OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE


SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY   -  22 maja 2022

 

1.    Jutro - w poniedziałek, wtorek i środę przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego  przypadają tradycyjnie trzy kolejne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy ludzkiej na roli i sprawiedliwy podział dóbr. W te dni na rozpoczęcie nabożeństwa majowego o godz. 17:30 będziemy odprawiać procesje błagalne do krzyża misyjnego na placu kościelnym.

2.    We wtorek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki wiernych.

3.    W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Będziemy modlić się za wszystkie mamy.

 

4.    W sobotę, 28 maja 2022 r. pięciu alumnów Rzeszowskiego WSD przyjmie święcenia diakonatu - a wśród nich nasz kleryk Michał Mycek. Uroczystość odbędzie się w kościele w Niebylcu o godz. 10:00.

 

5.    W przyszłą niedzielę wypadnie Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.         

 


PIĄTA  NIEDZIELA WIELKANOCY     -    15.05.2021

1.    W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski.

 

2.    W czwartek zapraszamy na majówkę i mszę św.  uczniów kl. VIII, zostaną im rozdane indeksy z potwierdzeniem bierzmowania.

 

3.    Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza środowisko medyczne z naszej diecezji do Częstochowy na Pielgrzymkę Pracowników Służby Zdrowia. Odbywać się ona będą w dniu 22 maja.   Z kolei dniach 1-2 lipca br. odbędzie się, jak każdego roku, ogólnopolska pielgrzymka nauczycieli na Jasną Górę.

 

4.    Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do La Salette, którą organizuje parafia Miłosierdzia Bożego. Szczegóły w gablocie.

 

5.    Ruch Apostolstwa Młodzieży w czasie wakacji zaprasza do uczestnictwa w rekolekcjach wakacyjnych, które odbędą się w Międzybrodziu Żywieckim i Majdanie Sopockim. Zapraszamy uczniów klas Podstawowych po 7 i 8 klasie, szkół średnich i studentów. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie www.ramrzeszow.pl.

 

6.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

7.    Ośrodek Diagnostyczny chorób Nowotworowych zaprasza Panie na badania w CytoMammobusie na parkingu obok Domu Kultury w dniach 16 - 18 maja.

 


CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY   -   8 maja 2022

 

1.    Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Módlmy się w intencji powołań, aby młodzi odczytywali Boże wezwania i odważnie szli za Jezusem.

2.   Zapraszamy codziennie na nabożeństwach majowe na godz.17:30.

3.    Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną.

4.    Dzieci z klas IV będą miały próbę przed rocznicą I Komunii św. we wtorek po mszy wieczornej.

5.   W piątek 13 maja przypadnie 105 rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 41 rocznica zamachu na św. Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej. Msza św. będzie o godz. o godz. 19:00 a po niej Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół rynku. Szczególnie serdecznie zapraszamy dzieci I Komunijne .

6.    W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła .

7.    W następną niedzielę o godz. 12:00 odbędzie się w naszej parafii Rocznica    I Komunii Św.  Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę od godz. 17:00.

8.    Ruch Światło-Życie prowadzi zapisy na oazy wakacyjne. Jeśli są chętne dzieci i młodzież, które nie uczestniczą w spotkaniach na parafii, a chcą wyjechać na Wakacje z Bogiem – można zgłaszać się do ks. Krzysztofa do piątku.

9.    Klasztor organizuje wyjazd na ogólnopolską pielgrzymkę na Jasną Górę z okazji beatyfikacji założycielki Żywego Różańca, Pauliny Jaricot. Odbędzie się ona 4 czerwca. Zapisy w klasztorze w zakrystii i na furcie do końca maja. Koszt 70 zł

10.Burmistrz Sędziszowa Młp. i Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa – tzw. SIM zapraszają na spotkanie dotyczące naboru wniosków zawarcia umowy najmu w nowobudowanym bloku przy ul. Wspólnej - spotkanie w środę 11 maja w sali lustrzanej Ośrodka Kultury o godz. 17:00.

11.W następną niedzielę – 15 maja w budynku starej szkoły w Sielcu będzie można wpłacać II ratę podatku w godz. 14 – 18.

 


TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY   -  01 maja 2022

 

 

1.    Od dzisiaj zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będą codziennie o godz. 17:30     a tam, gdzie jest taki zwyczaj zachęcamy do majówek przy kapliczkach.

