OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 


ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO  - 20 maja 2018

 

1. Dzisiaj kończy się okres wielkanocny.

Po mszach św. zbiórka do puszek na radio Via.

 

2.  Jutro, w poniedziałek, (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msze św. jutro będą odprawiane w porządku świątecznym, czyli o godz. 6:30, 8:00, 9:15 i 10:30 a po południu o godz. 16:00 i 18:00.

 

3. Jutro w poniedziałek po wieczornej mszy św. zapraszam na spotkanie Radę Parafialną

 

4. W czwartek przypadnie święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Trójcy. Składka z niedzieli przeznaczona będzie na cele parafialne.

 

6. W następną niedzielę o godz. 13:00 przy Przedszkolu w Wolicy Ługowej odbędzie się msza św. oraz odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej kpt. Franciszka Macha.

 

7. Starostwo Powiatu Ropczycko-sędziszowskiego zaprasza na Powiatowy Dzień Matki, który odbędzie się w następną niedzielę 27 maja o godz. 17:00 w Ośrodku Kultury w Sędziszowie Młp.

 

8. Sędziszowskie kino Jedność poleca film pt. „Bóg nie umarł. Światło w ciemności”.

 

 9. "ZARZĄD OSIEDLA NR 3 W SĘDZISZOWIE (RĘDZINY) ZAPRASZA MIESZKAŃCÓW NA ZEBRANIE W DNIU 22 MAJA (WTOREK) NA GODZ. 18.00. ZEBRANIE ODBĘDZIE SIĘ W DOMU KULTURY W SĘDZISZOWIE MŁP. TEMATEM ZEBRANIA BĘDZIE M.IN PLAN BUDOWY PRZEKAŹNIKA TELEFONII KOMÓRKOWEJ PRZY ULICY KONOPNICKIEJ"

 


WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE  -  13 maja 2018

 

1.     Dzisiaj po wieczornej mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół rynku.

 

2.     Dni powszednie między uroczystościami Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego są dniami nowenny – przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela. Zapraszamy szczególnie młodzież kl. III Gimnazjum, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania i młodzież maturalną na majówki, nowenny i msze św.

 

3.     Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania będzie miała próbę we wtorek i czwartek po mszy wieczornej. Obecność obowiązkowa. W czwartek od godz. 17:00 będzie spowiedź dla młodzieży i ich rodzin oraz świadków – a także dla dzieci, które mają rocznicę I Komunii św.

 

4.     Dzieci z klas IV będą miały próbę przed rocznicą I Komunii św. w poniedziałek i Środę po mszy wieczornej.

 

5.     W piątek na wieczornej mszy św. w naszej parafii ks. bp Jan Wątroba udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

 

6.     W przyszłą niedzielę, 20 maja, przypadnie uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki - dzień wdzięczności Bogu za dary Ducha Świętego, otrzymane w sakramentach chrztu i bierzmowania. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i jest to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. W następną niedzielę zbiórka do puszek na radio Via.

 

7.     W następną niedzielę na mszy św. o godz. 12:00 dzieci z kl. IV będą obchodzić Rocznicę I Komunii św.

 

8.    Chętne rodziny mogą przyjąć dziewczęta z Domu Dziecka sióstr Michalitek na wakacje w dniach od 14 lipca do 5 sierpnia br., by w „normalnym domu” zakosztowały jego atmosfery. Chętnych prosimy o kontakt z parafią Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie bądź też ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom i Rodzinie „Nie bądź obojętny”.

 

9.     Pan Burmistrz zaprasza do składania wniosków na odnawialne źródła energii z dofinansowaniem w 70%. Szczegóły na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

 


SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY   -  06 maja 2018

 

1.     Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są codziennie o godz. 17:30.

 

2.     Jutro po mszy św. o godz. 18:00 pierwsza próba dzieci I Komunijnych.

 

3.     W szóstym tygodniu Wielkanocy w poniedziałek, wtorek i środę przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego przypadają tradycyjnie trzy kolejne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące. W tych dniach na rozpoczęcie nabożeństwa majowego o godz. 17:30 będziemy odprawiać procesje błagalne do krzyża misyjnego na placu kościelnym. Zapraszamy.

 

4.     We wtorek wypadnie Uroczystość św. Stanisława BM patrona Polski.

 

5.     W czwartek po wieczornej mszy św. o godz. 18:00 będzie spotkanie uczestników pielgrzymki do Białorusi w sali pod wikarówką.

 

6.     W piątek rozpoczyna się nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Zapraszamy szczególnie młodzież kl. III Gimnazjum, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na majówki, nowenny i msze św.

 

7.     W sobotę spowiedź dla dzieci i ich rodzin przed I Komunią św. będzie w godz. 8:00 – 9:00.

 

8.     W przyszłą niedzielę przypadnie uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

9.     W następną niedzielę o godz. 12:00 odbędzie się w naszej parafii Uroczystość  I Komunii Św. Proszę pozostawić na mszy św. o godz. 12:00  wolne ławki w nawie głównej dla rodziców dzieci I Komunijnych.

10.            Następna niedziela wypadnie 13 maja – będzie to 101 rocznica pierwszego objawienia fatimskiego. Wieczorna msza św. niedzielna będzie o godz. o godz. 18:00 a po niej Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół rynku. Serdecznie zapraszamy.

 

 


Matki Bożej Królowej Polski – 3 maja 2018 r.

 

 

 

1.             Jutro I piątek miesiąca. Od 9:00 odwiedziny chorych. Wieczorem ze względu na spowiedź kancelaria będzie nieczynna.

