OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 


PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – 01.12.2019 r.

1.    Zapraszamy na Msze Roratnie ku czci Matki Bożej codziennie o godz. 18:00, a w soboty o 7:00. Będą je poprzedzać godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dzieci prosimy, aby na roraty przygotowywały własnoręcznie zrobione ozdoby choinkowe z imieniem i nazwiskiem. Ozdoby te trzeba złożyć przed mszą św. roratnią do koszyczka przy ołtarzu. Będą one brały udział w losowaniu figurki, którą zabieramy do domu na jeden dzień, aby się przy niej pomodlić. Najpiękniej wykonane ozdoby będą później zawieszone na choince przy szopce.

2.    W środę, 4 grudnia, wypadnie wspomnienie Świętej Barbary, a w piątek 6 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja.

3.        W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca miesiąca. Spowiedź w czwartek od 17:30 a w piątek od godz. 17:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9:00. Będzie to już spowiedź dla obłożnie chorych przed świętami. Proszę ich zgłaszać do zakrystii.

4.     W następną niedzielę, 8 grudnia, przypadnie uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - patronalne święto młodzieży żeńskiej i Ruchu Światło- Życie. Zachęcamy do uczczenia w tym dniu Niepokalanej od godz. 12:00 do13:00  modlitwą w „godzinie łaski” a wieczorem przez zapalenie świecy w oknie.                                                                                                        

5.     W Niepokalane Poczęcie na mszę św. o godz.10:30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców na poświęcenie i wręczenie medalików dla dzieci. Bezpośrednio po mszy św. spotkanie z rodzicami.

6.     W następną niedzielę po mszach św. młodzież z parafialnej oazy będzie rozprowadzać przed kościołem własnoręcznie wykonane kartki bożonarodzeniowe oraz pierniki.

7.    Następna niedziela będzie także Dniem Modlitw za Kościół na Wschodzie. Składka przeznaczona będzie na inwestycje parafialne a po mszach św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

8.    W tym roku nie będzie rekolekcji adwentowych, ponieważ przygotowujemy się do parafialnych misji św., które odbędą się w drugim tygodniu Wielkiego Postu. Zamiast rekolekcji serdecznie i usilnie zapraszamy na roraty, w czasie których będą krótkie 3-4 minutowe rozważania.

9.    W zakrystii można nabyć świąteczne świece Caritasu - małe po 5 zł a duże po12 zł. Natomiast przed bocznym ołtarzem stoi kosz z tzw. torbami miłosierdzia, które można napełnić artykułami i przynieść do tego kosza, aby Caritas Parafialne rozdało je potrzebującym. Kosze na te artykuły będą też w sklepach spożywczych..

10.Burmistrz Sędziszowa Młp. zaprasza w dniu dzisiejszym od godz. 15:00  na V Rodzinną Zabawę Mikołajkową i Kiermasz Bożonarodzeniowy na sędziszowskim rynku. Dla najmłodszych gry i zabawy ze Śnieżynką i Mikołajem, a dla starszych bogata oferta kiermaszowa. Atrakcją będzie zapalenie iluminacji świątecznej.

11.Informacja dla mieszkańców Sielca: Wójt Gminy prosi o jak najszybsze dostarczenie do Urzędu Gminy Iwierzyce wypełnionych deklaracji dotyczących odpadów komunalnych i ustalenia pakietów czarnych worków i kodów kreskowych.

 


Niedziela Chrystusa Króla 

 -  24.11.2019 r. -

 

1.    Dziś  z racji uroczystości Chrystusa Króla wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

2.         Pan Organista i p. Kościelny rozpoczęli roznoszenie opłatków. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie.

 

3.    W sobotę, 30 listopada, przypadnie święto św. Andrzeja.

 

4.    Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny pod hasłem: „Eucharystia daje życie”.

 


33 niedziela zwykła – 17.11.2019

 

1.    W poniedziałek wspomnienie  bł. Karoliny Kózki – patronki naszej diecezji.

2.    W środę, 20 listopada – wypadnie wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.

3.    W czwartek, 21 listopada, Ofiarowanie NMP.

4.     W piątek 22 listopada – św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej i organistów.

 

5.    Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego – Niedziela Chrystusa Króla. Po Mszach św. wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6.    Od soboty – 23 XI -  p. Organista i Kościelny rozpoczną roznoszenie opłatków. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie.

7.    Dobiegają powoli do końca prace przy termomodernizacji Domu Parafialnego. Przed nami jeszcze ostateczne rozliczenie tych prac, jak również ostateczne rozliczenie prac związanych z malowaniem kościoła, wymianą głośników i odnawianiem kinkietów. Do ołtarza MB Częstochowskiej w lewej nawie zostały dołożone  nowe ozdoby w płyciny ołtarzowe.

Musimy także poprawić mechanizm zasłaniający figurę MB. Ponieważ przy odsłanianiu i zasłanianiu figury obraz ociera się o ramę i ulega zniszczeniu, dlatego do czasu naprawy figura MB Sędziszowskiej będzie stale odsłonięta.

Idąc za sugestią niektórych osób zamówiliśmy zimową wyściółkę na siedziska głównych ławek.

8.    W następną niedzielę składka przeznaczona będzie na inwestycje parafialne.

 

 
 

 

 Inne ogłoszenia


 

  •   Kancelaria Parafialna znajduje się w Domu Parafialnym.

 

  • W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Sędziszowskiej a w piątek o godz. 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

 

  • W dniach 21 i 22 czerwca 2013 r.
    Biskupi przyjęli nowelizację IV przykazania kościelnego. W miejsce dotychczasowego zapisu, który brzmi: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach" przyjęto nowe brzmienie: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach". Oznacza to, że okres formalnego zakazu zabaw został ograniczony do Wielkiego Postu. Nie zmienia to jednak w niczym dotychczasowego charakteru każdego piątku jako dnia, w którym katolicy powinni “modlić się, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać wstrzemięźliwość” .

 

 

  • Informujemy, że ubikacja przy kościele jest otwarta tylko w niedziele i święta w czasie mszy św., oraz w czasie mszy pogrzebowych i ślubnych. W dni powszednie, w razie potrzeby można zgłosić się po klucz do zakrystii.