OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 


 

3       NIEDZIELA WIELKANOCY  -  30 kwietnia 2017

 

1.       Dziś w trzecią niedzielę Wielkanocy w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny, będący przypomnieniem i zachętą do czytania i rozważania Pisma św.

 

2.        Od poniedziałku rozpoczyna się miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będą codziennie o godz. 17:30 a tam, gdzie jest taki zwyczaj zachęcamy do majówek przy kapliczkach.

 

3.         We wtorek, 2 maja, dzień flagi narodowej- zachęcamy do wywieszenia flag narodowych. Dzisiaj po mszy św. przed kościołem można nabyć flagę u przedstawicieli związku „Strzelec”.

 

4.         We środę 3 maja Uroczystość MB Królowej Polski. Msze św. będą jak w niedzielę.  O godz. 12:00 będzie msza św. int. Ojczyzny z racji 226 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Po mszy św. nastąpi złożenie kwiatów przed pomnikiem  bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, przejście pod ratusz, złożenie kwiatów pod tablicami upamiętniającymi poległych w walce o niepodległość i koncert okolicznościowy.   Na godz. 14:00 serdecznie zapraszamy na widowisko historyczne "Sędziszów Małopolski 1939-1943", które odbędzie się na rynku. Oprócz rekonstrukcji historycznej będzie można zobaczyć pokazy pirotechniczne, pojazdy, militaria i uzbrojenie z czasów II wojny światowej, postrzelać na strzelnicy, zobaczyć i zrobić sobie zdjęcia z przystojnymi ułanami oraz pojeździć konno.

 

5.       OSP z Sielca będzie 3 maja obchodzić 120 lecie istnienia – Msza św. o godz. 14:00  w Bystrzycy i dalsze obchody w Domu Strażaka w Sielcu.

 

6.        Z racji Tygodnia Biblijnego w czwartek serdecznie zapraszamy na Celebrację Słowa Bożego na godz. 17:00 opartą na Liście do Galatów.

 

7.        W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.  W czwartek zapraszamy na spowiedź od godz. 17:00 dzieci i młodzież. W I piątek chorzy będą odwiedzani z Komunią św. od godz. 9:00;  a po południu spowiedź od godz. 17:00.

 

8.        Dzieci z klas III SP zapraszamy z rodzicami na próbę przed I Komunią św. w piątek po mszy św. wieczornej.

9.        W sobotę wypadnie św. Apostołów Filipa i Jakuba.

 

10.    Następna niedziela będzie I niedzielą miesiąca maja. Po mszy św. o godz. 9:15 zmiana tajemnic różańcowych. Na godz. 10:30 na mszę św. zapraszamy szczególnie dzieci. Składka przeznaczona będzie na seminarium i cele diecezjalne. Będzie to niedziela Dobrego Pasterza, poświęcona modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne. Liturgię mszy św. będzie ubogacał ukraiński kwartet wokalny, a po mszach św. będzie można nabyć ich płyty.

 

11.        Za trzy tygodnie (21 i 22 maja) naszą parafię będzie wizytował ks. bp Edward Białogłowski. Szczegółowy program przebiegu wizytacji jest zamieszczony na stronie internetowej i podany będzie za tydzień w gazetce parafialnej. W czasie wizytacji między innymi zostanie poświęcona nowa część cmentarza oraz będzie bierzmowanie.

 

12.        Chcę także poinformować, że w tym roku w sierpniu powróci odrestaurowany ołtarz MB Częstochowskiej. Także na sierpień zaplanowane są trudne prace z wymianą dachu na budynku Domu Parafialnego, jego odwodnienie i być może wykonanie frontowej elewacji. Do renowacji zostały oddane także obrazy przechowywane na chórze. Były już naprawdę w złym stanie. Na te wszystkie inwestycje zaczęliśmy zbierać fundusze, dlatego z góry dziękuję za składane ofiary. Przypomnę, że można je składać też bezpośrednio na konto parafialne podane na stronie internetowej parafii i na ostatniej stronie gazetki parafialnej.

