OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

Wniebowzięcie NMP -  15 sierpnia 2017

 

1.    Dzisiaj o godz. 16:00 dotatkowa uroczysta msza św. z poświęceniem wieńców żniwnych z naszej parafii.

 

2.    W czwartek wypadnie wspomnienie św. Jacka.

 

3.    W dniach od 17 do 19 sierpnia, odbędą się Dni Młodych Diecezji Rzeszowskiej. Spotkanie rozpocznie się w czwartek o godz. 18.00 w Parku Papieskim w Rzeszowie.

 

4.    Decyzją władz Sióstr Służebniczek Dębickich ze względu na brak powołań, a co za tym idzie brak sióstr w Zgromadzeniu zostaje zlikwidowana placówka Sióstr Służebniczek Dębickich w naszej parafii. W następną niedzielę na mszy św. o godz. 10:30 będziemy modlić się za siostry i żegnać nasze ostatnie siostry w parafii.

 

5.    W najbliższą niedzielę – 20 sierpnia - w Sędziszowie Młp. odbędą się Dożynki Gminne: o godz. 13:00 Uroczysta Msza św. dziękczynna  - pozostałe uroczystości na stadionie KS „Lechia” w Sędziszowie Młp.

 

6.     Również w najbliższą niedzielę będą Dożynki Gminne Gminy Iwierzyce. Rozpoczęcie mszą św. w parafii w Nockowej o godz. 15:00.

 


DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  -  13 sierpnia 2017

 

1.     Dzisiaj 13 sierpnia zapraszamy na nabożeństwo i procesję Fatimską. Msza św. wieczorna pozostanie godz. 18:00, po niej różaniec, homilia a następnie procesja z figurą Matki Bożej i śpiewem litanii. Na czas procesji prosimy nie parkować samochodów na przejściu dolnego parkingu przy kościele. Zapraszamy z lampionami.

 

2.    Jutro, 14 sierpnia wspomnienie św. Maksymiliana Mari Kolbego.

 

3.     We wtorek 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - święto Matki Bożej Zielnej -  a zarazem 97 rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą”, święto Wojska Polskiego.                                                                                                     Bukiety zbórz, ziół, kwiatów i warzyw, będą błogosławione po każdej mszy św. Porządek mszy św. w Wniebowzięcie będzie niedzielny a dodatkowo o godz.16:00 będzie msza św. dziękczynna za zbiory a po niej procesja wokół kościoła.

 

4.     Stowarzyszenie Wesele Wesel wraz z Ośrodkiem CARITAS Myczkowce organizuje w dniu 19 sierpnia 2017 roku  “Bieszczadzkie Trzeźwe Wesele u Królowej Matki Pięknej Miłości w Myczkowcach”.
Na to spotkanie zaprasza rodziny, małżeństwa, narzeczonych, a szczególnie wszystkich zainteresowanych organizacją zabaw i wesel bezalkoholowych oraz stylem życia w trzeźwości.
Celem inicjatywy jest promowanie zdrowego i odpowiedzialnego stylu życia i zapobieganie różnego typu uzależnieniom. Szczegóły na plakacie.

 

5.     Urząd Miejski przypomina rolnikom, że do końca sierpnia można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w paliwie.

 

 


OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  -  06 sierpnia 2017

Przemienienie Pańskie

 

1.     Stowarzyszenie Ziemi Ropczycko- Sędziszowskiej oraz Solidarność zaprasza w poniedziałek 7 sierpnia  o godz. 17:00 na poświęcenie Krzyża Powstania Styczniowego w Ropczycach przy ul. Piłsudskiego a następnie mszę św. w kościele farnym w Ropczycach.

 

2.     W środę, 9 sierpnia przypadnie święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy,
a w czwartek, 10 sierpnia Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika.

 

3.     Zapraszamy na spotkanie panie z zespołu Caritas w piątek po wieczornej mszy św. w Domu Parafialnym.

 

4.   W następną niedzielę składka będzie na remont dachu Domu Parafialnego.  

 

5.   W następną niedzielę o. Robert Pyłypczuk (z Żytomierza) bernardyn z Prowincji św. Michała Archanioła na Ukrainie będzie głosił kazania i po mszach św. zbierał także datki na kształcenie kleryków na Ukrainie.

