OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE


33 niedziela zwykła – 13.11.2022

1.    Dziś obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku obejmujemy szczególną modlitwą Ukrainę. Po mszach św. zbiórka do puszek dla Ukrainy.

2.    Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To okazja, aby zauważyć prawdziwie potrzebujących.

3.    Przypominamy, że codziennie o godz.17:30 modlimy się w int. polecanych w wypominkach.

4.    W czwartek - wspomnienie  św. Elżbiety Węgierskiej

5.    W  sobotę –  bł. Karoliny Kózki – patronki naszej diecezji.

 

6.    Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego – Niedziela Chrystusa Króla. Po Mszach św. wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 


32 niedziela zwykła   - 06.11.2022

1.    Dzisiaj zbiórka do puszek na WSD w Rzeszowie w ramach tzw.  pomocy jesiennej.

2.    Zapraszamy na różaniec z wypominkami o godz. 17:30.

3.    W piątek, 11 listopada wspomnienie św. Marcina, a dla Polaków w tym dniu wypada 104 rocznica odzyskania Niepodległości. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 12:00 . Po mszy św. o godz. 12:00 złożenie kwiatów przed pomnikiem  ks. Jerzego Popiełuszki i przemarsz na Rynek przed Ratusz, gdzie odbędą się dalsze uroczystości pod Pomnikiem Niepodległości. O godz. 17:00 biało-czerwona iluminacja Ratusza i przemarsz na cmentarz pod krzyż upamiętniających poległych za Ojczyznę.                                                   

Zachęcamy do modlitwy za Ojczyznę i przypominamy o wywieszeniu flag narodowych.

     Biskup Rzeszowski udziela wszystkim wiernym dyspensy od zachowania pokutnego charakteru piątku, 11 listopada 2022 r., z racji przypadającego w tym dniu państwowego Święta Niepodległości.

4.    Patriotyczna Msza św. dla gminy Iwierzyce 11 listopada  będzie o godz. 10:30 w Olchowej. Uroczystość ta będzie połączona ze 125-leciem OSP w Sielcu.

5.    W następną niedzielę będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku poświęcony będzie pomocy dla Ukrainy.                     W następną niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek na ten cel.

 


31 niedziela zwykła – Rocznica Poświęcenia Kościoła – 30.10.2022 r.

 

1.     Jutro w poniedziałek spowiedź przed Wszystkimi Świętymi od godz.17:00.

 

2.     We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych; Msze św. będą jak w niedzielę a o godz. 14:00 dodatkowa msza św. i po niej procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych.

3.     Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych. Warunkiem jest: spowiedź, wyzbycie się przywiązania do grzechów, Komunia święta, nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych i modlitwa w intencjach Ojca św. 

4.   W środę, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, będzie to tzw. Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu będą o godz. 6:30, 8:00, 9:15, 10:30, -- 16:00 i 18:00.

5.    Przez cały listopad zapraszamy na godz. 17:30 na różaniec z wypominkami za zmarłych. Przypominamy, że na wypominki roczne przyjmujemy tylko do dwóch imion i dwóch nazwisk a na listopadowe bez żadnych ograniczeń.

 

6.        W najbliższych dniach w związku ze spodziewanymi utrudnieniami i dużym ruchem przy cmentarzach prosimy o szczególną ostrożność zarówno pieszych jak i kierowców. W dniu Wszystkich Świętych zmieniona zostanie organizacja ruchu przy cmentarzu Komunalnym: Ulica ks. Maciąga i Kapucyńska będą drogami jednokierunkowymi. Przypominamy pieszym  - o obowiązku używania elementów odblaskowych po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

 

7.         W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17:30. W I piątek wyjazd do chorych  z Komunią św. od godz. 9:00.

 

8.    Uczniów klas VIII zapraszamy w piątek na mszę św. o godz. 18:00 po odbiór indeksów.

9.    W piątek 4 listopada  o godz.19:30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu ubogaconą koncertem organowo-wokalnym.

 

10.   W następną niedzielę – a będzie to I niedziela listopada zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 9:15, natomiast po wszystkich mszach św. zbiórka do puszek na WSD w Rzeszowie w ramach tzw.  pomocy jesiennej.

 

11.   Za ławkami są cegiełki na budowę pomnika dzieci utraconych. Na tych cegiełkach jest numer konta na który można wpłacać aby wesprzeć budowę tego pomnika na nowym cmentarzu.

 


30 niedziela zwykła – 23.10.2022

 

1.    Rozpoczął się Tydzień Misyjny.  Dzisiejsza składka przeznaczona jest na misje. W tym tygodniu w modlitwie różańcowej modlić się będziemy w intencji misji i misjonarzy, szczególnie pochodzących z naszej diecezji.

 

2.   Wyniki liczenia wiernych w ubiegłą niedzielę są następujące:

·       Wszystkich wiernych w naszym kościele było 2958, czyli ok. 41%  wszystkich parafian – z tego 1322 mężczyzn i 1636 kobiet.

·   Do Komunii św. przystąpiło 321 mężczyzn i 638 kobiet czyli razem 959 osób .

3.    W piątek - 28 X – wypadnie święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

4.    W następną niedzielę będziemy spowiadać w trakcie wszystkich mszy św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Zapraszamy również na spowiedź w następny poniedziałek 31 października od godz. 17:00. W tym tygodniu jest też szczególna okazja by oczyścić i zadbać o groby swoich zmarłych.