2.             W sobotę o godz. 17:00 będzie dodatkowa msza św. w int. strażaków.

 

3.             Najbliższa niedziela będzie adoracyjna ze zmianą tajemnic różańcowych.

 

4.             W poniedziałek 7 maja po mszy św. o godz. 18:00 dzieci z kl. III mają pierwszą próbę przed I Komunią. Obecność obowiązkowa.

 

5.             Kino Jedność w Sędziszowie Młp. zaprasza na film pt. „ Jako w niebie tak i w Komańczy” – opowiadający historię internowania Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy. Seanse filmowe będą od 4 do 7, oraz 9 maja o godz. 18:00. Cena biletu 10 zł.

 

6.              Raz jeszcze zapraszamy na ogłaszaną wcześniej 4 dniową pielgrzymkę do Białorusi. Szczegóły w zakrystii, na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.

 

 


 

PIELGRZYMKA

Białoruś - POLESIA CZAR

Termin: 28.06.- 01.07.2018r.
(czwartek, piątek, sobota, niedziela)
 
1 dzień: 5:30 Msza św. w kościele Narodzenia NMP w Sędziszowie Młp.  Wyjazd z Sędziszowa godz. 6:00 z ul. Kolejowej koło kościoła. Przejazd na przejście graniczne Terespol – Brześć.
Po przekroczeniu granicy zwiedzanie Brześcia (Twierdza Brzeska, Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego-świątynia rzymsko-katolicka z cudownym obrazem Matki Boskiej Brzeskiej). Przejazd do Kobrynia, zwiedzanie (drewniana cerkiew z XIX wieku, grób rodzinny Mickiewiczów). Wyjazd do Pińska, przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg..

2 dzień: Śniadanie, zwiedzanie Pińska (Katedra Wniebowzięcia NMP, Klasztor Franciszkanów, Pałac Butrymowiczów), Przejazd do Łahiszyna (msza w kościele parafii rzymskokatolickiej). Wyjazd do Baranowicz,  zwiedzanie miasta (Cerkiew Prawosławna „Pokrowy”, przejście głównym placem miasta), przejazd do miejsca zakwaterowania obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: Śniadanie, przejazd do Nieświeża, zwiedzanie (Pałac Radziwiłłów, kościół katolicki pw. Bożego Ciała, Brama Słucka, Ratusz). Wyjazd do Nowogródka, po drodze postój nad jeziorem Świteź. Przyjazd do Nowogródka, msza święta, zwiedzanie miasta (pomnik i Kopiec Mickiewicza, kościół farny), obiadokolacja , nocleg.

4 dzień: Śniadanie , msza święta, zwiedzanie ruin zamku na Górze Zamkowej. Wyjazd do Grodna  przez Lidę zwiedzanie (kościół katolicki z cudownym obrazem MB. z dzieciątkiem, Zamek w Lidzie). Przyjazd do Grodna zwiedzanie (Bazylika katedralna św. Franciszka Ksawerego, cerkiew „Na Kołoży”, plac im. Stefana Batorego, Nowy i Stary Zamek, Dom Elizy Orzeszkowej), obiad. Wyjazd do Polski, przekroczenie granicy w Kuźnicy Białostockiej. Przyjazd do Sędziszowa w późnych godzinach nocnych.

Cena 990 zł zawiera:
* Przejazd autokarem, opłaty parkingowe , drogowe i graniczne
* Zakwaterowanie - 3 noclegi
* Wyżywienie (3 obiadokolacje, 3 śniadania, 1 obiad)
* Ubezpieczenie NNW na sumę 2000 euro. I KL na sumę 10000 euro
* Usługi pilota oraz przewodnika miejscowego
* Koszt wizy indywidualnej dla kierowcy
* Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów około 50  EUR ,
* Organizacja mszy świętych

Cena nie zawiera kosztów wizy grupowej + pośrednictwo

Wiza:
30 dni przed rozpoczęciem wycieczki uczestnicy zobowiązani są dostarczyć dokumenty potrzebne do otrzymania wizy białoruskiej: paszport (ważny co najmniej 3 miesiące, 2 strony wolne), wypełniony i osobiście podpisany formularz wizowy, 1 zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne - nie starsze niż 6 miesięcy, biometryczne, kolorowe, en face (na wprost), na jasnym tle). Koszt wizy grupowej + pośrednictwo ok. 90 zł

Pilot zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów i programu.
Termin zgłoszenia i wpisowe w kwocie 400zł płatne do 05.05.2018r.pozostałą kwotę należy wpłacić do 10.06.2018r.

KONTAKT:  Sędziszów Młp. Tel: 697 294 500   Rzeszów Tel: 727 330 399

                       Zapisy również w zakrystii kościoła narodzenia NMP w Sędziszowie Młp.

  


Inne ogłoszenia


 

  Kancelaria Parafialna znajduje się w Domu Parafialnym.

 

- W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Sędziszowskiej a w piątek o godz. 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

 

- W dniach 21 i 22 czerwca 2013 r. odbyło się w Wieliczce zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski.
Biskupi przyjęli nowelizację IV przykazania kościelnego. W miejsce dotychczasowego zapisu, który brzmi: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach" przyjęto nowe brzmienie: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach". Oznacza to, że okres formalnego zakazu zabaw został ograniczony do Wielkiego Postu. Nie zmienia to jednak w niczym dotychczasowego charakteru każdego piątku jako dnia, w którym katolicy powinni “modlić się, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać wstrzemięźliwość” .

 

!   Biblioteka w domu parafialnym znajduje się na pierwszym piętrze. Biblioteka parafialna czynna jest w każdą niedzielę w godz. 9:00-12:00. Zapraszamy.

 

 Informujemy, że ubikacja przy kościele jest otwarta tylko w niedziele i święta w czasie mszy św., oraz w czasie mszy pogrzebowych i ślubnych.

W dni powszednie, w razie potrzeby można zgłosić się po klucz do zakrystii.