 

6.     W następną niedzielę 13 sierpnia zapraszamy na nabożeństwo i procesję Fatimską. Msza św. wieczorna ze względu na niedzielę pozostanie o godz. 18:00, po niej różaniec, homilia a następnie procesja z figurą Matki Bożej i śpiewem litanii. Na czas procesji prosimy nie parkować samochodów na przejściu dolnego parkingu przy kościele. Zapraszamy z lampionami. Zapraszamy również dzieci w strojach I komunijnych.

 

7.     Kino Jedność w Sędziszowie Młp. zaprasza w dn. 11-15 sierpnia o godz.18:00 na film pt. „ FATIMA OSTATNIA TAJEMNICA”.

 

8. W miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej  można pobierać i składać wnioski na kolejny rok świadczeniowy dotyczący 500 plus, funduszu alimentacyjnego i świadczeń rodzinnych.

 


SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   -   30 lipca 2017

 

1.   Dzisiaj po mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

 

2.   Postarajmy się odpowiedzieć na apel biskupów polskich, wzywających nas do trzeźwości i abstynencji w sierpniu. Podjętą przez nas decyzję o abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy czas odnotujmy w Parafialnej Księdze Trzeźwości, która jest wyłożona na ołtarzu bocznym.

 

3.     W środę – 2 sierpnia wypadnie możliwość zyskania odpustu św. Franciszka - tzw. Porcjunkuli.

 

4.     W piątek, 4 sierpnia br. wyruszy Rzeszowska Pielgrzymka na Jasną Górę. Radio Via będzie przekazywać sprawozdania z trasy pielgrzymki.                  

 

5.     W tym tygodniu wypadnie I czwartek I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz.17:30 a w piątek od godz. 17:00.    W pierwszy piątek od godz. 9:00 wyjazd do chorych z Najświętszym Sakramentem.

 

6.     W następną niedzielę, 6 sierpnia wypadnie święto Przemienienia Pańskiego.

 

7.     Znaleziono rower. Wiadomość w zakrystii.

 


SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA  -  23 lipca 2017

 

1.     Od dziś rozpoczyna się 18 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.     Z tej racji z racji, po mszach św. będzie błogosławieństwo kierowców,  samochodów oraz innych pojazdów i breloczków a zbiórka do puszek przeznaczona jest na pojazdy dla misjonarzy.

 

2.     W tym tygodniu wypadną święta i wspomnienia:

·        We wtorek 25 VII – św. Jakuba Apostoła, i św. Krzysztofa

·        W środę 26 VII – św. Anny i Joachima, rodzice NMP

·       W sobotę 29 VII – św. Marty

3.     W czwartek  - 27 lipca, wypadnie Diecezjalna Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Na adorację zapraszamy przed mszą św. rano od godz. 6:30 i po południu od godziny 17:00.

4.     W następną niedzielę po mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe 40 Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zapraszamy do zapisywania się. Pielgrzymka odbędzie się w dn. 4-13 sierpień 2017 r.

 


 

 

 Inne ogłoszenia


 

  •   Kancelaria Parafialna znajduje się w Domu Parafialnym.

  • W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Sędziszowskiej a w piątek o godz. 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

  • W dniach 21 i 22 czerwca 2013 r. odbyło się w Wieliczce zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski.
    Biskupi przyjęli nowelizację IV przykazania kościelnego. W miejsce dotychczasowego zapisu, który brzmi: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach" przyjęto nowe brzmienie: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach". Oznacza to, że okres formalnego zakazu zabaw został ograniczony do Wielkiego Postu. Nie zmienia to jednak w niczym dotychczasowego charakteru każdego piątku jako dnia, w którym katolicy powinni “modlić się, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać wstrzemięźliwość” .

  • Biblioteka w domu parafialnym znajduje się na pierwszym piętrze obok Sióstr Służebniczek. Biblioteka parafialna czynna jest w każdą niedzielę w godz. 9:00-12:00. Zapraszamy.

  • Informujemy, że ubikacja przy kościele jest otwarta tylko w niedziele i święta w czasie mszy św., oraz w czasie mszy pogrzebowych i ślubnych. W dni powszednie, w razie potrzeby można zgłosić się po klucz do zakrystii.