OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE


Niedziela Zmartwychwstania – 04.04.2021 r.

1.       Pomimo trudnego czasu epidemii - serdecznie dziękujemy za wspólnie duchowo przeżyte Uroczystości Wielkiego Tygodnia i Zmartwychwstania Pańskiego wszystkim parafianom –  a w szczególności tym, którzy włożyli swoje zaangażowanie i pracę w przygotowanie kościoła i liturgii. Dziękuję szczególnie młodzieży na czele z Dawidem Zającem za pomysł i zbudowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

2.       Dla całej parafii otrzymaliśmy życzenia świąteczne od naszych księży biskupów, od Seminarium Duchownego, od dyrektorów Caritas Diecezji Rzeszowskiej, władz samorządowych, polityków, szkół i innych instytucji.

3.        Jutro – Poniedziałek Wielkanocny - msze św. jak w niedzielę i dodatkowo msza św. chrzcielna o godz.13:00.

4.        Wszystkim Parafianom obecnym tu i łączącym się z nami duchowo poprzez Internet życzymy zdrowia, Bożej łaski i duchowego pokoju z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, by nikt nie tracił  nadziei i byśmy z ufnością patrzyli w przyszłość. Chrystus zmartwychwstał. Alleluja!


Parafia pw. Narodzenia NMP - Sędziszów Małopolski
 ul. Jana Pawła II 27, 39-120 Sędziszów Małopolski

Nr konta parafialnego:  90917200030001686720000010

Link do kamery w kościele:

http://hls.r-ce.pl/player/?stream=farasedz

 

lub gdy są transmisje mszy:

https://www.youtube.

 


NIEDZIELA PALMOWA  - 28 marca 2021

 

 

1.        W naszym kościele może przebywać do 36 osób.                  Osoby, które wejdą do kościoła prosimy, by zajęły miejsce przy numerkach, aby zachować odpowiednią odległość.  Pierwszeństwo ma rodzina, która zamówiła mszę św.

2.    W poniedziałek od godz. 9:00 wyjazd do zgłoszonych chorych.  

3.    Będziemy pełnić dyżury w konfesjonałach Będzie się więc można wyspowiadać podczas mszy św. a ponadto:

·        w poniedziałek w godz. 15:00 - 18:00,                                                  

·        W We wtorek i środę dyżury w konfesjonałach w godz. 9-12 i 15-18. Będziemy od razu udzielać Komunię św.

4.    Jeśli wypadnie jakiś pogrzeb bardzo prosimy, by do kościoła przyszła tylko rodzina.

5.        Nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane, której Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym ze względu na sytuację epidemiczną i wprowadzone limity.

6.        Prosimy o korzystanie z transmisji mszy św. - Całe Triduum Paschalne będzie można obejrzeć i uczestniczyć w nim  poprzez kamerę dostępną na stronie internetowej i Facebooku.

 

7.         Osoby potrzebujące mogą się zgłosić do Caritas Parafialnego we wtorek w Domu Parafialnym w godz. 9-10.

 

8.         W Wielki Czwartek msza Wieczerzy Pańskiej o godz.18:00. Po mszy św. będzie adoracja ograniczona tylko do 36 osób do godz. 21:00. Prosimy aby krótko adorować i dać możliwość wymiany oraz adoracji innym osobom.         

 

 

9.    W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

Kościół w Wielki Piątek pozostanie otwarty od 6:30, aby można było wstąpić na krótką adorację, ale bardzo prosimy o ostrożność i nie przekraczanie liczby obowiązujących osób.  

O godz. 17:30 Droga Krzyżowa wokół kościoła.

O godz. 18.00 Celebracja Męki Pańskiej z kazaniem i przeniesieniem Pana Jezusa do Bożego Grobu oraz odśpiewanie trzech części Gorzkich Żali.

         

10.Wielka Sobota.   Kościół w Wielką Sobotę pozostanie otwarty od 6:30, aby można było wstąpić na krótką adorację, ale bardzo prosimy o ostrożność  nie przekraczanie liczby obowiązujących 36 osób.  

      Pokarmy będziemy święcić na zewnątrz kościoła na bieżąco co kilka minut od godz. 8.00 – 14.00. W  Sielcu przed remizą i przed szkołą o godz. 11.00.

Tak jak i w ubiegłym roku można pobłogosławić i pokropić wodą święconą pokarmy samemu w domu.

 

Liturgia Wigilii Paschalnej – rozpocznie się o godz. 19.00 i odbywać się będzie w kościele w prezbiterium, aby było widoczne w kamerce internetowej.

