OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 


2 NIEDZIELA ADWENTU – 10.12.2017 r.

 

 

 

1.     Dzisiaj wszystkie msze św. będą z nauką ogólną, a po wieczornej mszy św. zapraszamy na konferencję dla małżonków i rodziców. Zapraszamy na dalszy ciąg rekolekcji w najbliższe dwa dni:

·       W poniedziałek

8:00  Msza św. z nauką ogólną  /spowiedź dla chorych i starszych/

Po mszy św. nauka dla chorych i starszych

10:30  Msza św. z nauką dla Szkół Podstawowych

18:00  Msza św. z nauką ogólną

Po mszy św. nauka dla małżonków i rodziców

 

·       We wtorek

8:00  Msza św. z nauką ogólną

 

18:00 Msza św. z nauką ogólną i błogosławieństwo na zakończenie rekolekcji

 

Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w sobotę 23 grudnia.

Można już zgłaszać do zakrystii obłożnie chorych, do których pojedzie kapłan na spowiedź i z komunią św. w dniu spowiedzi parafialnej w sobotę 23 grudnia od godz. 9:00.

 

1.    W środę, 13 grudnia wypadnie rocznica stanu wojennego. Solidarność zaprasza na mszę św. w int. Ojczyzny w środę o godz. 18:00.

 

2.    W piątek o godzinie 19.00 w kościele Miłosierdzia Bożego odbędzie się adwentowy wieczór uwielbienia, na który ks. Dziekan zaprasza serdecznie młodzież, ale i innych chętnych.

 

3.     Terminy intencji mszalnych zamówionych za + Tadeusza Lisa (tatę ks. Proboszcza) są wywieszone w gablocie.

 

4.      Na wiosnę jest organizowana pielgrzymka po sanktuariach Chorwacji. Szczegóły oraz kontakt do organizatorów jest na ulotkach na ławkach z prasą katolicką.

 

5.     Dzisiaj przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Po mszy św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 


PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – 03.12.2017 r.

 

1.     Zapraszamy na Msze Roratnie ku czci Matki Bożej codziennie o godz. 18:00, a w soboty o 7:00. Będą je poprzedzać godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dzieci prosimy, aby na roraty przygotowywały własnoręcznie zrobione ozdoby choinkowe z imieniem i nazwiskiem. Ozdoby te trzeba złożyć przed mszą św. roratnią do koszyczka przy ołtarzu. Będą one brały udział w losowaniu figurki, którą zabieramy do domu na jeden dzień, aby się przy niej pomodlić. Najpiękniej wykonane ozdoby będą później zawieszone na choince przy szopce.

2.     W poniedziałek, 4 grudnia, wspomnienie Świętej Barbary, a w środę 6 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja.

3.      W piątek, 8 grudnia, przypadnie uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - patronalne święto młodzieży żeńskiej i Ruchu Światło- Życie. Msze św. będą jak w każdą Uroczystość czyli o 6:30, 8:00. 9:15, 10:30 a po południu o godz. 16:00 i 18:00.                                                                                                                                                    Zachęcamy do uczczenia w tym dniu Niepokalanej od godz. 12:00 do13:00  modlitwą w „godzinie łaski” a wieczorem przez zapalenie świecy w oknie.

4.     W Niepokalane Poczęcie na mszę św. o godz.18:00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców na poświęcenie i wręczenie medalików dla dzieci.

 

 

5.      Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sędziszowie Młp.  organizuje i zaprasza na  27 Finał Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej, który odbędzie się się 08.12.2017 r. w najbliższy piątek od godz.10.00 w sali widowiskowej MGOK w Sędziszowie Młp.

6.     Następna niedziela będzie Dniem Modlitw za Kościół na Wschodzie. Po mszach św. będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

7.     Od następnej niedzieli rozpoczniemy już Rekolekcje Adwentowe, które będzie głosił ks. dr Marcin Kapłon z Przemyśla. W następną niedzielę wszystkie msze św. będą z nauką ogólną, a po wieczornej mszy św. nauka dla małżonków i rodziców. Dalsze szczegóły za tydzień, w gablotce i na stronie parafialnej…

8.     Pan Burmistrz zaprasza dziś na III Kiermasz Bożonarodzeniowy. Będzie on okazją, by zaopatrzyć się w ręcznie robione, piękne ozdoby świąteczne, stroiki świąteczne a panie z gminnych Kół Gospodyń Wiejskich przygotują świąteczne wypieki i smakołyki. Atrakcją Rodzinnej Zabawy Mikołajkowej będzie oficjalne zapalenie świątecznej iluminacji. Rozpoczęcie o godz. 15:00.

