OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

7 niedziela zwykła – 19 luty 2017

1.    Spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego odbędzie się w poniedziałek
20 lutego br. o godz. 16.30 w świetlicy parafialnej.

2.    Przypominamy kandydatom do bierzmowania o spotkaniach.

3.  W środę, 22 lutego, przypadnie święto Katedry św. Piotra Apostoła.

4.  Figura św. Antoniego, która była na terenie zakładu Safran naprzeciw nowych peronów kolejowych na końcu ul. Partyzantów w związku z przebudową zakładu jest przechowywana w naszej parafii i w następnym roku po realizacji inwestycji ma wrócić odnowiona i w podobnej lokalizacji.

5.  Przewodniczący Osiedli w Sędziszowie Młp. zapraszają w poniedziałek - 20 lutego do Domu Kultury do sali lustrzanej o godz. 12:00 na spotkanie z komendantem i dzielnicowym Policji w celu omówienia działań dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 12 lutego 2017

1.     W najbliższy wtorek, 14 lutego, przypadnie święto św. Cyryla i Metodego – Apostołów Słowian z IX w. - współpatronów Europy.

2.   Tego samego dnia tradycja wspomina też św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską - uważanego za patrona zakochanych.

3. Dzień 14 lutego zbiega się również z tzw. Mostem modlitewnym, w którym my będziemy się modlić za powołania a Seminarium Duchowne w Rzeszowie za naszą parafię.

4.    Burmistrz Sędziszowa Młp. informuje, że termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wraz z fakturami VAT należy składać do końca lutego 2017 r. w Urzędzie Miejskim w pokoju nr 9.

5.  Burmistrz zaprasza wszystkich chętnych niezależnie od wieku do udziału w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych o nazwie „Tropem Wilczym” wokół kościoła Miłosierdzia Bożego. Bieg odbędzie się za dwa tygodnie w niedzielę 26 lutego o godz. 12:00. Zgłoszenia przyjmowane są w Ratuszu w pokoju nr 5.

6. Niepubliczny Zespół Szkół w Ropczycach prowadzi nabór do szkoły policealnej do 17 lutego. Szczegóły na plakatach.     http://www.pszr.com.pl/oferta.html

7. Sędziszowskie kino „Jedność” proponuje nam od 17 lutego film o Karolinie Kózkównej pt. „Zerwany kłos”. Polecamy.

PIĄTA  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    -    05 LUTEGO 2017

1.     W tym tygodniu zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkania wg ustalonego porządku.

2.     W środę  na 17:30 zapraszamy na nowennę do MB Sędziszowskiej a w piątek na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

3.     W sobotę, 11 lutego, przypadnie liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. W sobotę od 8:30 spowiedź dla starszych i chorych, a o godz. 9:00 msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy o pomoc chorym i starszym w dotarciu na tę mszę św.

4.     W kinie Jedność w piątek 10 lutego o godz. 19:00 odbędzie się seans przedpremierowy „Zerwany Kłos” o błogosławionej Karolinie Kózkównej, pozostałe seanse tego filmu będą od 17 lutego.

Inne ogłoszenia

•   Kancelaria Parafialna znajduje się w Domu Parafialnym.

• W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Sędziszowskiej a w piątek o godz. 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

• W dniach 21 i 22 czerwca 2013 r. odbyło się w Wieliczce zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski.
    Biskupi przyjęli nowelizację IV przykazania kościelnego. W miejsce dotychczasowego zapisu, który brzmi: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach" przyjęto nowe brzmienie: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach". Oznacza to, że okres formalnego zakazu zabaw został ograniczony do Wielkiego Postu. Nie zmienia to jednak w niczym dotychczasowego charakteru każdego piątku jako dnia, w którym katolicy powinni “modlić się, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać wstrzemięźliwość” .

• Biblioteka w domu parafialnym znajduje się na pierwszym piętrze obok Sióstr Służebniczek. Biblioteka parafialna czynna jest w każdą niedzielę w godz. 9:00-12:00. Zapraszamy.

• Informujemy, że ubikacja przy kościele jest otwarta tylko w niedziele i święta w czasie mszy św., oraz w czasie mszy pogrzebowych i ślubnych. W dni powszednie, w razie potrzeby można zgłosić się po klucz do zakrystii.