OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 


DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  -  25.06. 2017

 

1.     Od środy porządek mszy św. w dni powszednie będzie wakacyjny                      – czyli o godz. 7:00 i 18:00 - w dni powszednie nie będzie mszy św. o godz. 6:30.

 

2.     W czwartek obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą jak w każdą uroczystość, czyli o godz. 6:30, 8:00, 9:15, 10:30 i po południu o 16:00 i 18:00.  Modlić się będziemy za następcę świętego Piotra na Stolicy Apostolskiej – papieża Franciszka. Składka przeznaczona będzie tradycyjnie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

         W czwartek wypadną imieniny ks. Piotra. Składamy mu życzenia obfitości łask Bożych, opieki św. Patrona i polecamy Go waszym modlitwom.

 

3.      W piątek będzie ostatni dzień czerwca i zakończenie nabożeństw do NS Pana Jezusa.

 

4.     W piątek, 30 czerwca - w Sielcu od godz. 8:00 będzie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych (meble, chemikalia, świetlówki itp..). Odpady należy wystawić na trasach odbioru worków ze śmieciami.

 

5.     Również w piątek, 30 czerwca, w związku z 28 Międzynarodowym  Wyścigiem Kolarskim „Solidarności” i Olimpijczyków. w godz. 11:15 – 12:30 będą utrudnienia w ruchu. Kolarze przyjadą od Mielca przez Ostrów, Borek, Boreczek, Witkowice, ul. Wspólną, Słoneczną, Wesołą, 3 Maja, Rynek, Jana Pawła II, Piłsudskiego, Grunwaldzką i Witosa i Sielec w kierunku na Bystrzycę i Wielopole.

 

6.     W tym tygodniu wypadnie I sobota miesiąca.

 

7.     Następna niedziela, to pierwsza niedziela miesiąca lipca. Po mszy św. o godz. 9:15 zmiana tajemnic różańcowych. Będzie można wpłacać na Seminarium Duchowne. Składka niedzielna również będzie na Seminarium Duchowne. 

 

8.      W następną niedzielę - 2 lipca o godz. 4:00 rano z parkingu przy kościele wyrusza autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Chętni mogą zapisywać się w zakrystii.

 

9.     Na parafialnym Facebooku będą wakacyjne konkursy. Zapraszamy.

 

10.     W przyszłą niedzielę w klasztorze o godz. 12:30 odbędzie się spotkanie organizacyjne Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę.

 

11.       Dyrektor, grono profesorskie i cała społeczność Zespołu Szkół Technicznych im. prof. Karola Olszewskiego w Sędziszowie Młp. zapraszają emerytowanych nauczycieli, pracowników i absolwentów na obchody jubileuszu 40-lecia istnienia szkoły, które odbędą się 14 października 2017 r. Szczegółowe informacje w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.

 


JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   -  18 czerwca 2017

 

1.     Dzisiaj zapraszamy na Podlasek na mszę św. o godz. 15:00.  Bierzmowani, którzy jeszcze nie odebrali indeksów mogą je dziś odebrać w zakrystii.

 

2.     Spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego odbędzie się w poniedziałek
19 czerwca br. o godz. 16.15 w świetlicy parafialnej.

 

3.     W środę od godz. 17:30 spowiedź dla dzieci i młodzieży przed zakończeniem roku szkolnego.

4.     W czwartek o godz. 10:00 msza św. na zakończenie SP 2.

 

5.     Trwa Oktawa Bożego Ciała.  Zapraszamy na msze św. o godz. 18:00  i procesje eucharystyczne. W czwartek, 11 czerwca, zakończenie oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy na poświęcenie wianków, ziół i błogosławieństwo dzieci.

 

6.     W nadchodzący piątek przypadnie uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - to dzień naszego drugorzędnego odpustu parafialnego.                                                Msze św. będą o:  6:30, 8:00, 9:15, 10:30 a po południu o 16:00 i uroczysta msza św. odpustowa o godz.18:00 a po niej procesja. Zapraszamy dzieci w strojach I Komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia.

7.     W tym dniu msza św. za + Jana Kuca zapisana wcześniej na 7:00 zostanie odprawiona o godz. 8:00. Jednocześnie będzie to dzień zakończenia roku szkolnego.

