OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA  -  22 lipca 2018

 

1.     Od dziś rozpoczyna się 19 Ogólnopolski Tydzień św. KrzysztofaZ tej racji z racji, po mszach św. będzie błogosławieństwo kierowców,  samochodów oraz innych pojazdów i breloczków a zbiórka do puszek przeznaczona jest na pojazdy dla misjonarzy.

 

2.     W tym tygodniu wypadną święta i wspomnienia:

·        W poniedziałek 23 VII – św. Brygidy, patronki Europy
·        We wtorek 24 VII – św. Kingi
·        W środę 25 VII – św. Jakuba Apostoła, i św. Krzysztofa
·        W czwartek 26 VII – św. Anny i Joachima, rodziców NMP

3.     Dzisiaj po mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe 41 Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zapraszamy do zapisywania się. Pielgrzymka odbędzie się w dn. 4-13 sierpień 2018 r.

 

4.     W przyszłą niedzielę w klasztorze o godz. 11:15 odbędzie się spotkanie organizacyjne Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę. Ojciec Bolesław zaprasza.

 


PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA  -  15 lipca 2018

 

1.    Od następnej niedzieli rozpocznie się XIX Ogólnopolski Tydzień    św. Krzysztofa pod hasłem: „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Dziś przed kościołem lub  w zakrystii można się zaopatrzyć w breloczki ze św. Krzysztofem.

 

2.    W przyszłą niedzielę po mszach św. z okazji św. Krzysztofa będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy oraz tradycyjnie będzie zbiórka na pojazdy dla misjonarzy, którzy często muszą pokonywać bardzo duże odległości dojeżdżając do swoich kaplic misyjnych.

 

3.    W przyszłą niedzielę  o godz. 12:00 mszę św. Prymicyjną w naszej odprawi parafii ks. Łukasz Nowak.

 

4.    Zachęcamy do czytelnictwa prasy religijnej.

 

5.    Publiczne przedszkole w Górze Ropczyckiej ogłasza dodatkowe zapisy. Szczegóły na stronie internetowej, w placówce szkoły i w gablocie.

 


XIV  Niedziela zwykła   -  08.07.2018

1.     Bóg zapłać mieszkańcom Sielca i Podlasku, którzy przyczynili się do gościnnego przyjęcia pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Przemyskiej na Jasną Górę. Bóg zapłać za asystę strażakom.

 

2.     W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

-11 lipca –  środa –Święto św. Benedykta, Op. Patrona Europy

-12 lipca– czwartek – wsp. św. Bonifacego z Kwerfurtu, bp.m.

-13 lipca – piątek – wsp. Świętych pustelników Andrzeja, Świerada i Benedykta i Nabożeństwo Fatimskie.

 

3.    W piątek, 13 lipca – ze względu na Nabożeństwo Fatimskie msza św. wieczorna będzie o  godz. 19:00,  Po mszy św. wieczornej Nabożeństwo Fatimskie. Proszę nie zastawiać przejścia na dolnym parkingu. Serdecznie zapraszamy.

 

4.      W następną niedzielę w parafii Miłosierdzia Bożego o godzinie 1100 będzie Msza św. Prymicyjna ks. Łukasza Nowaka – syna śp. Andrzeja - naszego byłego organisty.

  W najbliższą sobotę przywitamy go o godz. 1700 przy zjeździe z nowego wiaduktu nad torami, by uroczyście poprowadzić go do naszego kościoła farnego, gdzie przyjął chrzest i dojrzewał do odpowiedzi na Boże powołanie. Tutaj u nas o 17:30 odprawi nabożeństwo dziękczynne, po którym zostanie uroczyście odprowadzony do domu. Byłoby dobrze, aby się zorganizować i choć trochę udekorować ul. Armii Krajowej, Kolejową, Rynek i 3 Maja.

    W naszej parafii mszę św. Prymicyjną ks. Łukasz odprawi za dwa tygodnie w niedzielę 22 lipca o godz. 12:00.

 

5.    Dyrekcja wraz z pracownikami Przedszkola nr 2 z Osiedla Młodych składają podziękowania za zbiórkę pieniędzy na leczenie p. Ireny.

 

 


TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  -  01.07. 2018

 

1.      Dzisiaj po mszach św. zbiórka do puszek na pomoc w sfinansowaniu kosztownego leczenia pani Ireny. Pomoc organizują jej koleżanki, z którymi pracowała w Przedszkolu na Osiedlu Młodych.

