OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

Niedziela Chrztu Pańskiego 

 – 10.01.2021 r. -

 

1.   Od jutra w liturgii rozpoczyna się okres zwykły, w ciągu roku. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego świętem Matki Bożej Gromnicznej.

 

2.   W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Sędziszowskiej a w piątek o godz. 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

 

3.   Zapraszamy na kolejne msze św. kolędowe w int. mieszkańców poszczególnych rejonów o godz. 19:00.

 

Poniedziałek

11.01

Orzeszkowej, Konopnickiej, Głowackiego, Kolbuszowska, Ługowa

Wtorek

12.01

Klonowa, Lipowa, Kasztanowa, Kolejowa, ul. Armii Krajowej, Polna, Blich, Partyzantów, Ogrodowa i Piekarska

Środa

13.01

Letnia, 1000 – lecia, Mickiewicza, Południowa, Warzywna, Słowackiego, Staszica, Prusa, Kołłataja, Fredry, Reja, Kochanowskiego

Czwartek

14.01

Prof. Kota, Solidarności, Kard. Wyszyńskiego,                                 Ks. Granickiego,   3-go Maja, Wyspiańskiego, Bednarska, Szkarpowa, Kościuszki, Rynek, Garncarska, Szeroka, Krótka,  Sportowa, Cicha, Ks. Maciąga

 

4.   Jeśli jakaś rodzina np. ze względu na poświęcenie nowego domu czy mieszkania, czy też wprowadzenia się na teren naszej parafii chciałaby się umówić na domową kolędę – można to zrobić w zakrystii.

 

**********************

Uroczystość Objawienia Pańskiego

06.01.2021 r.

1.    Zwyczajem ojców chcemy naznaczyć drzwi swoich mieszkań i domów literami K + M + B albo C + M + B (które możemy rozumieć albo jako inicjały imion trzech królów, albo jako skrót łacińskiego Christus mansionem benedicat – „Chrystus błogosławi temu domowi”). W ten sposób damy świadectwo, że przyjęliśmy Nowonarodzonego do swojego życia.

 

2.    Jutro pierwszy czwartek miesiąca, będziemy się modlili o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 

3.    Zapraszamy na kolejne msze św. kolędowe w int. mieszkańców poszczególnych rejonów o godz. 19:00.

Czwartek

07.01

1900

Ul. Piaskowa, Krokusowa, Jaśminowa, Irysowa, Chabrowa, Magnoliowa, Lawendowa,  Rumiankowa, Wschodnia, Orzechowa, Rzeszowska Witosa,  Jagielońska, Księżomost

Piątek

08.01

1900

 

Grunwaldzka, Jana Pawła II, Kwiatowa, Piłsudskiego

 

4.   

 

 

 

 

 

 

4.   Od dzisiaj do niedzieli możemy podziwiać w naszym kościele wystawę konkursowych kartek świątecznych zorganizowaną przez Bibliotekę i Dom Kultury w Sędziszowie Młp.

 

5.    W niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła.

 

********************************************************

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 03.01.2021 r.

 

1.    W środę 6 stycznia przypadnie Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Msze św. będą jak w niedzielę. Po każdej mszy św. poświecenie kadzidła, złota i kredy. Składka z Trzech Króli przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny. Kadzidło i kredę można nabyć u p. Kościelnego.

 

2.      W tym roku w uroczystość Objawienia Pańskiego Orszak Trzech Króli będzie miał charakter symboliczny. Zapraszamy w szczególności dzieci na mszę św. o godz. 10:30. Na początku mszy św. rozdamy korony i rozpoczniemy mszę św. procesją przez środek kościoła. Zachęcamy szczególnie dzieci do przebrania się na tę mszę św. jak zwykle na orszak.  Orszakowi towarzyszyć będzie wystawa laureatów konkursu plastycznego z Domu Kultury.

 

3.   W przyszłą niedzielę, 10 stycznia będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła. Składka na tacę z następnej niedzieli będzie przeznaczona na cele parafialne.

 

4.   Zapraszamy na kolejne msze św. kolędowe w int. mieszkańców poszczególnych rejonów o godz. 19:00.

 

Poniedziałek

04.01

1900

Ul. Borkowska, Działkowa, Rędziny, Szafirowa, Bursztynowa, Koralowa, Szafirowa, Sapeckiego, Barbary, Klary, Franciszka, Antoniego, Bursztynowa, Szymborskiej

Wtorek 05.01

1900

Ul. Źródlana, Potokowa,  Malinowa Brzozowa,  Północna,  Wiejska, Wiśniowa, Podlesie, Jerzynowa, Jagodowa i Brzoskwiniowa,

Czwartek

07.01

1900

Ul. Piaskowa, Krokusowa, Jaśminowa, Irysowa, Chabrowa, Magnoliowa, Lawendowa,  Rumiankowa, Wschodnia, Rzeszowska Witosa,  Jagielońska, Księżomost

Piątek

08.01

1900

 

Grunwaldzka, Jana Pawła II, Kwiatowa, Piłsudskiego

   Na tych mszach św. będzie poświęcenie wody. Tych, którzy nie mogą być osobiście zapraszamy do łączności przez transmisję internetową.

*********************************************

Parafia pw. Narodzenia NMP - Sędziszów Małopolski
 ul. Jana Pawła II 27, 39-120 Sędziszów Małopolski

Nr konta parafialnego:  90917200030001686720000010

Link do kamery w kościele:

http://hls.r-ce.pl/player/?stream=farasedz

 

lub gdy są transmisje mszy:

https://www.youtube.

 

*********************************************

Nowy Rok - św. Bożej Rodzicielki01.01.2021 r.

