OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  -   24 marca 2019

1.     Dzisiaj po mszach św. będzie zbiórka do puszek na misje.

2.     Dzisiaj o godz. 17:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3.     W poniedziałek, 25 marca wypadnie uroczystości Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 18:00.

4.     We wtorek na mszę św. o godz.18:00 i spotkanie po niej zapraszamy dzieci, które przygotowują się do I spowiedzi i Komunii św.

5.     W piątek Droga Krzyżowa o godz. 7.30, a po południu o godz. 17.00 – droga krzyżowa dla dzieci a po niej o 17:30 msza św.  i zaraz po mszy droga krzyżowa dla dorosłych. Dodatkowo droga krzyżowa o godz. 20.00 w intencji dzieci utraconych i nienarodzonych..

6.     W następną niedzielę składka na cele parafialne.

7.     Burmistrz Sędziszowa informuje, że od 1 kwietnia w Ratuszu, w  pokoju nr 10 działał będzie punkt informacyjno-doradczy dla rolników.

8.     W dniach 29.03 – 03.04  kino Jedność zaprasza na film „Miłość i miłosierdzie” o siostrze Faustynie, jej posłannictwie i mało znanych faktach. Serdecznie polecamy.

2 niedziela Wielkiego Postu - 17.03.2019 r.

1.    Dzisiaj o godz. 17:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy.

2.    We wtorek 19 marca przypadnie uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła.

3.    W środę o 17:30 zapraszamy na nabożeństwo do MB Sędziszowskiej.

4.    W czwartek zapraszamy KSW na mszę św. i spotkanie po mszy.

5.    W piątek Droga Krzyżowa o godz. 7.30, a po południu o godz. 17.00 – droga krzyżowa dla dzieci a po niej o 17:30 msza św.  i zaraz po mszy droga krzyżowa dla dorosłych. Dodatkowo droga krzyżowa o godz. 20.00.

6.     Dzisiaj po mszach św. możliwość złożenia ofiary na dzieła prowadzone przez naszego gościa ks. Ryszarda Halwę.

7.    W następną niedzielę po mszach św. będzie zbiórka do puszek na misje.

8.    W tym roku po raz dziesiąty wiele tysięcy wiernych podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem.

W naszym dekanacie w tym roku  powstał Rejon Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, który proponuje do przejścia dwie trasy: Pierwsza z nich – MB Sędziszowskiej – 40 km, druga bł. Ks. Romana Sitko – 52 km. Obydwie trasy rozpoczynają się w Sędziszowie Młp. w naszym kościele 5 kwietnia mszą św. o godz. 19:00. Spotkanie informacyjne odbędzie się w następną niedzielę 24 marca o godz. 18:50 – po mszy św. wieczornej w naszym kościele.  Bliższe informacje na temat tej formy Drogi krzyżowej na tablicy informacyjnej, na Facebooku, oraz na stronie internetowej (www.edk.org.pl).

9.     Zapraszamy na pielgrzymkę -Sanktuaria Europy- w dniach 12-21 lipca 2019 r. Więcej informacji u ks. Artura.

10.  Powiatowe Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach ul. Mickiewicza 10 serdecznie zaprasza na wystawę ...bo WiN-niśmy im pamieć. Prezentuje ona lokalne struktury i działalność Zrzeszenia WiN oraz represje ze strony komunistycznego aparatu bezpieczeństwa. Wystawa dostępna do 31 lipca 2019 r. Wstęp wolny.

11.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

-  10 marzec 2019

1.      Zapraszamy na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym  – dzisiaj na godz. 17:00.

2.    W piątek Droga Krzyżowa o godz. 7.30,  po południu o godz. 17.00 – droga krzyżowa dla dzieci, a bezpośrednio po niej (czyli ok.17:30) msza św. i zaraz po mszy droga krzyżowa dla dorosłych.   Dodatkowo droga krzyżowa o godz. 20.00.

3.    Przypominamy, że w sobotę o godz. 16:00 kolejne spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego.

4.    W następną niedzielę gościć będziemy ks. Ryszarda Halwę – pallotyna - oddanego działacza w obronie dzieci nienarodzonych, redaktora naczelnego miesięcznika „Moja Rodzina”, inicjatora budowy Centrum Pomocy Rodzinie, na który to cel będzie zbierał ofiary do puszek po mszach św.

5.    Na bocznym ołtarzu wystawiona jest księga trzeźwościowa. Zachęcamy do podejmowania zobowiązań przynajmniej na Wielki Post i wpisywania się do księgi.

6.      W zakrystii są już do nabycia baranki wielkanocne Caritas.

Inne ogłoszenia

•   Kancelaria Parafialna znajduje się w Domu Parafialnym.

• W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Sędziszowskiej a w piątek o godz. 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

• W dniach 21 i 22 czerwca 2013 r.
    Biskupi przyjęli nowelizację IV przykazania kościelnego. W miejsce dotychczasowego zapisu, który brzmi: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach" przyjęto nowe brzmienie: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach". Oznacza to, że okres formalnego zakazu zabaw został ograniczony do Wielkiego Postu. Nie zmienia to jednak w niczym dotychczasowego charakteru każdego piątku jako dnia, w którym katolicy powinni “modlić się, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać wstrzemięźliwość” .

·         Biblioteka parafialna czynna jest w każdą niedzielę w godz. 9:00-12:00. Zapraszamy.

• Informujemy, że ubikacja przy kościele jest otwarta tylko w niedziele i święta w czasie mszy św., oraz w czasie mszy pogrzebowych i ślubnych. W dni powszednie, w razie potrzeby można zgłosić się po klucz do zakrystii.