OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  -  09 sierpnia 2020

 

1.    W czwartek 13 sierpnia zapraszamy na nabożeństwo i procesję Fatimską. Msza św. wieczorna przesunięta będzie na godz. 19:00, po niej różaniec, homilia a następnie procesja z figurą Matki Bożej i śpiewem litanii. Na czas procesji prosimy nie parkować samochodów na przejściu dolnego parkingu przy kościele. Zapraszamy z lampionami.

 

2.    W piątek, 14 sierpnia wypada wspomnienie św. Maksymiliana Mari Kolbego.

 

3.    W sobotę,15 sierpnia przypadnie uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - święto Matki Bożej Zielnej -  a zarazem 100 rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą”, święto Wojska Polskiego.                                                                                                     Bukiety zbóż, ziół, kwiatów i warzyw, będą błogosławione po każdej mszy św. Porządek mszy św. w Wniebowzięcie będzie niedzielny a dodatkowo o godz.15:00 będzie msza św. dziękczynna za zbiory a po niej procesja wokół kościoła.

 

4.    Następna niedziela 16 sierpnia 2020 r. będzie Dniem Solidarności z Libanem. Z zarządzenia naszego ks. Bpa w następną niedzielę będziemy modlić się w intencji ofiar tragedii w Bejrucie oraz będzie zbiórka do puszek na pomoc Bejrutowi.

 


OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  - 

 02 sierpnia 2020

 

1.    W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego lub klasztornego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu.

    W poniedziałek  - 3 sierpnia, wypadnie Diecezjalna Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Na adorację zapraszamy przed mszą św. rano od godz. 6:30 i po południu od godziny 17:00.

2.    W czwartek, 6 sierpnia wypadnie święto Przemienienia Pańskiego.

 

3.    W tym tygodniu wypadnie I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz.17:30 a w piątek od godz. 17:00. Odwiedziny zgłoszonych chorych z Komunią św. – jak zwykle od 9:00.

 

4.    W sobotę, 8 sierpnia wspomnienie św. Dominika.

 

5.    W następną niedzielę składka na spłacenie remontu organ.

 

6.    Ponieważ epidemia nie ustaje, apelujemy o zachowanie ostrożności i noszenie maseczek. Prosimy,  aby zachować odległość szczególnie przy podchodzeniu do Komunii św. Do komunii św. najpierw niech podchodzą Ci, którzy chcą przyjąć Komunię św. na rękę. Komunię św. do ust przyjmujemy spokojnie nie poruszając wtedy językiem ani głową, aby ksiądz mógł bezpiecznie złożyć Ciało Chrystusa na języku.

 


 

 

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   -   26 lipca 2020

 

1.    Dzisiaj z racji św. Krzysztofa, po mszach św. będzie błogosławieństwo kierowców,  samochodów oraz innych pojazdów a zbiórka do puszek przeznaczona jest na pojazdy dla misjonarzy.

 

2.    W tym tygodniu wypadnie I sobota miesiąca. Od soboty rozpocznie się miesiąc sierpień. Postarajmy się odpowiedzieć na apel biskupów polskich, wzywających nas do trzeźwości i abstynencji w sierpniu.

 

3.   W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Przyszła niedziela, to niedziela adoracyjna.

Po mszy św. o godz. 9:15 zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona będzie na Kurię diecezjalną.

 


SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA  -  19 lipca 2020

 

1.    W tym tygodniu wypadną święta i wspomnienia:

 

·       W środę 22 VII – św. Marii Magdaleny

·       W czwartek 23 VII – św. Brygidy, patronki Europy

·       W piątek 24 VII – św. Kingi

·       W sobotę 25 VII - św. Jakuba Apostoła, i św. Krzysztofa

 

2.    W następną niedzielę składka na spłacenie remontu organów.

 

3.    Od dziś rozpoczyna się 21 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.     Z tej racji z racji, w następną niedzielę po mszach św. będzie błogosławieństwo kierowców,  samochodów oraz innych pojazdów a zbiórka do puszek przeznaczona jest na pojazdy dla misjonarzy.

 

4.    Kino Jedność w Sędziszowie Małopolskim serdecznie zaprasza na film pod tytułem „Najświętsze Serce”, który będzie wyświetlany w dniach 19-21 lipca o godzinie 19:00.