 

  1. Wielkanoc – Zmartwychwstanie, Rezurekcja o godz. 6.00 rano bez procesji.
  2. Komunii św. będziemy udzielać na wszystkich mszach św. także przed kościołem. Nie będzie zmiany tajemnic różańcowych.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary na Boży Grób i kwiaty ofiarodawcom, różom różańcowym mieszkańcom Sielca i Podlasku.

 

 


PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  -   21 marca 2020

 

 

1.     Dzisiaj o godz. 17:00 Gorzkie Żale.

 

2.     W czwartek, 25 marca wypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Deklaracje są na bocznych ołtarzach.

 

3.     W piątek Droga Krzyżowa o godz. 7.30, a po południu o godz. 17.00 – droga krzyżowa dla dzieci a po niej o 17:30 msza św.  i zaraz po mszy droga krzyżowa dla dorosłych. Dodatkowo droga krzyżowa o godz. 20.00 w intencji dzieci utraconych i nienarodzonych.

 

4.     Z racji epidemii koronawirusa nie będzie również w tym roku jednodniowej spowiedzi parafialnej. Zachęcamy już do skorzystania ze spowiedzi: w tym tygodniu codziennie rano w czasie mszy św. i wieczorem na pół godziny przed mszą św..

 

5.     Bóg zapłać za ofiary na Boży Grób i kwiaty zarówno  różom różańcowym, jak i wszystkim pozostałym ofiarodawcom. W następną niedzielę składka na inwestycje parafialne.

 

6.     Następna niedziela, 28 marca, będzie  Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm będzie na mszach św. dopołudniowych. Konkurs palm przenosimy na stronę facebookową naszej parafii. Tam będzie można wysyłać zdjęcia palm do konkursu do soboty 27 marca do godz. 15.

 

 


CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                -  14 marca 2021 

1.      Dzisiaj o godz. 17:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym .

2.      W piątek Droga Krzyżowa o godz. 7.30, ; po południu o godz. 17.00 – droga krzyżowa dla dzieci a po niej o 17:30 msza św.  i zaraz po mszy droga krzyżowa dla dorosłych. Dodatkowo droga krzyżowa o godz. 20.00.  W piątek o godz. 19:00 Msza św. Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

3.      W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Będziemy modlić się za wszystkich mężczyzn. Zapraszamy.

4.      Na stronie diecezjalnej, platformie Facebook: diecezji rzeszowskiej i duszpasterstwa młodzieży - zButa oraz w TVP3 Rzeszów codziennie od 10 do 17 marca o godz. 19.55 emitowane są rekolekcje o świętym Józefie. Zapraszamy do uczestniczenia. 

5.      W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje do osób, które są ozdrowieńcami o zgłaszanie się do stacji krwiodawstwa w celu oddania osocza, które bardzo pomaga osobom zakażonym.

 

 

 

 


**********************

Parafia pw. Narodzenia NMP - Sędziszów Małopolski
 ul. Jana Pawła II 27, 39-120 Sędziszów Małopolski

Nr konta parafialnego:  90917200030001686720000010

Link do kamery w kościele:

http://hls.r-ce.pl/player/?stream=farasedz

 

lub gdy są transmisje mszy:

https://www.youtube.

 

 

  


 

   W czwartek 15 października 2020 r. zmarł ks. Prałat Stanisław Ryba. Msza św. pogrzebowa odbyła się w poniedziałek 19 października o godz. 13:00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Pilźnie.   Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie...

 


 


 

Parafia pw. Narodzenia NMP - Sędziszów Małopolski
 ul. Jana Pawła II 27, 39-120 Sędziszów Małopolski

Nr konta parafialnego:  90917200030001686720000010

Link do kamery w kościele:

http://hls.r-ce.pl/player/?stream=farasedz

 

lub gdy są transmisje mszy:

https://www.youtube.com/watch?v=7Omy_3rZYqo&ab_channel=KrzysztofDrozdTelNetRopczyce

 


 

 

 Inne ogłoszenia


 

  •   Kancelaria Parafialna znajduje się w Domu Parafialnym.

 

  • W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Sędziszowskiej a w piątek o godz. 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

 

  • W dniach 21 i 22 czerwca 2013 r.
    Biskupi przyjęli nowelizację IV przykazania kościelnego. W miejsce dotychczasowego zapisu, który brzmi: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach" przyjęto nowe brzmienie: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach". Oznacza to, że okres formalnego zakazu zabaw został ograniczony do Wielkiego Postu. Nie zmienia to jednak w niczym dotychczasowego charakteru każdego piątku jako dnia, w którym katolicy powinni “modlić się, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać wstrzemięźliwość” .

 

 

  • Informujemy, że ubikacja przy kościele jest otwarta tylko w niedziele i święta w czasie mszy św., oraz w czasie mszy pogrzebowych i ślubnych. W dni powszednie, w razie potrzeby można zgłosić się po klucz do zakrystii.