 

2.     W środę zapraszamy na nowennę do MB Sędziszowskiej o godz. 17:30.

 

3.     W tym tygodniu wypada I czwartek I piątek i I sobota. W I piątek do chorych kapłan uda się z Najświętszym Sakramentem od godz. 9:00. Okazja do spowiedzi w I czwartek od godz.17:30 a w I piątek od godz.17:00.                                                                                                                                

4.     W sobotę przez naszą parafię przechodzić będzie Piesza Pielgrzymka Przemyska na Jasną Górę. W Sielcu pielgrzymi będą o godz. 13:00 i tam będą jeść obiad, a w Sędziszowie będą ok. godz. 15. W tym roku odwiedzą Klasztor Kapucynów.

 

5.     W następną niedzielę składka będzie na remont dzwonnicy, napędów i dzwonów. Zachęcamy do czytelnictwa prasy religijnej. Jest też nowy nr „Ziarna Maryi”.

 

6.     Jutro – w poniedziałek o 4 rano z parkingu poniżej kościoła wyjeżdża jednodniowa autokarowa pielgrzymka do Częstochowy i Jędrzejowa. Są jeszcze wolne miejsca.

 

7.     Ośrodek Pomocy Społecznej w Sędziszowie Młp. informuje, że wnioski dotyczące jednorazowego wsparcia w kwocie 300 zł dla wszystkich uczniów rozpoczynających przyszły rok szkolny, można składać drogą elektroniczną od 1 lipca i osobiście od 1 sierpnia w siedzibie Ośrodka. Bliższe informacje na stronie internetowej Ośrodka Pomocy. 

 


DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  -  24.06. 2018

 

1.     Przypominamy, że w wakacje w dni powszednie nie będzie mszy św. o godz. 6:30.

 

2.     W piątek obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą jak w każdą uroczystość, czyli o godz. 6:30, 8:00, 9:15, 10:30 i po południu o 16:00 i 18:00.  Modlić się będziemy za następcę świętego Piotra na Stolicy Apostolskiej – papieża Franciszka. Składka przeznaczona będzie tradycyjnie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

        W piątek wypadną imieniny ks. Piotra. Składamy mu życzenia obfitości łask Bożych, opieki św. Patrona i polecamy Go Waszym modlitwom.

3.      W sobotę będzie ostatni dzień czerwca i zakończenie nabożeństw do NS Pana Jezusa.

 

 

4.     Następna niedziela, to pierwsza niedziela miesiąca lipca. Po mszy św. o godz. 9:15 zmiana tajemnic różańcowych. Będzie można wpłacać na Seminarium Duchowne. Składka niedzielna również będzie na Seminarium Duchowne. 

5.     W następną niedzielę po mszach św. będzie zbiórka do puszek na leczenie i przeszczep komórek macierzystych dla chorej p. Ireny.

 

6.     W poniedziałek - 2 lipca wyruszy autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Chętni mogą zapisywać się w zakrystii.

 

 

7.     W przyszłą niedzielę w klasztorze o godz. 11:15 odbędzie się spotkanie organizacyjne Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę.

 

8.     Dzisiaj przed kościołem u Strzelców można nabyć srebrne medaliki z wizerunkiem Matki Bożej Sędziszowskiej.

 


 


  


Inne ogłoszenia


 

  Kancelaria Parafialna znajduje się w Domu Parafialnym.

 

- W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Sędziszowskiej a w piątek o godz. 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

 

- W dniach 21 i 22 czerwca 2013 r. odbyło się w Wieliczce zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski.
Biskupi przyjęli nowelizację IV przykazania kościelnego. W miejsce dotychczasowego zapisu, który brzmi: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach" przyjęto nowe brzmienie: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach". Oznacza to, że okres formalnego zakazu zabaw został ograniczony do Wielkiego Postu. Nie zmienia to jednak w niczym dotychczasowego charakteru każdego piątku jako dnia, w którym katolicy powinni “modlić się, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać wstrzemięźliwość” .

 

!   Biblioteka w domu parafialnym znajduje się na pierwszym piętrze. Biblioteka parafialna czynna jest w każdą niedzielę w godz. 9:00-12:00. Zapraszamy.

 

 Informujemy, że ubikacja przy kościele jest otwarta tylko w niedziele i święta w czasie mszy św., oraz w czasie mszy pogrzebowych i ślubnych.

W dni powszednie, w razie potrzeby można zgłosić się po klucz do zakrystii.