OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  -   19 marca 2017

1.   Dzisiaj o godz. 17:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych i nowennie do Matki Bożej Sędziszowskiej, a także do lektury Pisma Świętego, książek i prasy katolickiej.

2.    Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego w poniedziałek, 20 marca Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa.

3.    Spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego odbędzie się w poniedziałek
20 marca br. o godz. 16.30 w świetlicy parafialnej.

4.    W poniedziałek, wtorek i środę będą rekolekcje dla szkół podstawowych i gimnazjum. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie.

5.    W piątek Droga Krzyżowa o godz. 7.30, po południu o godz. 17.00 – droga krzyżowa dla dzieci a bezpośrednio po niej (czyli ok.17:30) msza św.  i zaraz po mszy droga krzyżowa dla dorosłych.  Dodatkowo droga krzyżowa o godz. 20.00 w intencji dzieci utraconych i nienarodzonych.

6.     W sobotę, 25 marca wypadnie uroczystości Zwiastowania Pańskiego, jest to jest zarazem Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu zachęcamy do duchowej adopcji. Zapraszamy też kobiety w stanie błogosławionym na modlitwę i błogosławieństwo.

7.     Również 25 marca br. rozpocznie się jubileusz 25-lecia istnienia naszej diecezji. Z okazji jubileuszu diecezji został przygotowany film dokumentalny „25-lecie Diecezji Rzeszowskiej”, który zostanie wyświetlony w piątek, 24 marca  godz. 18.00 w TVP3 Rzeszów.

8.     Na bocznych ołtarzach są koszyczki na ofiarę na Boży Grób i kwiaty. Przed bocznym ołtarzem stoi kosz, do którego chętni będą mogli złożyć artykuły na Święta Wielkanocne, które Caritas Parafialna rozdzieli potrzebującym.

9.    Burmistrz Sędziszowa informuję, że od 15 marca w Domu Strażaka (wejście od ul. Polnej) działa punkt informacyjno-doradczy dla rolników dotyczący wypełniania wniosków o płatności obszarowe do gruntów rolnych.

10.                       7 kwietnia – w piątek przed Niedzielą Palmową z Rzeszowa wyruszy w kilku kierunkach Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku także do Sędziszowa Młp. i będzie to jedna z krótszych tras. Rozpoczęcie w Rzeszowie w Kościele Garnizonowym mszą św. o godz. 20:00. Wcześniej trzeba się zgłosić przez stronę internetową http://www.edk.org.pl/rejon-edk/172/rzeszow.html Proszę dokładnie zapoznać się z warunkami, bo to jest przejście nocne – nie dla mięczaków -  w milczeniu, w modlitwie, rozważaniu Pisma św. i drogi krzyżowej.

2 niedziela Wielkiego Postu - 12.03.2017 r.

1.     Dzisiaj naszymi modlitwami i ofiarą obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach. Po mszach św. zbiórka do puszek na misje.

2.     Dzisiaj o godz. 17:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy.

3.     W środę o 17:30 zapraszamy na nabożeństwo do MB Sędziszowskiej.

4.     W piątek Droga Krzyżowa o godz. 7.30, a po południu o godz. 17.00 – droga krzyżowa dla dzieci a bezpośrednio po niej (czyli ok.17:30) msza św.  i zaraz po mszy droga krzyżowa dla dorosłych. Dodatkowo droga krzyżowa o godz. 20.00.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  -  05 marzec 2017

1.       Zapraszamy na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym  – dzisiaj na godz. 17:00.

2.     W środę, 8 marca, Dzień Kobiet. Modlimy się za wszystkie Panie.

3.     W piątek Droga Krzyżowa o godz. 7.30,  po południu o godz. 17.00 – droga krzyżowa dla dzieci, a bezpośrednio po niej (czyli ok.17:30) msza św. i zaraz po mszy droga krzyżowa dla dorosłych.   Dla młodzieży droga krzyżowa o godz. 20.00.

4.     Przypominamy, że w sobotę o godz. 16:00 kolejne spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego.

5.     Następna - II niedziela WP - będzie dniem modlitwy i solidarności z misjonarzami. Zbierana będzie składka do puszek na misje.

6.     Na bocznym ołtarzu wystawiona jest księga trzeźwościowa. Zachęcamy do podejmowania zobowiązań przynajmniej na Wielki Post i wpisywania się do księgi.

7.       W zakrystii są już do nabycia baranki wielkanocne Caritas.

Inne ogłoszenia

•   Kancelaria Parafialna znajduje się w Domu Parafialnym.

• W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Sędziszowskiej a w piątek o godz. 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

• W dniach 21 i 22 czerwca 2013 r. odbyło się w Wieliczce zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski.
    Biskupi przyjęli nowelizację IV przykazania kościelnego. W miejsce dotychczasowego zapisu, który brzmi: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach" przyjęto nowe brzmienie: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach". Oznacza to, że okres formalnego zakazu zabaw został ograniczony do Wielkiego Postu. Nie zmienia to jednak w niczym dotychczasowego charakteru każdego piątku jako dnia, w którym katolicy powinni “modlić się, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać wstrzemięźliwość” .

• Biblioteka w domu parafialnym znajduje się na pierwszym piętrze obok Sióstr Służebniczek. Biblioteka parafialna czynna jest w każdą niedzielę w godz. 9:00-12:00. Zapraszamy.

• Informujemy, że ubikacja przy kościele jest otwarta tylko w niedziele i święta w czasie mszy św., oraz w czasie mszy pogrzebowych i ślubnych. W dni powszednie, w razie potrzeby można zgłosić się po klucz do zakrystii.