OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

PIĄTA  NIEDZIELA WIELKANOCY     -    19.05.2019

1.    Dzisiaj na mieście wolontariusze ułani z fundacji „Dar serc” zbierają datki dla dzieci głucho-niemych z Ustrzyk Dolnych.

2.    W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

3.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

4.    W następną niedzielę składka przeznaczona będzie na malowanie kościoła.

5.    W następną niedzielę na placu sportowym Osiedla Wolica Ługowa od godz.14:00 odbędzie się piknik rodzinny - ,,warsztaty, degustacja, piknikowa integracja", zjeżdżalnie dla dzieci, występy artystyczne, koło fortuny i wiele innych atrakcji.

6.    W następną niedzielę odbędą się wybory do Europarlamentu. Eurowybory odbywają się co pięć lat. W Parlamencie Europejskim potrzebni nam są posłowie  reprezentujący polskie i chrześcijańskie interesy. Zachęcamy do uczestnictwa.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY   -   12 maja 2019

1.    Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Módlmy się w intencji powołań, aby młodzi odczytywali Boże wezwania i odważnie szli za Jezusem.

2.   Zapraszamy codziennie na nabożeństwach majowe na godz.17:30.

3.    W poniedziałek 13 maja przypadnie 102 rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 38 rocznica zamachu na św. Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej. Msza św. będzie o godz. o godz. 19:00 a po niej Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół rynku. Szczególnie serdecznie zapraszamy dzieci I Komunijne i kandydatów do bierzmowania..

4.    W tym tygodniu we wtorek 14 V – wypadnie święto św. Macieja, a w czwartek -16 V – św. Andrzeja Boboli .

5.    Dzieci z klas IV będą miały próbę przed rocznicą I Komunii św. we wtorek i środę po mszy wieczornej.

6.    W następną niedzielę o godz. 12:00 odbędzie się w naszej parafii Rocznica  I Komunii Św.  Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę od godz. 17:00.

7.    Ruch Światło-Życie zaczyna zapisy na oazy wakacyjne. Jeśli są chętne dzieci i młodzież, które nie uczestniczą w spotkaniach na parafii, a chcą wyjechać na Wakacje z Bogiem – można zgłaszać się do ks. Pawła do środy.

8.    Chętne rodziny mogą przyjąć dzieci z Domu Dziecka sióstr Michalitek na wakacje w dniach od 22 czerwca do 13 lipca br., by w „normalnym domu” zakosztowały jego atmosfery. Chętnych prosimy o kontakt ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom i Rodzinie „Nie bądź obojętny”. Bliższe informacje w gablocie.

9.    Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina rolnikom, że 15 maja mija termin złożenia wniosków o dopłaty bezpośrednie za2019 r.

Inne ogłoszenia

•   Kancelaria Parafialna znajduje się w Domu Parafialnym.

• W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Sędziszowskiej a w piątek o godz. 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

• W dniach 21 i 22 czerwca 2013 r.
    Biskupi przyjęli nowelizację IV przykazania kościelnego. W miejsce dotychczasowego zapisu, który brzmi: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach" przyjęto nowe brzmienie: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach". Oznacza to, że okres formalnego zakazu zabaw został ograniczony do Wielkiego Postu. Nie zmienia to jednak w niczym dotychczasowego charakteru każdego piątku jako dnia, w którym katolicy powinni “modlić się, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać wstrzemięźliwość” .

·         Biblioteka parafialna czynna jest w każdą niedzielę w godz. 9:00-12:00. Zapraszamy.

• Informujemy, że ubikacja przy kościele jest otwarta tylko w niedziele i święta w czasie mszy św., oraz w czasie mszy pogrzebowych i ślubnych. W dni powszednie, w razie potrzeby można zgłosić się po klucz do zakrystii.