OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXIV Niedziela Zwykła   -  16.09.2018

1.       W tym tygodniu będą spotkania wszystkich grup kandydatów do bierzmowania, zgodnie z wyznaczonymi dniami. Spotkania rozpoczynają się mszą św. o godz.18:00.

2.       W poniedziałek - 17 września po mszy św. wieczorowej spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców.

3.       We wtorek – 18.09  - przypadnie święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Zapraszamy młodzież na modlitwę do kościoła.

4.       W środę na 17:30 zapraszamy na nowennę do MB Sędziszowskiej a w piątek na 17:30 na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

5.       W piątek 21.09  –  święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

6.       W wtorek na mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy dzieci z kl. III przygotowujące się do I Komunii św.  i ich rodziców. Po mszy św. zapraszamy na spotkanie.

7.       W piątek na godz. 17:00 do zakrystii zapraszamy chłopców, którzy chcą wstąpić w szeregi ministrantów.  Również w piątek po wieczornej mszy św. spotkanie Oazy. Zapraszamy wszystkich chętnych od 4 klasy SP i starszych.

8.       Dzisiaj  po mszach św. będzie zbiórka do puszek na utrzymanie radia Via. Zachęcamy też do słuchania naszego diecezjalnego radia.

9.       Zespół Szkół Technicznych w Sędziszowie Młp. zaprasza na bezpłatne kursy kwalifikacyjne dla dorosłych w zawodach: mechanik obrabiarek numerycznych, elektryk, kosmetyczka. Zapisy w szkole do 25 września.

10.  Maturzyści z Zespołu Szkół Technicznych 26 września wyjeżdżają na pielgrzymkę do Częstochowy. Ze względu na to że są wolne miejsca zapraszamy do uczestnictwa w tej pielgrzymce. Koszt 60 zł.

XXIII Niedziela Zwykła  -  09.IX.2018r.

1.     Dzisiaj uroczysta msza św. o godz. 12:00 w Drugą Rocznicę ogłoszenia MB Patronką Sędziszowa Młp. Kazanie będzie głosił ks. Prałat Antoni Kocoł.

2.    Dzisiaj na Rynku o godz. 15:00 odbędzie się Apel Pamięci i salwa honorowa oraz widowisko historyczne „Ku Niepodległej – kap. Franciszek Mach”. Po widowisku zapraszamy na Piknik Rodzinny przygotowany przez OSP i Koło Gospodyń Wiejskich z Wolicy Ługowej, które przygotowały pierogi, bigos, grochówkę i gril.

3.     Uczniów z kl. III gimnazjum i z VIII podstawówki – kandydatów do bierzmowania zapraszamy na pierwsze organizacyjne spotkanie w tym roku katechetycznym  we wtorek na mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie w kościele po mszy św.

4.     Zapraszamy w czwartek 13 września na Nabożeństwo Fatimskie: o godz. 19:00 Msza św., po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu,  Różaniec Fatimski, homilia Maryjna i procesja. Na czas procesji prosimy nie parkować samochodów na dolnym parkingu przy kościele. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej z lampionami.

5.     Tradycyjnie 14 września w święto Podwyższenia Krzyża św. - w piątek zapraszamy pod Krzyż Jubileuszowy na Podlasek o godz. 15:00 na drogę krzyżową i Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

6.     Także w piątek Solidarność zaprasza pod Krzyż Milenijny w Ropczycach – Witkowicach na mszę św. o godz.17:30 w 100-lecie odzyskania niepodległości.

7.     W sobotę,15 września przypadnie wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

8.     Zapraszamy chętne dzieci do udziału w scholi. Spotkania odbywają się w sobotę o godz.10:00 w sali świetlicy parafialnej.

9.     Od dzisiejszej niedzieli obchodzimy VIII Tydzień Wychowania, pod hasłem: „Wybór drogi”.

10.           W następną niedzielę składka do puszek przeznaczona będzie na radio Via.

11.           W następną niedzielę o godzinie 1100 w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie zostanie odprawiona Msza św. w intencji poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny, szczególnie tych wypisanych na pomniku-memoriale.

12.            Dziękujemy bardzo parafianom, którzy poprawili chodnik na placu kościelnym.

13.           Ks. Proboszcz zaprasza na kolejną pielgrzymkę autokarową za dwa tygodnie w sobotę - 22 września do Łańcuta, Markowej, Jodłówki, Tuligłów, Chłopic i Jarosławia. Zapisy w zakrystii. Koszt 50 zł. Wyjazd o godz. 7:00 z parkingu poniżej kościoła.

14.            Pan Burmistrz zaprasza 14 września – w piątek o godz. 16:00 do hali przy Gimnazjum w Sędziszowie Młp. na prezentację programu „Czyste powietrze”. Celem tego programu jest wymiana pieców CO na bardziej ekologiczne oraz termomodernizacja    z możliwością dofinansowania od 30 do 90 %.

Inne ogłoszenia

•   Kancelaria Parafialna znajduje się w Domu Parafialnym.

• W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Sędziszowskiej a w piątek o godz. 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

• W dniach 21 i 22 czerwca 2013 r. odbyło się w Wieliczce zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski.
    Biskupi przyjęli nowelizację IV przykazania kościelnego. W miejsce dotychczasowego zapisu, który brzmi: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach" przyjęto nowe brzmienie: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach". Oznacza to, że okres formalnego zakazu zabaw został ograniczony do Wielkiego Postu. Nie zmienia to jednak w niczym dotychczasowego charakteru każdego piątku jako dnia, w którym katolicy powinni “modlić się, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać wstrzemięźliwość” .

• Biblioteka w domu parafialnym znajduje się na pierwszym piętrze obok Sióstr Służebniczek. Biblioteka parafialna czynna jest w każdą niedzielę w godz. 9:00-12:00. Zapraszamy.

• Informujemy, że ubikacja przy kościele jest otwarta tylko w niedziele i święta w czasie mszy św., oraz w czasie mszy pogrzebowych i ślubnych. W dni powszednie, w razie potrzeby można zgłosić się po klucz do zakrystii.