Jest to intrygujący film fabularno-dokumentalny odkrywający przed widzem sedno kultu, bez którego zrozumienie istoty wiary w Chrystusa staje się niemożliwe. Wraz z bohaterką widz poznaje źródła i historię czci Najświętszego Serca Jezusa – kultu, który naznaczył ostatnie trzy wieki historii kościoła. Bilety można zakupić w kasie kina przed seansem lub on-line.

 

 


PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA  -  12 lipca 2020

 

1.    Bóg zapłać za ofiary na organy.

2.    W poniedziałek, 13 lipca – ze względu na Nabożeństwo Fatimskie msza św. wieczorna będzie o  godz. 19:00,  Po mszy św. wieczornej Nabożeństwo Fatimskie. Proszę nie zastawiać przejścia na dolnym parkingu. Serdecznie zapraszamy.

3.    W tym tygodniu w środę  wypadnie liturgiczne wspomnienie św. Bonawentury, a w czwartek wspomnienie Matki Bożej z góry Karmel.

4.    W środę zapraszamy młodzież bierzmowaną na nabożeństwo dziękczynne za sakrament bierzmowania na godz.17:30, oraz odbiór indeksów. Bóg zapłać bierzmowanym i ich rodzicom za dar ołtarza: świece ołtarzowe, ampułki i cyborium do chorych.

5.    Biskup Rzeszowski kieruje zaproszenie do duchowego uczestnictwa w 43. Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę:

 

Drodzy Diecezjanie!

Umiłowani Bracia i Siostry!

Lipiec i sierpień to miesiące wakacji, wypoczynku i urlopów. W naszej polskiej tradycji to także czas pielgrzymek. Tegoroczna, 43. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, z powodu stanu epidemii będzie miała nietypowy charakter. Fizycznie na Jasną Górę pójdzie tylko kilkudziesięciu księży, którzy codziennie będą się wymieniać na zasadzie sztafety, niosąc w ciszy intencje nas wszystkich. Wszystkich pozostałych zachęcam do duchowego pielgrzymowania.

Centralnym miejscem duchowego pielgrzymowania będzie Bazylika Ojców Bernardynów w Rzeszowie, gdzie codziennie będzie się modlić podczas Eucharystii inna grupa pielgrzymkowa. Będziemy się gromadzić również w kościele św. Krzyża w Rzeszowie na modlitwie różańcowej i na Apelu Jasnogórskim oraz w kościołach stacyjnych, w których będą się spotykać pielgrzymi z grup pielgrzymkowych. Zarówno nabożeństwa jak i specjalne audycje będą transmitowane przez Katolickie Radio „Via”.

W tym roku pójdziemy na Jasną Górę z hasłem „Niewiasto Eucharystii ucz świętowania”. Hasło nawiązuje do programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce skupionego na Eucharystii. Zachęcam wszystkich diecezjan do zwrócenia uwagi na przeżywanie przez Was niedzieli i samej Mszy św. W szkole Matki Bożej możemy się uczyć służby Panu Bogu, słuchania słowa Bożego i życia nim na co dzień. Proszę także o modlitwę w intencjach, które towarzyszą pielgrzymom od ponad czterdziestu lat: za Kościół, Ojca Świętego i Ojczyznę.

Wszystkim życzę udanych i bezpiecznych wakacji i urlopów. W związku ze stanem epidemii i ciągle obecnym ryzykiem zakażenia proszę o troskę o życie i zdrowie swoje i innych m.in. przez przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych.

Z serca Wam błogosławię!   -   Ks. Bp rzeszowski Jan Watroba

 


XIV Niedziela zwykła - 05.07.2020
 


1. Ks. Abp Adam Szal, metropolita przemyski, który co roku idzie z Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę przesyła nam pozdrowienia z tej pielgrzymki i zapewnienia o modlitwie na pątniczym szlaku. Informuje, że w tym roku ze względu na epidemię Pielgrzymka Przemyska idzie w bardzo ograniczonym składzie i nie będzie przechodzić przez naszą parafię.