9.     W zakrystii można nabyć świąteczne świece Caritasu - małe po 5 zł a duże po12 zł. kalendarze misyjne i rolników.  Natomiast przed bocznym ołtarzem stoi kosz z tzw. torbami miłosierdzia, które można napełnić artykułami i przynieść do tego kosza, aby Caritas Parafialne rozdało je potrzebującym.

 

Rekolekcje Adwentowe

10-12 grudzień 2017 r. (niedziela, poniedziałek, wtorek) 

 

Niedziela- 10.12.2017:

6:30   Msza św. z nauką ogólną

 

8:00   Msza św. z nauką ogólną

 

9:15   Msza św. z nauką ogólną

 

10:30  Msza św. z nauką ogólną

 

12:00  Msza św. z nauką ogólną

 

18:00  Msza św. z nauką ogólną

Po mszy św. nauka dla małżonków i rodziców

 

Poniedziałek -11.12.2017:

8:00  Msza św. z nauką ogólną  /spowiedź dla chorych i starszych/

Po mszy św. nauka dla chorych i starszych

 

10:30  Msza św. z nauką dla Szkół Podstawowych

 

18:00  Msza św. z nauką ogólną

Po mszy św. nauka dla małżonków i rodziców

 

Wtorek - 12.12.2017:

8:00  Msza św. z nauką ogólną

 

 

18:00 Msza św. z nauką ogólną i błogosławieństwo na zakończenie rekolekcji

 

 Spowiedź adwentowa

odbędzie się w sobotę 23 grudnia 2017 r.

 

 


Niedziela Chrystusa Króla 

 -  26.11.2017 r. -

 

1.     Dziś  z racji uroczystości Chrystusa Króla wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

2.          Dzisiaj po mszach św. zbiórka do puszek na pomoc budującemu się kościołowi w Rzeszowie pw. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

 

3.          Pan Organista i p. Kościelny rozpoczęli roznoszenie opłatków. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie.

 

4.     W czwartek, 30 listopada, przypadnie święto św. Andrzeja Apostoła.

 

5.        W tym tygodniu przypadnie pierwszy piątek i sobota miesiąca.

Spowiedź w piątek od godz. 17:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9:00.

 

6.        Parafialny Zespół Caritas informuje, że od 01.12.2017 r. w naszym kościele przy bocznym ołtarzu oraz w sklepach „Delikatesy Centrum”, „Orzech” i „Jubilatka” zostaną wystawione pojemniki do których można składać produkty żywnościowe dla potrzebujących. Podzielmy się swoimi darami z bliźnim.

 

7. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny. Hasło nowego roku duszpasterskiego „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętymzwróci nam uwagę na sakrament bierzmowania i jego rolę w naszym życiu religijnym.

 

8.    Zakończył się I etap głosowania na wielbłąda na Orszak Trzech Króli. Niestety zajęliśmy jedno z ostatnich miejsc. Zagłosowało od nas tylko 8 osób i nie przeszliśmy do dalszego etapu. Co ciekawe, najlepszy wynik w Polsce ma w tej chwili Wielopole Skrzyńskie, na które oddano 1642 głosy.

 


 


 

 

 Inne ogłoszenia


 

  Kancelaria Parafialna znajduje się w Domu Parafialnym.

 

  • W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Sędziszowskiej a w piątek o godz. 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

 

        W dniach 21 i 22 czerwca 2013 r. odbyło się w Wieliczce zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski.
Biskupi przyjęli nowelizację IV przykazania kościelnego. W miejsce dotychczasowego zapisu, który brzmi: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach" przyjęto nowe brzmienie: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach". Oznacza to, że okres formalnego zakazu zabaw został ograniczony do Wielkiego Postu. Nie zmienia to jednak w niczym dotychczasowego charakteru każdego piątku jako dnia, w którym katolicy powinni “modlić się, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać wstrzemięźliwość” .

 

  • Biblioteka w domu parafialnym znajduje się na pierwszym piętrze obok Sióstr Służebniczek. Biblioteka parafialna czynna jest w każdą niedzielę w godz. 9:00-12:00. Zapraszamy.

  • Informujemy, że ubikacja przy kościele jest otwarta tylko w niedziele i święta w czasie mszy św., oraz w czasie mszy pogrzebowych i ślubnych.

    W dni powszednie, w razie potrzeby można zgłosić się po klucz do zakrystii.