· Msza św. o godz. 8:00 będzie dla ZSZ

· O godz. 9:15 dla Gimnazjum

8.     W piątek będziemy obchodzić Dzień Ojca. Swoimi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych.

 

9.     W sobotę, 24 czerwca, przypadnie uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. 

 

10.                W zakrystii można zapisywać się na 80 pielgrzymkę nauczycieli i innych chętnych  na Jasną Górę. Wyjazd 2 lipca o godz. 4:00 z parkingu poniżej kościoła.

 

11.                Zapraszamy do zapisywania się do udziału w 40 Pieszej Pielgrzymce z Rzeszowa na Jasną Górę w dn. 4-13 sierpnia do grupy św. Brata Alberta. Zapisywać można się w zakrystii lub w kancelarii. Koszt pielgrzymki wynosi 130 zł. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się 30 lipca w niedzielę w naszym kościele po wieczornej mszy św.

12.                Oto zaproszenie Biskupa Rzeszowskiego skierowane do diecezjan do udziału w 40. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę:

Drodzy Diecezjanie! Umiłowani Bracia i Siostry!

W roku srebrnego jubileuszu diecezji serdecznie zachęcam wszystkich diecezjan do wzięcia udziału w 40. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która potrwa od 4 do 13 sierpnia 2017 r. Będzie to doskonała okazja, aby podziękować Panu Bogu za wszelkie łaski, jakich doświadczyliśmy jako Kościół rzeszowski i prosić Maryję, gwiazdę przewodnią, aby prowadziła nas w kolejnych latach.

W tym roku pielgrzymom będzie towarzyszyć hasło: „Zawsze będę z wami". Te słowa wypowiedziała Maryja do wizjonerek w Gietrzwałdzie w 1877 roku: „Nie smućcie się, bo Ja zawsze będę w wami". Podobnie jak w 1917 r. w Fatimie, Maryja w Gietrzwałdzie zachęcała do odmawiania różańca. W roku jubileuszy związanych z objawieniami Matki Bożej bardzo zachęcam do tej modlitwy. Miejscem, gdzie różaniec można zobaczyć w każdej dłoni jest szlak pielgrzymkowy. Niech nie zabraknie na nim osób różnych stanów i wieku, które rozważając tajemnice z życia Jezusa Chrystusa i Jego Matki, będą się modlić za Kościół, Ojca Świętego, naszą Ojczyznę i rodziny.

Zapewnienie Maryi o obecności z nami odnosimy także do roku jubileuszowego 300-lecia koronacji Cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Na Jasnej Górze od wieków cieszymy się wstawiennictwem Maryi w wymiarze indywidualnym i narodowym. Pielgrzymując do tronu Królowej Polski możemy tę obecność jeszcze bardziej odczuć i zrozumieć. Bardzo liczę na udział w pielgrzymce młodzieży. Kochani młodzi, obierzcie sobie Maryję jako przewodniczkę na waszych drogach życia. Nie zostawajcie bez. wsparcia w trudnych chwilach.

Drodzy chorzy, niepełnosprawni i cierpiący - i was zapraszam do ufnego zawierzania siebie Matce Bożej. Razem z tymi, którzy ze względu na pracę czy inne okoliczności nie mogą iść na Jasną Górę, jesteście mile widziani w duchowej grupie bł. ks. Jana Balickiego. Grupa ta jednoczy się przez fale Katolickiego Radia Via oraz kościół Św. Krzyża w Rzeszowie, gdzie, w czasie pielgrzymki, codziennie o godz. 20:30 odprawiane jest nabożeństwo różańcowe i Apel Jasnogórski.

Wszystkim życzę umocnienia wiary w Bożą opatrzność i opiekę Maryi. Przekonanie o jej obecności z nami, niech będzie dla was źródłem nadziei i radości.

Na czas pielgrzymowania oraz takich form wykorzystania^ wakacji i urlopów, które
zbliżają do Pana Boga, z serca Wam błogosławię.                           

 

 


NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY  -  11 czerwca 2017

 

   1. Dzisiaj po mszach świętych składka do puszek przeznaczona na świątynię Opatrzności Bożej. Siostry Karmelitanki z Mielca dziękują za ofiary składane w ubiegłą niedzielę na budowę przedszkola.

