OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA  -  21 lipca 2019

1.    Od dziś rozpoczyna się 20 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.     Z tej racji z racji, po mszach św. będzie błogosławieństwo kierowców,  samochodów oraz innych pojazdów a zbiórka do puszek przeznaczona jest na pojazdy dla misjonarzy.

2.    W tym tygodniu wypadną święta i wspomnienia:

·       We wtorek 23 VII – św. Brygidy, patronki Europy

·       W środę 24 VII – św. Kingi

·       W czwartek 25 VII – św. Jakuba Apostoła, i św. Krzysztofa

·       W piątek 26 VII – św. Anny i Joachima, rodziców NMP

3.    Dzisiaj po mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe 42 Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zapraszamy do zapisywania się. Pielgrzymka odbędzie się w dn. 4-13 sierpień 2019 r. Zapraszamy także do pielgrzymowania duchowego. Zapisy na listę duchowych pielgrzymów grupy św. brata Alberta w zakrystii.

4.    W następną niedzielę składka na malowanie kościoła.

PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA  -  14 lipca 2019

1.   Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i indywidualnie na malowanie kościoła.

2.   W tym tygodniu w poniedziałek  wypadnie liturgiczne wspomnienie św. Bonawentury, a we wtorek wspomnienie Matki Bożej z góry Karmel.

3.   Od następnej niedzieli rozpocznie się XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

W przyszłą niedzielę po mszach św. z okazji św. Krzysztofa będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy oraz tradycyjnie będzie zbiórka na pojazdy dla misjonarzy, którzy często muszą pokonywać bardzo duże odległości dojeżdżając do swoich kaplic misyjnych.

Zachęcamy do czytelnictwa prasy religijnej.

Inne ogłoszenia

•   Kancelaria Parafialna znajduje się w Domu Parafialnym.

• W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Sędziszowskiej a w piątek o godz. 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

• W dniach 21 i 22 czerwca 2013 r.
    Biskupi przyjęli nowelizację IV przykazania kościelnego. W miejsce dotychczasowego zapisu, który brzmi: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach" przyjęto nowe brzmienie: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach". Oznacza to, że okres formalnego zakazu zabaw został ograniczony do Wielkiego Postu. Nie zmienia to jednak w niczym dotychczasowego charakteru każdego piątku jako dnia, w którym katolicy powinni “modlić się, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać wstrzemięźliwość” .

·         Biblioteka parafialna czynna jest w każdą niedzielę w godz. 9:00-12:00. Zapraszamy.

• Informujemy, że ubikacja przy kościele jest otwarta tylko w niedziele i święta w czasie mszy św., oraz w czasie mszy pogrzebowych i ślubnych. W dni powszednie, w razie potrzeby można zgłosić się po klucz do zakrystii.