OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 


ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO  - 31 maja 2020

1. Dzisiaj kończy się okres wielkanocny. Kończy się też maj i majówki. Kończymy również odmawianie różańca w kościele o godz. 20:30, ale zachęcamy do odmawiania prywatnie w domach.

 

2.  Jutro, w poniedziałek, (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msze św. jutro będą odprawiane w porządku świątecznym, czyli o godz. 6:30, 8:00, 9:15 i 10:30 a po południu o godz. 16:00 i 18:00.

3. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Będziemy modlić się o czyste i dobre serca dla nich oraz  duchowy wzrost.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

 

5. W czwartek przypadnie święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 

6. Przez cały tydzień będziemy spowiadać w czasie nabożeństw czerwcowych, a w pierwszy piątek od godz. 17:00.

Do chorych w I piątek w tym miesiącu nadal nie będziemy jeździć, ale w razie pilnej potrzeby jesteśmy do dyspozycji aby pojechać z posługą sakramentalną.

 

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Trójcy. Będzie to I niedziela miesiąca. Zapraszamy róże różańcowe na godz. 9:15, po mszy św. będziemy odmawiać dziesiątek różańca, ale nadal nie będziemy wymieniać tajemniczek różańcowych.


8. Trwa remont organów. Został zamontowany nowy wentylator, nowy miech i wymienione wszystkie mieszki w wiatrownicach do każdej piszczałki. W najbliższym tygodniu po przebytej kwarantannie zostanie dostarczony nowy kontuar, który został sprowadzony z Włoch. Zakończenie prac przewidujemy pod koniec czerwca.
 

Parafia pw. Narodzenia NMP - Sędziszów Małopolski
 ul. Jana Pawła II 27, 39-120 Sędziszów Małopolski

Nr konta parafialnego:  90917200030001686720000010

Link do kamery w kościele:

http://hls.r-ce.pl/player/?stream=farasedz

 

 


WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE  -  24 maja 2020

 

 1. Dni powszednie między uroczystościami Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego są dniami nowenny – przygotowującej na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela.
 1.  We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
 1.  W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.
 1. W sobotę o godz. 10:00, w katedrze, Biskup Rzeszowski wyświęci na kapłanów sześciu diakonów z naszej diecezji, a wśród nich naszego diakona Tomasza Jordana. Msza św. prymicyjna ks. Tomasza Jordana będzie w następną niedzielę o godz. 13:00. W związku z obowiązującymi przepisami w uroczystości tej będzie mogły wziąć udział tylko osoby zaproszone przez ks. Prymicjanta. Wszyscy chętni będą mogli uczestniczyć i łączyć się duchowo za pośrednictwem transmisji internetowej z naszego kościoła.
 1. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypadnie uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki - dzień wdzięczności Bogu za dary Ducha Świętego, otrzymane w sakramentach chrztu i bierzmowania. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i jest to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.  Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi przy okazji mszy św. i nabożeństw majowych w dni powszednie.
 1. W niedzielę Zesłania Ducha św. o godz. 15:00 będzie I Komunia św. pierwszej grupy dzieci pierwszokomunijnych. W kolejne niedziele będą kolejne I Komunie św. kolejnych grup trzecioklasistów.

7.  Kuria Biskupia w Pompejach (Włochy) informuje, że Papieskie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach nie ma nic wspólnego z inicjatywą Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi związaną ze zbieraniem ofiar w połączeniu z odniesieniami do tegoż sanktuarium maryjnego i Nowenny Pompejańskiej. Jest to wyłącznie prywatna inicjatywa stowarzyszenia.

8. W następną niedzielę składka na remont organów. Bóg zapłać za ofiary.
 

Parafia pw. Narodzenia NMP - Sędziszów Małopolski
 ul. Jana Pawła II 27, 39-120 Sędziszów Małopolski

Nr konta parafialnego:  90917200030001686720000010

Link do kamery w kościele:

http://hls.r-ce.pl/player/?stream=farasedz

 

 


 

 

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY   -  17 maja 2020

 

1.    Z okazji jutrzejszej 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II dzisiaj o godz. 20:30 przy Domu Kultury będzie poświęcenie ustawionego przy obelisku krzyża. Niestety z uwagi na ciągle jeszcze obowiązujące przepisy epidemiologiczno-sanitarne – uroczystość ta będzie zamknięta. Nie będzie więc można przyjść i w niej osobiście uczestniczyć. Można jednak będzie to wydarzenie połączone z majówką śledzić przez transmisje do których dostęp będzie przez Facebooka parafialnego i telewizji sędziszowskiej oraz  stronę internetową parafii.

     Ponadto telewizja sędziszowska nagra tę uroczystość i udostępni ją w najbliższym tygodniu.

2.    Polecajmy się w naszych modlitwach wstawiennictwu św. Jana Pawła II i jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

 

3.        W poniedziałek 18 maja o godz. 18:00  w TVP będzie przedstawione widowisko muzyczne ‘”Santo subito – Prorok naszych czasów” zrealizowane w Łagiewnikach. Polecamy.

 

4.    W poniedziałek, wtorek i środę przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego  przypadają tradycyjnie trzy kolejne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy ludzkiej na roli i sprawiedliwy podział dóbr. Nie będziemy w tym roku organizować procesji pod krzyż, ale litanię do Wszystkich Świętych i modlitwy o urodzaje odprawimy w ramach majówki.

 

5.    W przyszłą niedzielę wypadnie Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

6.    Dla tych, którzy jeszcze nie byli w okresie wielkopostnym i wielkanocnym - zachęcamy do korzystania zwłaszcza w dni powszednie ze spowiedzi. Wg obecnych zasad w naszym kościele może przebywać do 60 osób. Prosimy o nieprzekraczanie tej liczby.

 

7.    Caritas Diecezji Rzeszowskiej na setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II przekazuje foldery z tekstem Litanii do św. Jana Pawła II  do odmawiania w rodzinach. Jeśli jeszcze są za ławkami można go zabrać do domu. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

8.    W dniu 30 maja o godz. 10:00, w katedrze, Biskup Rzeszowski wyświęci na kapłanów sześciu diakonów z naszej diecezji, a wśród nich naszego diakona Tomasza Jordana. W związku z obowiązującymi przepisami państwowymi w uroczystości tej będzie mogła wziąć udział ograniczona liczba osób. Wszyscy chętni będą mogli uczestniczyć i łączyć się duchowo za pośrednictwem transmisji internetowej oraz radiowej prowadzonej na falach Katolickiego Radia „VIA”. Prosimy o modlitwę w intencji przyszłych neoprezbiterów.

 

 


  

 

  

 

 Inne ogłoszenia


 

 •   Kancelaria Parafialna znajduje się w Domu Parafialnym.

 

 • W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Sędziszowskiej a w piątek o godz. 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

 

 • W dniach 21 i 22 czerwca 2013 r.
  Biskupi przyjęli nowelizację IV przykazania kościelnego. W miejsce dotychczasowego zapisu, który brzmi: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach" przyjęto nowe brzmienie: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach". Oznacza to, że okres formalnego zakazu zabaw został ograniczony do Wielkiego Postu. Nie zmienia to jednak w niczym dotychczasowego charakteru każdego piątku jako dnia, w którym katolicy powinni “modlić się, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać wstrzemięźliwość” .

 

 

 • Informujemy, że ubikacja przy kościele jest otwarta tylko w niedziele i święta w czasie mszy św., oraz w czasie mszy pogrzebowych i ślubnych. W dni powszednie, w razie potrzeby można zgłosić się po klucz do zakrystii.