     Dzisiaj kino Jedność zaprasza o godz. 15:00 na film pt. „Szare Anioły”. Polecamy

2.     Do wszystkich zainteresowanych i kandydatów do Terytorialnej Służby Wojskowej skierowane jest zaproszenie na poniedziałek 12 czerwca o godz.17:00 do Ośrodka Kultury w Sędziszowie Młp.

3.  We wtorek, z okazji 13. dnia miesiąca czerwca zapraszamy na wspólną modlitwę za wstawiennictwem Pani Fatimskiej Rozpoczęcie mszą św. o godz. 19:00. Po mszy św.  różaniec, homilia i procesja z figurą MB Fatimskiej.

Zapraszamy dzieci w strojach pierwszokomunijnych. Prosimy nie zastawiać przejścia na dolnym parkingu.

4.     W środę od godz. 17:00 będzie spowiedź przed Bożym Ciałem.

5.     W najbliższy czwartek wypadnie Uroczystość Bożego Ciała. Porządek mszy św. będzie jak w niedzielę.

6.     Procesja Bożego Ciała w tym roku wyruszy z parafii Miłosierdzia Bożego po mszy św. o godz. 9:00 do naszego kościoła i zakończy się mszą św. w naszym kościele.

Do kościoła Miłosierdzia Bożego będą wywiezione feretrony, aby je stamtąd nieść w procesji. Prosimy o przygotowanie feretronów.           

          Na terenie naszej parafii proszę o przygotowanie:        

  III ołtarza przy Domu Kultury przez Braci Kapucynów                

 i IV ołtarza na rynku przy bloku przez mieszkańców rynku i sąsiadujących ulic.

 

7.     Przez oktawę Bożego Ciała zapraszamy codziennie o godz. 18:00 na procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła. Na Boże Ciało i całą oktawę zapraszamy do asysty baldachimu, feretronów i sztandarów, dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonków a dzieci z kl. III SP w strojach  I- Komunijnych.

8.      W wieczór Uroczystości Bożego Ciała w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie o godz. 19.00 odbędzie się koncert piosenki religijnej "Jednego Serca, Jednego Ducha".

9.      W piątek zapraszamy na mszę św. o godz. 18:00 młodzież bierzmowaną. Po mszy św. będzie rozdanie indeksów.

10.  W następną niedzielę zapraszamy na Podlasek na Mszę św. pod Krzyżem Jubileuszowym o godz. 15:00.

11. Dla tych, którzy posiadają ważne paszporty jest możliwość wyjazdu w piątek 30 czerwca do Lwowa na zakończenie Pieszej Pielgrzymki Rzeszowskiej do Lwowa. Wyjazd z czwartku na piątek o godz. 2:00. Przemarsz przez Lwów ok. 4 km do Katedry Lwowskiej, msza św. w katedrze, zwiedzanie cmentarza Łyczakowskiego i Lwowa. Powrót w piątek ok. 24:00. Koszt 70 zł. Zostało jeszcze kilka miejsc.

 

  

 

 Inne ogłoszenia


 

  •   Kancelaria Parafialna znajduje się w Domu Parafialnym.

  • W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Sędziszowskiej a w piątek o godz. 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

  • W dniach 21 i 22 czerwca 2013 r. odbyło się w Wieliczce zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski.
    Biskupi przyjęli nowelizację IV przykazania kościelnego. W miejsce dotychczasowego zapisu, który brzmi: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach" przyjęto nowe brzmienie: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach". Oznacza to, że okres formalnego zakazu zabaw został ograniczony do Wielkiego Postu. Nie zmienia to jednak w niczym dotychczasowego charakteru każdego piątku jako dnia, w którym katolicy powinni “modlić się, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać wstrzemięźliwość” .

  • Biblioteka w domu parafialnym znajduje się na pierwszym piętrze obok Sióstr Służebniczek. Biblioteka parafialna czynna jest w każdą niedzielę w godz. 9:00-12:00. Zapraszamy.

  • Informujemy, że ubikacja przy kościele jest otwarta tylko w niedziele i święta w czasie mszy św., oraz w czasie mszy pogrzebowych i ślubnych. W dni powszednie, w razie potrzeby można zgłosić się po klucz do zakrystii.