5.    W przyszłą niedzielę przypadnie Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Składka przeznaczona będzie na cele parafialne. Przypominamy, że w następną ostatnią niedzielę października w związku ze zmianą czasu będziemy wstawać   o godzinę później.

 

6.    Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej, za ławkami są także kalendarze misyjne i rolników.

 

7.    Pan Burmistrz informuje, że od 24 do 31 października można składać wniosek w MOPS na preferencyjny zakup węgla. Więcej informacji na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

 

8.    [na mszach z ks. bpem] Grupy duszpasterskie obecne na tej mszy św. proszę o pozostanie po mszy św. i przedstawienie sprawozdań ks. bpowi.

 


29 niedziela zwykła – 16.10.2022

1.    Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski. Po mszach św. będzie zbiórka do puszek na stypendia dla młodzieży.

2.    W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek18 października – św. Łukasz, ewangelista;

-  w środę 19 października – bł. Ks. Jerzego Popiełuszki – wieczorem msza św. w int. Ojczyzny

- w sobotę 22 października – św. Jan Paweł II

3.    W czwartek na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania klas VIII. Na niej będzie Delegat ks. Biskupa. Po Mszy będzie spotkanie z ks. Egzaminatorem i ostatnia próba przed bierzmowaniem. Obecność obowiązkowa.

4. W piątek po Mszy wieczornej będzie różaniec w duchu Medjugorskim, zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny.

6. W następną niedzielę 23 października w naszej parafii odbędzie się wizytacja ks. bpa diecezjalnego. Przebieg wizytacji:

7:50 Powitanie i msza św. o godz. 8:00 z Radą Parafialną, władzami miasta,  oraz strażami pożarnymi.

9:15 Msza św. dla Róż Różańcowych, Caritas, Stowarzyszenie Przyjaciół WSD, Poradni Rodzinnej, Grupy Modlitewnej,

10:30 Msza św. dla dzieci i młodzieży: Ministranci, Lektorzy, Oaza, schola, Grupa Misyjna, Przedstawiciele Orląt i Strzelców

12:00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania

 

7. Za ławkami, na bocznych ołtarzach i w zakrystii są kartki na wypominki. Wypominki można składać w zakrystii. Prosimy drukowanymi literami wypisywać zmarłych (w mianowniku) i zaznaczyć czy są to wypominki listopadowe, czy roczne. Przy rocznych prosimy podpisać przed którą mszą św. mają być czytane: godz. 8:00, czy 12:00.

  Co roku prosimy, by w wypominkach rocznych nie wymieniać więcej niż 2 imion i 2 nazwisk, lecz zawsze są tacy, którzy przekraczają te limity i tak tworzy się 8 stron A4, które trudno zdążyć przeczytać przed mszami a później już nie ma czasu na modlitwy.

Dlatego w tym roku jeśli ktoś napisze więcej, to na roczne zapiszemy tylko 2 imiona czy nazwiska a pozostałe zostaną dołączone do listopadowych.

         W wypominkach listopadowych nie ma żadnych ograniczeń.  Zwykle wyczytujemy je trzykrotnie w ciągu całego miesiąca listopada.

8.    Za ławkami są cegiełki na budowę pomnika dzieci utraconych na nowym cmentarzu.

 


   Parafia pw. Narodzenia NMP - Sędziszów Małopolski
 ul. Jana Pawła II 27, 39-120 Sędziszów Małopolski

Nr konta parafialnego:  90917200030001686720000010

Link do kamery w kościele:

http://hls.r-ce.pl/player/?stream=farasedz

 

lub gdy są transmisje mszy:

https://www.youtube.

 

 

 

  


 

   W czwartek 15 października 2020 r. zmarł ks. Prałat Stanisław Ryba. Msza św. pogrzebowa odbyła się w poniedziałek 19 października o godz. 13:00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Pilźnie.   Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie...

 


  

Parafia pw. Narodzenia NMP - Sędziszów Małopolski
 ul. Jana Pawła II 27, 39-120 Sędziszów Małopolski

Nr konta parafialnego:  90917200030001686720000010

Link do kamery w kościele:

http://hls.r-ce.pl/player/?stream=farasedz

 

lub gdy są transmisje mszy:

https://www.youtube.com/watch?v=7Omy_3rZYqo&ab_channel=KrzysztofDrozdTelNetRopczyce

 


 

 

Inne ogłoszenia


 

·          Kancelaria Parafialna znajduje się w Domu Parafialnym.

 

·        W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Sędziszowskiej a w piątek o godz. 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

 

·        W dniach 21 i 22 czerwca 2013 r.
Biskupi przyjęli nowelizację IV przykazania kościelnego. W miejsce dotychczasowego zapisu, który brzmi: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach" przyjęto nowe brzmienie: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach". Oznacza to, że okres formalnego zakazu zabaw został ograniczony do Wielkiego Postu. Nie zmienia to jednak w niczym dotychczasowego charakteru każdego piątku jako dnia, w którym katolicy powinni “modlić się, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać wstrzemięźliwość” .

 

 

·        Informujemy, że ubikacja przy kościele jest otwarta tylko w niedziele i święta w czasie mszy św., oraz w czasie mszy pogrzebowych i ślubnych. W dni powszednie, w razie potrzeby można zgłosić się po klucz do zakrystii.