 

 

Wizytacja parafii Narodzenia NMP w Sędziszowie Małopolskim  21-22 maj 2017
                   

           21.05.2017 - 6 Niedziela Wielkanocna
8:00 Powitanie, Msza św.: dla młodzieży: KSM, lektorzy, młodzież studiująca,
pracująca i bezrobotna, Strzelcy
9:15 Msza św. Róże Różańcowe, Neokatechumenat
10:30 Msza św. dla dzieci: Rocznica I Komunii św., Ministranci, Oaza, Orlęta
Grupy Misyjne,
12:00 Msza św.: Rada Parafialna, KSNiW, Poradnia Rodzinna, Caritas Parafialne,
Stowarzyszenie Przyjaciół WSD, Biblioteka, Grupa AA, Straże Pożarne:
Sędziszowa, Sielca, Wolicy Piaskowej i Ługowej, Poczty Sztandarowe

15:00 Poświęcenie nowego Cmentarza i Koronka do Miłosierdzia Bożego
15: 30 Wizyta u kapłanów
17:00 Msza św. w Klasztorze Braci Kapucynów
19:00 Wizyta u Sióstr Służebniczek Dębickich


          22.05.2017 – Poniedziałek
Wizyty w szkołach:
8:00 ……. SP w Wolicy Piaskowej
9:00……. Przedszkole w Wolicy Ługowej
9:30 …….Gimnazjum w Sędziszowie Młp.
10:30 ..... Zespół Szkół Technicznych
11:30…… SP nr 2 w Sędziszowie Młp
12:30…….Przedszkole nr 1 w Sędziszowie Młp.
13:00…… Spotkanie w Ratuszu z burmistrzami i pracownikami

15:00 Szpital: Msza św. Spotkanie z chorymi i personelem
17:00 Wizyta u rodziny (z chorymi)
18:00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania
i zakończenie wizytacji.

 

 

 


DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY   -   MIŁOSIERDZIA BOŻEGO     

  23 kwietnia 2017

1.      Dzisiaj Niedziele Miłosierdzia Bożego – obchodzimy patronalne święto Caritas  - po mszach św. składka do puszek na Caritas.  W kościele Miłosierdzia Bożego dzisiaj odpust, bierzmowanie i wizytacja parafii.                    U nas wizytacja będzie za miesiąc.

 

2.     W poniedziałek wypadnie przeniesiona uroczystość św. Wojciecha, we wtorek święto św. Marka Ewangelisty a w sobotę św. Katarzyny ze Sieny – patronki Europy.

 

3.     Dzieci z klas III SP zapraszamy z rodzicami na próbę przed I Komunią św. w piątek po mszy św. wieczornej.

4.     Następna niedziela będzie Niedzielą Biblijną, rozpoczynającą następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny ma nam przypomnieć o czytaniu Pisma Świętego.

5.     W następną niedzielę, przed Dniem Flagi Narodowej i uroczystościami 3 Maja Strzelcy i Orlęta będą prowadzili sprzedaż flag polskich, maryjnych i papieskich. Zebrane datki przeznaczone będą na działalność młodzieży strzeleckiej.

6.     Stowarzyszenie NIL zaprasza osoby od 18 do 29 roku życia chcące podnieść swoje kwalifikacje na spotkanie informacyjne przy ul. Fabrycznej 6B  –  w poniedziałek 24 kwietnia na godz.14:00.

 

 


PONIEDZIAŁEK  WIELKANOCNY  -  17 kwietnia 2017

 

1.     Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego.

2.     W środę zapraszamy na nowennę do MB Sędziszowskiej o godz. 17:30 a w piątek o godz. 17:30 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

3.     Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek po wieczornej mszy św. zapraszamy na spotkanie wielkanocne dla wszystkich grup apostolskich w sali pod wikarówką.