 

2.    W poniedziałek -2 maja – dzień Flagi Narodowej, Dzień Polonii i wspomnienie św. Atanazego.

 

3.    We wtorek  -3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.  Msze św. będą jak w niedzielę.  O godz. 12:00 będzie msza św. int. Ojczyzny z racji 231 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Po mszy św. nastąpi złożenie kwiatów przed pomnikiem  bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, przejście pod ratusz, złożenie kwiatów pod tablicami upamiętniającymi poległych w walce o niepodległość i wręczenie odznaczeń.

4.    W środę 4 maja – św. Floriana patrona strażaków.

 

5.     W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek, piątek i I sobota miesiąca.

W I czwartek spowiedź od godz. 17:30, w I piątek chorzy będą odwiedzani z Komunią św. od godz. 9:00;  a po południu spowiedź od godz. 17:00.

6.    W liturgii w piątek wypada święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

7.    W piątek (6.05) o godz. 19:00 w kościele Miłosierdzia Bożego odbędzie się próba przed bierzmowaniem dla obecnych klas ósmych.

 

8.    W sobotę spowiedź dla dzieci i ich rodzin przed I Komunią św. będzie w godz. 8:00 – 9:00.

 

9.    W sobotę na 19:30 zapraszamy na Wieczór uwielbienia pod nazwą „Od serca do serca”. Rozpoczynamy wyjątkowo w sobotę, ale w przyszłości będą to wieczory w pierwsze piątki miesiąca.

 

10.W następną niedzielę o godz.10:30 i 12:00 odbędzie się w naszej parafii Uroczystość  I Komunii Św. Proszę pozostawić na tych mszach św. wolne ławki w nawie głównej dla rodziców dzieci I Komunijnych.

 

11. W przyszłą niedzielę – 8.05. – o godzinie 17:00 w kościele Miłosierdzia Bożego młodzież klas ósmych przyjmie sakrament bierzmowania.

 

12. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, będziemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

 

13.Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie, zaprasza chłopców, uczniów szkół średnich, członków LSO oraz innych grup i stowarzyszeń kościelnych, studentów oraz wszystkich stawiających sobie pytanie o kształt swojego życia, na dzień skupienia dla rozeznających powołanie. Będzie on miał miejsce w Seminarium Duchownym w Rzeszowie w niedzielę 8 maja 2022 roku. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

   


 

Pielgrzymka samolotowa : Portugalia / Santarém / Fatima:
Portugalia- w rytmie muzyki fado

https://www.matteotravel.pl/osw,portugalia--w-rytmie-muzyki-fado,255,,,,,,,,,,,,,,,,,,763,2022-02-05

TERMIN: 29.06.środa -07.07.czwartek.2022

CENA: 560 EURO + 1250 PLN

Brak miejsc.

 

 


Parafia pw. Narodzenia NMP - Sędziszów Małopolski
 ul. Jana Pawła II 27, 39-120 Sędziszów Małopolski

Nr konta parafialnego:  90917200030001686720000010

Link do kamery w kościele:

http://hls.r-ce.pl/player/?stream=farasedz

 

lub gdy są transmisje mszy:

https://www.youtube.

 

 

 

  


 

   W czwartek 15 października 2020 r. zmarł ks. Prałat Stanisław Ryba. Msza św. pogrzebowa odbyła się w poniedziałek 19 października o godz. 13:00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Pilźnie.   Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie...

 


  

Parafia pw. Narodzenia NMP - Sędziszów Małopolski
 ul. Jana Pawła II 27, 39-120 Sędziszów Małopolski

Nr konta parafialnego:  90917200030001686720000010

Link do kamery w kościele:

http://hls.r-ce.pl/player/?stream=farasedz

 

lub gdy są transmisje mszy:

https://www.youtube.com/watch?v=7Omy_3rZYqo&ab_channel=KrzysztofDrozdTelNetRopczyce

 


 

 

Inne ogłoszenia


 

·          Kancelaria Parafialna znajduje się w Domu Parafialnym.

 

·        W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Sędziszowskiej a w piątek o godz. 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

 

·        W dniach 21 i 22 czerwca 2013 r.
Biskupi przyjęli nowelizację IV przykazania kościelnego. W miejsce dotychczasowego zapisu, który brzmi: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach" przyjęto nowe brzmienie: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach". Oznacza to, że okres formalnego zakazu zabaw został ograniczony do Wielkiego Postu. Nie zmienia to jednak w niczym dotychczasowego charakteru każdego piątku jako dnia, w którym katolicy powinni “modlić się, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać wstrzemięźliwość” .

 

 

·        Informujemy, że ubikacja przy kościele jest otwarta tylko w niedziele i święta w czasie mszy św., oraz w czasie mszy pogrzebowych i ślubnych. W dni powszednie, w razie potrzeby można zgłosić się po klucz do zakrystii.