2. W środę 8 lipca wypadnie wspomnienie św. Jana z Dukli a w sobotę 11 lipca przypadnie święto św. Benedykta, patrona Europy.

3. W sobotę 11 lipca o godz. 9:00 w naszej parafii będzie udzielany sakrament bierzmowania naszej młodzieży. Spowiedź dla młodzieży i ich rodzin w piątek od godz. 17:30.

4. W następną niedzielę składka na wypłacenie remontu organ. Zachęcamy do czytelnictwa prasy religijnej.

5. Dzisiaj po mszach św. zbiórka do puszek na powodzian.

6. Burmistrz Sędziszowa Młp. informuje, że od 10 lipca (od piątku) rusza Autobusowa Komunikacja Gminna łącząca wszystkie sołectwa z Sędziszowem Młp. Rozkład jazdy dostępny na przystankach i stronie internetowej miasta. Ceny biletów od złotówki.

7. Powiatowy Inspektor Sanitarny przestrzega przed nadmiernym rozluźnieniem i prosi o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego w kościołach.
 

Parafia pw. Narodzenia NMP - Sędziszów Małopolski
 ul. Jana Pawła II 27, 39-120 Sędziszów Małopolski

Nr konta parafialnego:  90917200030001686720000010

Link do kamery w kościele:

http://hls.r-ce.pl/player/?stream=farasedzTRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  -  28.06. 2020

 

1.    W poniedziałek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą jak w każdą uroczystość, czyli o godz. 6:30, 8:00, 9:15, 10:30 i po południu o 16:00 i 18:00.  Modlić się będziemy za następcę świętego Piotra na Stolicy Apostolskiej – papieża Franciszka. Składka przeznaczona będzie tradycyjnie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

2.    W poniedziałek wypadną imieniny ks. Piotra i ks. Pawła. Składamy im życzenia obfitości łask Bożych i opieki św. Patronów.

 3.    Przypominamy, że w wakacje w dni powszednie nie będzie mszy św. o godz. 6:30.

4.    W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota lipca. Okazja do spowiedzi w I czwartek i w I piątek od godz.17:30.          

Jeśli jest taka potrzeba proszę do zakrystii zgłosić chorych na I piątek. Pojedziemy w I piątek od godz. 9:00 tylko do tych, którzy zostaną zgłoszeni.     

6.    Następna niedziela, to I niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 9:15 zmiana tajemnic różańcowych.

7.    Zasadnicze prace przy remoncie naszych organów dobiegają końca. Będzie można już z nich korzystać. Przez najbliższe tygodnie będą testowane, aby wykryć konieczność ewentualnych poprawek i intonacji. Bóg zapłać za ofiary na remont organów.

Bóg zapłać także p. Burmistrzowi i Radzie Miasta, za dofinansowanie prac konserwatorskich przy szafie organowej. Organy mamy już w połowie wypłacone. Resztę będziemy spłacać ratalnie do końca roku.

 

Parafia pw. Narodzenia NMP - Sędziszów Małopolski
 ul. Jana Pawła II 27, 39-120 Sędziszów Małopolski

Nr konta parafialnego:  90917200030001686720000010

Link do kamery w kościele:

http://hls.r-ce.pl/player/?stream=farasedz

 

 

 


 

 

 Inne ogłoszenia


 

  •   Kancelaria Parafialna znajduje się w Domu Parafialnym.

 

  • W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Sędziszowskiej a w piątek o godz. 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

 

  • W dniach 21 i 22 czerwca 2013 r.
    Biskupi przyjęli nowelizację IV przykazania kościelnego. W miejsce dotychczasowego zapisu, który brzmi: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach" przyjęto nowe brzmienie: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach". Oznacza to, że okres formalnego zakazu zabaw został ograniczony do Wielkiego Postu. Nie zmienia to jednak w niczym dotychczasowego charakteru każdego piątku jako dnia, w którym katolicy powinni “modlić się, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać wstrzemięźliwość” .

 

 

  • Informujemy, że ubikacja przy kościele jest otwarta tylko w niedziele i święta w czasie mszy św., oraz w czasie mszy pogrzebowych i ślubnych. W dni powszednie, w razie potrzeby można zgłosić się po klucz do zakrystii.