4.     Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia. W parafii Miłosierdzia Bożego odpust. Ks. proboszcz Krzysztof Gac zaprasza na godzinę 11:00.

5.     W niedzielę Miłosierdzia skarbonki Caritas z odłożonymi pieniążkami proszę złożyć do kosza przed bocznym ołtarzem. Po mszach św. zbiórka do puszek na Caritas.

6. Miejsko– Gminny Ośrodek Kultury w Sędziszowie Młp. zaprasza w dniach 22-23 kwietnia (sobota i niedziela) na 29 Wojewódzki Konkurs „Ludowe obrzędy i zwyczaje”, podczas którego zaprezentuje się 16 teatrów wiejskich, grup obrzędowych i zespołów ludowych z całego województwa, kultywujących tradycyjne obrzędy i zwyczaje ludowe. Początek prezentacji o godzinie 10.00.


7. W sobotę (22 kwietnia) o godz. 15:00 pod krzyżem Milenijnym w Ropczycach-Witkowicach zostanie odprawiona msza św. w int. ofiar zbrodni katyńskiej i tragedii smoleńskiej.

 

 


Niedziela Zmartwychwstania – 16.04.2017 r.

 

1.        Serdecznie dziękujemy za wspólnie przeżyte Uroczystości Wielkiego Tygodnia i Zmartwychwstania Pańskiego wszystkim parafianom – a w szczególności tym, którzy włożyli swoje zaangażowanie i pracę w przygotowanie kościoła i litugii:

·        Kapłanom, ks. Zbigniewowi za Ciemnicę i Boży Grób, Siostrom, Panu Kościelnemu i Organiście, sprzątającym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Strażakom i asyście.

·        Bóg zapłać grupom apostolskim za prowadzenie adoracji.

·        Bóg zapłać za ofiary na kwiaty

·        Bóg zapłać za święconkę z Sielca i p. Daniel z Wolicy Ługowej.

·        Bóg zapłać ofiarodawcom za dary w naturze i pieniężne na parafialny Caritas.

2.        Dla całej parafii otrzymaliśmy życzenia świąteczne od naszych księży biskupów, od Seminarium Duchownego, od dyrektorów Caritas Diecezji Rzeszowskiej, Zarządu KSM, AK, Sióstr Służebniczek Dębickich, władz samorządowych, polityków, szkół i innych instytucji.

3.         Jutro – Poniedziałek Wielkanocny - msze św. jak w niedzielę i dodatkowo msza św. chrzcielna o godz.13:00. Składka jutrzejsza będzie przeznaczona na utrzymanie katolickich uczelni w naszym kraju.

4.         Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pełnych Bożej łaski, duchowej radości i pokoju Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz radosnego świętowania z najbliższymi.  Chrystus zmartwychwstał. Alleluja!

 

 


 

 

 Inne ogłoszenia


 

  •   Kancelaria Parafialna znajduje się w Domu Parafialnym.

  • W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Sędziszowskiej a w piątek o godz. 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

  • W dniach 21 i 22 czerwca 2013 r. odbyło się w Wieliczce zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski.
    Biskupi przyjęli nowelizację IV przykazania kościelnego. W miejsce dotychczasowego zapisu, który brzmi: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach" przyjęto nowe brzmienie: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach". Oznacza to, że okres formalnego zakazu zabaw został ograniczony do Wielkiego Postu. Nie zmienia to jednak w niczym dotychczasowego charakteru każdego piątku jako dnia, w którym katolicy powinni “modlić się, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać wstrzemięźliwość” .

  • Biblioteka w domu parafialnym znajduje się na pierwszym piętrze obok Sióstr Służebniczek. Biblioteka parafialna czynna jest w każdą niedzielę w godz. 9:00-12:00. Zapraszamy.

  • Informujemy, że ubikacja przy kościele jest otwarta tylko w niedziele i święta w czasie mszy św., oraz w czasie mszy pogrzebowych i ślubnych. W dni powszednie, w razie potrzeby można zgłosić się po klucz do zakrystii.