka do puszek na misje.

 

7.     W kościele Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie w następną niedzielę, w liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II, o godz. 1500 zostanie odprawiona w kaplicy jemu poświęconej dodatkowa Msza św. W tę modlitwę włączy się zespół Trio z Lublina; po Mszy św. możliwość uczczenia relikwii św. Jana Pawła II. Ks. Dziekan zaprasza.

 

 

8.   Za ławkami, na bocznych ołtarzach i w zakrystii są kartki na wypominki. Prosimy czytelnie wypisywać zmarłych (w mianowniku) i zaznaczyć czy są to wypominki listopadowe, czy roczne. Przy rocznych prosimy podpisać przed którą mszą św. mają być czytane: przed 8:00, czy przed 12:00. Prosimy przy wypominkach rocznych zmniejszać ilość imion do minimum, lub tylko nazwisk z rodzin zmarłych, natomiast w wypominkach listopadowych można wymieniać dowoli wszystkich krewnych zmarłych.

 

 


 

27 niedziela zwykła – 08.10.2017 r.

 

 

 

1.     Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek z okazji Dnia Papieskiego na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na stypendia dla uzdolnionej i potrzebującej młodzieży.

 

2.     W tym tygodniu modlitwę różańcową poprowadzą:

·        W poniedziałek, -  Oaza

·        We wtorek – wspólny różaniec

·        W środę, - Przedszkole

·        W czwartek – Rada Parafialna i Poradnia Rodzinna

·        W piątek będzie różaniec fatimski

·        W sobotę – zapraszamy nauczycieli i KSW

·        W następną niedzielę -  Rodzice Dzieci nienarodzonych

 

 

3.     W czwartek o godz.16:00 będzie msza św. w int. nauczycieli, pracowników Oświaty i emerytów szkolnictwa z naszej gminy.

 

4.     W czwartek po mszy św. wieczornej ks. proboszcz zaprasza Radę Parafialną na spotkanie.

 

5. W piątek, 13 października - zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Msza św. będzie o godz. 18:00, następnie różaniec, homilia i procesja wokół rynku.  Serdecznie zapraszamy.  W tym dniu ks. bp Edward Białogłowski obchodzi imieniny. Ze względu na niską frekwencję nie będzie w piątki różańca o 20:00

 

6.     W sobotę 14 października o godz. 12:00 będzie msza św. Zespołu Szkół Technicznych z okazji Jubileuszu 40- lecia szkoły. W tym dniu przypada Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i wszystkich związanych ze szkolnictwem zapraszamy w sobotę na różaniec. O poprowadzenie różańca prosimy KSW.

 

7.     W niedzielę, 15 października, przeżywać będziemy Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy rodziców, którzy doświadczyli bolesnej sytuacji utraty dziecka: poprzez jego przedwczesną śmierć, przedwczesny poród, poronienie, aborcję, którzy nie zdążyli go przytulić i nie dane im było wspólnie przejść przez życie. Zapraszamy na 17.30 na różaniec w tej intencji, a następnie Eucharystię i procesję uczestników na cmentarz . Na procesję można przynieść symboliczny znicz.

 

8.     W następną niedzielę 15 października odbędzie się, jak co roku liczenie wiernych.

 

9. Kino Jedność w Sędziszowie Młp. zaprasza od 13 października  na film „Dwie korony” przedstawiający niezwykłe życie św. Maksymiliana Kolbe.

 


XXVI Niedziela Zwykła   -  01.10.2017

 

1.        Dzisiaj po mszach św. zbiórka do puszek – jest to jesienna pomoc dla Seminarium Duchownego w Rzeszowie.

 

2.         W tym tygodniu wypada:

·        W poniedziałek -  św. Aniołów Stróżów

·        W środę św. Franciszka z Asyżu

·        W czwartek  - św. Faustyny Kowalskiej. W parafii Miłosierdzia Bożego obchodzony będzie odpust ku czci św. Faustyny Kowalskiej.

·        W sobotę – NMP Różańcowej

3.        Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:30. W tym tygodniu do prowadzenia modlitwy różańcowej prosimy róże różańcowe.

4.        Dla tych, którym ta pora odpowiada w każdy piątek miesiąca października będzie o godz.20:00 dodatkowe nabożeństwo różańcowe.

5.        W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Do skorzystania ze spowiedzi zapraszamy w czwartek dzieci i młodzież a w piątek dorosłych od godz. 17:00. W I piątek odwiedziny chorych z Komunią św. od godz. 9:00.

6.         W piątek na modlitwę różańcową na godz.17:30 zapraszamy dzieci z kl. III szkół podstawowych wraz z rodzicami. W tym dniu dzieci otrzymają różańce.

7.        W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy kolejny XVII Dzień Papieski pod hasłem: " Idźmy naprzód z nadzieją”. Składka z następnej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje parafialne, a po mszach św. będzie można złożyć do puszek ofiarę na „żywy pomnik Jana Pawła II, czyli na stypendia dla uzdolnionej i potrzebującej młodzieży.

8.         W zakrystii są do nabycia różańce z MB Sędziszowską po 10 zł.

9.        W zakrystii można zapisać się jeszcze na autokarowy sobotni wyjazd do Tylawy na modlitwę „Różaniec do granic”. W naszej parafii odmówimy różaniec przed mszą św. o godz. 17:30.

10.   Zespół Szkół Technicznych zaprasza dorosłych na bezpłatne kursy kwalifikacyjne w zawodach: technik mechanik – obrabiarki sterowane numerycznie, technik elektryk, technik usług kosmetycznych.

      


 

 

 Inne ogłoszenia


 

  •   Kancelaria Parafialna znajduje się w Domu Parafialnym.

  • W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Sędziszowskiej a w piątek o godz. 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

  • W dniach 21 i 22 czerwca 2013 r. odbyło się w Wieliczce zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski.
    Biskupi przyjęli nowelizację IV przykazania kościelnego. W miejsce dotychczasowego zapisu, który brzmi: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach" przyjęto nowe brzmienie: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach". Oznacza to, że okres formalnego zakazu zabaw został ograniczony do Wielkiego Postu. Nie zmienia to jednak w niczym dotychczasowego charakteru każdego piątku jako dnia, w którym katolicy powinni “modlić się, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać wstrzemięźliwość” .

  • Biblioteka w domu parafialnym znajduje się na pierwszym piętrze obok Sióstr Służebniczek. Biblioteka parafialna czynna jest w każdą niedzielę w godz. 9:00-12:00. Zapraszamy.

  • Informujemy, że ubikacja przy kościele jest otwarta tylko w niedziele i święta w czasie mszy św., oraz w czasie mszy pogrzebowych i ślubnych. W dni powszednie, w razie potrzeby można zgłosić się po klucz do zakrystii.