OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

29 niedziela zwykła – 18.10.2020

 

1.    Rozpoczął się Tydzień Misyjny.  W tym tygodniu w modlitwie różańcowej modlić się będziemy w intencji misji i misjonarzy, szczególnie pochodzących z naszej diecezji.

2.    Ze względu na zarażenie koronawirusem i izolację księży msze św. w dni powszednie w tym tygodniu będą nadal odprawiane tylko o godz. 6:30 i 18:00. Pozostałe intencje są odprawiane na plebanii.

 

3.    W czwartek 22 października wypadnie liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

 

4.    W przyszłą niedzielę przypadnie Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Składka przeznaczona będzie na inwestycje parafialne.

 

5.    Przypominamy, że w następną ostatnią niedzielę października w związku ze zmianą czasu będziemy wstawać o godzinę później.

 

6.    Przypominamy, że w naszym powiecie obowiązuje strefa czerwona i wg obostrzeń  sanitarnych w naszym kościele może przebywać jednocześnie do 100 osób.

 

7.    Ze względu na ograniczenia przewidziane na dzisiaj liczenie wiernych zostało odłożone.

 

8.    W związku z najnowszymi decyzjami władz państwowych zaostrzającymi reżim sanitarny Biskup Rzeszowski przekazuje następujące wytyczne, do których należy się stosować, i o których należy poinformować wiernych:

·       Wszyscy mają obowiązek respektować ograniczenia dotyczące liczby wiernych mogących przebywać w danej świątyni.

·       Osoby chore, starsze i zagrożone nie mają obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.

·       Osoby zdrowe, które pozostają aktywne zawodowo i wypełniają swoje obowiązki w dni powszednie, co do zasady nie są zwolnione z obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta.

·       Wierni, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie spełnić obowiązku niedzielnego (np. z powodu zbyt małej liczby miejsc dostępnych w kościele), powinni postarać się uczestniczyć w Eucharystii w dzień powszedni lub przynajmniej poświęcić odpowiednią ilość czasu na adorację eucharystyczną.

9. Za ławkami, na bocznych ołtarzach i w zakrystii są kartki na wypominki. Prosimy czytelnie wypisywać zmarłych (w mianowniku) i zaznaczyć czy są to wypominki listopadowe, czy roczne. Przy rocznych prosimy podpisać przed którą mszą św. mają być czytane: przed 8:00, czy przed 12:00. Prosimy przy wypominkach rocznych zmniejszać ilość imion do minimum, natomiast w wypominkach listopadowych można wymieniać dowoli wszystkich krewnych zmarłych.

Msza św. i nauka dla narzeczonych w trzecią niedzielę października (18.10.2020) nie odbędzie się. Zapraszamy za miesiąc.

10. W czwartek 15 października 2020 r. zmarł ks. Prałat Stanisław Ryba. Msza św. pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek 19 października o godz. 13:00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Pilźnie. Obecnie w Pilźnie również obowiązuje strefa czerwona.

W zakrystii można zamawiać intencje za śp. ks. Stanisława Rybę.

Od dzisiaj przez tydzień będzie wystawiona przy bocznym ołtarzu Kronika Parafialna, do której można wpisywać kondolencje. Ze względów sanitarnych trzeba mieć własny długopis.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie...

 

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 15 października 2020 r. zmarł ks. Prałat Stanisław Ryba.

Msza św. pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek 19 października o godz. 13:00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Pilźnie.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie...


Komunikat

    Informujemy parafian, że testy wykonane  u ks. Proboszcza i  ks. Artura potwierdziły infekcję koronawirusem COVID-19. Obydwaj są objęci kwarantanną i występują u nich łagodne objawy. Obydwaj księża na kilka dni przed zleconymi badaniami profilaktycznie izolowali się w swoich mieszkaniach. Dwie msze św. w ostatnią niedzielę w zastępstwie odprawiali kapłani z innych parafii.

   Nie znamy źródła zakażenia. Jesteśmy w kontakcie z Sanepidem. Kościół jest dezynfekowany na bieżąco.  Prosimy parafian, którzy w ostatnim czasie mieli bezpośredni kontakt z ks. Proboszczem  i ks. Arturem o obserwację swojego zdrowia. Dotyczy to tych, którzy pozostawali w kontakcie w odległości mniej niż 2 metry przez ponad 15 minut.

   Prosimy wszystkich arafian o używanie maseczek zgodnie z wymogami sanitarnymi i zachowywanie dystansu społecznego szczególnie w czasie podchodzenia do Komunii św., w zakrystii i kancelarii.

   Ponieważ dwóch kapłanów wyłączonych jest z pracy musimy ograniczyć liczbę mszy św. w dni powszednie.  Msze św. w dni powszednie o godz. 7:00 zostają odwołane. Zamówione na tę godzinę intencje będą odprawiać na plebanii ks. Proboszcz i ks. Artur.

Mogą również wystąpić utrudnienia w pracy kancelarii parafialnej.

Prosimy o zrozumienie.

Msza św. i nauka dla narzeczonych w trzecią niedzielę października (18.10.2020) nie odbędzie się. Zapraszamy za miesiąc.

 


28 niedziela zwykła – 11.10.2020 r.

 

1.    Dzisiaj Dzień Papieski. Po mszach św. zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2.    We wtorek (13.X) msza św. o godz. 18:00 i  różaniec fatimski . Ze względu na sytuację epidemiczną nie będziemy urządzać procesji.

3.   W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą modlitwą.

4.    W nadchodzący czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego.

5.    Dziękujemy osobom, które zapisały się do wręczenia szkaplerza. Wręczenie szkaplerza zostało przełożone na późniejszy termin, o czym będziemy informować.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny.

7.     W przyszłą niedzielę odbędzie się tradycyjnie liczenie wiernych.

 

 


 

Parafia pw. Narodzenia NMP - Sędziszów Małopolski
 ul. Jana Pawła II 27, 39-120 Sędziszów Małopolski

Nr konta parafialnego:  90917200030001686720000010

Link do kamery w kościele:

http://hls.r-ce.pl/player/?stream=farasedz

 

 

 

 

  

 

 Inne ogłoszenia


 

  •   Kancelaria Parafialna znajduje się w Domu Parafialnym.

 

  • W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Sędziszowskiej a w piątek o godz. 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

 

  • W dniach 21 i 22 czerwca 2013 r.
    Biskupi przyjęli nowelizację IV przykazania kościelnego. W miejsce dotychczasowego zapisu, który brzmi: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach" przyjęto nowe brzmienie: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach". Oznacza to, że okres formalnego zakazu zabaw został ograniczony do Wielkiego Postu. Nie zmienia to jednak w niczym dotychczasowego charakteru każdego piątku jako dnia, w którym katolicy powinni “modlić się, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać wstrzemięźliwość” .

 

 

  • Informujemy, że ubikacja przy kościele jest otwarta tylko w niedziele i święta w czasie mszy św., oraz w czasie mszy pogrzebowych i ślubnych. W dni powszednie, w razie potrzeby można zgłosić się po klucz do zakrystii.