OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

29 niedziela zwykła – 20.10.2019

1.    Dzisiaj w kościołach odbywa się liczenie wiernych.

2.    Rozpoczął się Tydzień Misyjny.  Dzisiaj po mszach św. zbiórka do puszek na misje. W tym tygodniu w modlitwie różańcowej modlić się będziemy w intencji misji i misjonarzy, szczególnie pochodzących z naszej diecezji.

3.    We wtorek 22 października wypadnie liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

4.    Od dzisiaj mamy zamontowane w kościele nowoczesne, ładne i zarazem dyskretne głośniki. Są też systematycznie po kolei odnawiane kinkiety.

5.    W przyszłą niedzielę przypadnie Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Składka przeznaczona będzie na inwestycje parafialne.

6.    Przypominamy, że w następną ostatnią niedzielę października w związku ze zmianą czasu będziemy wstawać o godzinę później.

7.    Zapraszamy dzieci do udziału w scholii. Spotkania w sobotę o godz. 10:00 w świetlicy Domu Parafialnego.

8.    Wielu parafian pytało o sprawę postawienia krzyża przy Domu Kultury przy obelisku. Wymaga to jednak wielu procedur formalnych. Aby więc poprzeć tę inicjatywę i postawić ten krzyż w przyszłym roku, jako Dar na Stulecie urodzin papieża św. Jana Pawła II zapraszamy do zakrystii i do kancelarii o podpisywanie petycji do Urzędu Miasta w tej sprawie. Potrzebny będzie pesel. Petycję mogą podpisywać także osoby spoza parafii.

9.    Instytut Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie przyjmuje zapisy osób chętnych na Kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych, który odbędzie się w dniach 22-25 października 2019 roku. Szczegółowy plan Kursu zamieszczony jest na stronie internetowej Instytutu Teologiczno-Pastoralnego: www.instytut.diecezja.rzeszow.pl

 


28 niedziela zwykła – 13.10.2019 r.

1.    Dzisiaj Dzień Papieski. Po mszach św. zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2.    We wtorek obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy na 17.30 na różaniec w tej intencji, a następnie Eucharystię w int. rodziców doświadczonych utratą dziecka i procesję z lampionami na cmentarz.

3.    W piątek wypadnie święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia.

4.    W sobotę, 19 października będzie wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Msza św. w int. Ojczyzny od Solidarności z Filtrów będzie na mszy św. wieczornej w sobotę.

5.    W sobotę 19 października Strzelcy organizują akcję „Przelewamy krew dla Niepodległej”.  Na parkingu przed ratuszem będzie Krwiobus, gdzie Strzelcy zapraszają do oddawania krwi w godz. 10.00 – 13.00.

6.    W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. Po mszach św. będzie zbiórka do puszek na misje.

7.     W przyszłą niedzielę odbędzie się tradycyjnie liczenie wiernych.

8.     Za ławkami, na bocznych ołtarzach i w zakrystii są kartki na wypominki. Prosimy czytelnie wypisywać zmarłych (w mianowniku) i zaznaczyć czy są to wypominki listopadowe, czy roczne. Przy rocznych prosimy podpisać przed którą mszą św. mają być czytane: przed 8:00, czy przed 12:00. Prosimy przy wypominkach rocznych zmniejszać ilość imion do minimum, natomiast w wypominkach listopadowych można wymieniać dowoli wszystkich krewnych zmarłych.

9.    W zakrystii są kalendarze rolników po 25 zł i kalendarze misyjne po 5 zł.

10.Klub Seniora działający w budynku Domu Parafialnego zaprasza seniorów na zapisy na zajęcia wokalne, teatralne, warsztaty malarstwa i rękodzieła,  zajęcia z fizjoterapeutą, oraz spotkania koła historycznego. Szczegóły w gablocie.

 


27 niedziela zwykła – 06.10.2019 r.

1.    Dzisiaj po mszach św. zbiórka do puszek na jesienną pomoc dla Seminarium Duchownego w Rzeszowie.

2.    Jutro 07 października Wspomnienie NMP Różańcowej.

3.    W tym tygodniu modlitwę różańcową poprowadzą róże różańcowe.

4.    Przypominamy rodzicom, aby zabierały dzieci na różaniec i zapraszamy dzieci do udziału w nabożeństwach  październikowych. Dzieci, które do koszyczka przed ołtarzem złożą swoje podpisy będą brać udział w losowaniu figurki MB na jeden dzień do domu.

5.    W piątek o godz.16:00 będzie msza św. w int. nauczycieli, pracowników Oświaty i emerytów szkolnictwa z naszej gminy.

6.    Zapraszamy w każdy piątek na godz. 18:00 na mszę św. i spotkanie oazowe.

7. W następną niedzielę będziemy obchodzić Dzień Papieski. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na stypendia dla uzdolnionej i potrzebującej młodzieży, a składka przeznaczona będzie na nagłośnienie kościoła.

8. W następną niedzielę, 13 października - zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Msza św. będzie o godz. 18:00, następnie różaniec, homilia i procesja wokół rynku.  Serdecznie zapraszamy.  W tym dniu ks. bp Edward Białogłowski będzie obchodził  imieniny.

9.    Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w „Słowie przed wyborami parlamentarnymi” pisze: „Zachęcając do udziału w wyborach pragnę przypomnieć, że z moralnego punktu widzenia miłość Ojczyzny i odpowiedzialność za dobro wspólne wymagają od wszystkich korzystania z prawa wyborczego. U kandydata należy wziąć pod uwagę: jego prawość moralną, kompetencje potwierdzone dotychczasową działalnością publiczną, świadectwo życia w rodzinie oraz małej ojczyźnie. Liczą się również takie cechy osobowości jak: wyrazista tożsamość, szacunek, umiejętność współpracy z innymi, zdolność do roztropnego rozwiązywania konfliktów, miłość Ojczyzny oraz traktowanie władzy jako służby.”

10.Pan Burmistrz ogłasza nabór uzupełniający do projektów Odnawialnych Źródeł Energii na kotły na biomasę. Informacje w Urzędzie Gminy.

 


XXVI Niedziela Zwykła   -  29.09.2019

1.    W tym tygodniu wypada:

·       W poniedziałek -  św. Hieronima

·       We wtorek - św. Teresy od Dzieciątka Jezus

·       W środę- św. Aniołów Stróżów

·       W czwartek-  I czwartek miesiąca

·       W piątek- I piątek października i św. Franciszka z Asyżu

·       W sobotę  I sobota i św. Faustyny Kowalskiej. W parafii Miłosierdzia Bożego obchodzony będzie odpust ku czci św. Faustyny Kowalskiej.

 

2.    Od wtorku zapraszamy wszystkich na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:30.

 

3.    Do skorzystania ze spowiedzi zapraszamy w czwartek od 17:30 a w piątek od godz. 17:00.  W I piątek odwiedziny chorych z Komunią św. od godz. 9:00.

 

4.    W następną niedzielę wyjątkowo zamiast adoracji będzie odczytany list pasterski związany ze zbliżającym się Dniem Papieskim.

5.    W przyszłą niedzielę po mszach św. zbiórka do puszek – jako jesienna pomoc na dla WSD w Rzeszowie.

6.    W następną niedzielę na mszy św. o godz.10:30 będzie błogosławieństwo i rozdanie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

 

7.     Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Sędziszowie Młp. zaprasza do sali widowiskowej w dniu 08 .10 .2019 r o godz.18.00 na spektakl Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie „ Sprawiedliwi Historia rodziny Ulmów”. Cena 15 zł.

 

8.    Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 15-22 stycznia 2020 r. Więcej informacji u Ks. Artura.

 


 


 

 

 Inne ogłoszenia


 

  •   Kancelaria Parafialna znajduje się w Domu Parafialnym.

 

  • W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Sędziszowskiej a w piątek o godz. 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

 

  • W dniach 21 i 22 czerwca 2013 r.
    Biskupi przyjęli nowelizację IV przykazania kościelnego. W miejsce dotychczasowego zapisu, który brzmi: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach" przyjęto nowe brzmienie: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach". Oznacza to, że okres formalnego zakazu zabaw został ograniczony do Wielkiego Postu. Nie zmienia to jednak w niczym dotychczasowego charakteru każdego piątku jako dnia, w którym katolicy powinni “modlić się, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać wstrzemięźliwość” .

 

 

  • Informujemy, że ubikacja przy kościele jest otwarta tylko w niedziele i święta w czasie mszy św., oraz w czasie mszy pogrzebowych i ślubnych. W dni powszednie, w razie potrzeby można zgłosić się po klucz do zakrystii.