 

1.    Dzisiaj z odśpiewanie hymnu do Ducha św. „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

2.    Jutro I sobota miesiąca stycznia.

 

3.    Urząd Gminy informuje, że na stronie internetowej Gminy jest zamieszczony  tymczasowy terminarz wywozu odpadów komunalnych na miesiąc styczeń 2021 r.

 

4.    Życząc sobie nawzajem Bożego pokoju i zdrowia, złóżmy w ręce Matki Najświętszej nasze nadzieje i intencje naszych serc na Nowy Rok, naszych Rodzin, bliskich i gości.,: Pod Twoją obronę… 

************************

Niedziela  Świętej Rodziny 27.12.2020

1.    Jutro, w poniedziałek wspomnienie– Świętych Młodzianków, czyli dzieci, które poniosły śmierć na rozkaz Heroda z powodu przyjścia na świat Zbawiciela.

 

2.      Zapraszamy na msze św. kolędowe na godz. 19:00  w int. mieszkańców poszczególnych rejonów. Kto potrzebuje wodę do poświęcenia prosimy przynieść z domu i w kościele poświęcimy.

Poniedziałek -28.12,     g. 19:00

Sielec i Podlasek

Wtorek - 29.12

 

godz. 19:00

Ul. Legionów, Miodowa, Ziołowa, Miętowa, Szafranowa, Strzelców Strażacka, Kawowa, Liliowa, Krzewowa, Migdałowa, Waniliowa, Laurowa, Pod Dębem, Bakaliowa, Tyminakowa, Bazyliowa,

Środa -30.12

Ul. Wolicka, Niepodległości

 

3.   W środę, 30 grudnia będą rozdawane worki na odpady komunalne na 2021 rok, dla mieszkańców Sielca, w budynku Szkoły Podstawowej w Sielcu w godzinach od 12:00 do 17:00.

4.     W czwartek, 31 grudnia, w ostatni dzień roku Msze św. będą:

     ·      11:00 ,  15:00,   17:00

       Za udział w nabożeństwie kończącym Stary Rok i odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny. Zapraszamy na dziękczynienie Bogu za mijający rok i przeproszenia Go za grzechy.

 

5.       W piątek, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2021. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie i o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku oraz przezwyciężenie epidemii. Porządek mszy św. w Nowy Rok będzie niedzielny z jedną zmianą: nie będzie w Nowy Rok mszy św. o godz. 6:30 - a zamiast niej będzie dodatkowa msza św. o godz. 13:00.

6.    W tym tygodniu I piątek wypadnie w Nowy Rok. Do chorych, do których zwykle jeździmy w I piątki pojedziemy wyjątkowo 2 stycznia w I sobotę od godz. 9:00.

 

7.    Następna niedziela będzie adoracyjna ze zmianą tajemnic o godz. 9:15.

 

 

***************************************************

NARODZENIE PAŃSKIE

- 25 grudnia 2020

 

1.    Jutro w sobotę - w drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego, czcimy świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Po mszy św. o godz. 12:00 będzie poświęcenie owsa, a o godz.13:00 dodatkowa msza św. chrzcielna. W drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego tradycyjnie składka przeznaczona na działalność Instytutu Teologiczno – Pastoralnego w Rzeszowie.

 

2.    Pojutrze wypadnie niedziela Świętej Rodziny - będziemy prosić Świętą Rodzinę o miłość i świętość naszych rodzin. W niedzielę również będzie dodatkowa msza św. o 13:00.

 

3.     Jak już informowaliśmy, w tym roku nie będzie kolędy w tradycyjnej formie. Zamiast wizyty duszpasterskiej w Waszych domach, zapraszamy Was do kościoła na godz. 19:00 na msze święte w int. mieszkańców danego rejonu czy poszczególnych ulic, ze specjalnym błogosławieństwem kolędowym, poświęceniem wody i dewocjonaliów. Kto potrzebuje wodę do poświęcenia prosimy przynieść z domu i w kościele poświęcimy. Oczywiście, kto nie może przyjść, jest chory, lub się obawia, może oglądać transmisję tej mszy św. przez Internet.

         Jeszcze w tym roku po świętach zapraszamy na mszę św. o godzinie 19:00:

Poniedziałek -28.12,     g. 19:00

Sielec i Podlasek

Wtorek - 29.12

 

godz. 19:00

Ul. Legionów, Miodowa, Ziołowa, Miętowa, Szafranowa, Strzelców Strażacka, Kawowa, Liliowa, Krzewowa, Migdałowa, Waniliowa, Laurowa, Pod Dębem, Bakaliowa, Tyminakowa, Bazyliowa,

Środa -30.12

Ul. Wolicka, Niepodległości

         Rozkład pozostałych mszy św. kolędowych jest w gablocie i na stronie internetowej.

4.    Otrzymaliśmy wiele życzeń świątecznych: m.in. od Księży Biskupów, Seminarium Duchownego, Diecezjalnego Caritas, władz samorządowych, polityków, szkół, zakładów pracy i organizacji.

       Nasz kraj i cały świat ogarnęła w tym roku trwoga z powodu epidemii.  Nie lękaj się. - Tak anioł zwrócił się do Maryi, do Józefa i do pasterzy w Betlejem. Choć czasem może się nam wydawać, że świat i Kościół pogrążył się w ciemności kryzysu - Nie musimy się bać, bo Maryja porodziła Jezusa, Syna Bożego, którego panowaniu już nie będzie końca. Nie lękaj się – znaleźliśmy łaskę u Boga.

Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i wnosi w nasze życie pokój.

******************************************

Msze św. kolędowe  2020/2021

Godz. 19:00

Data

Ulice

28.12

Sielec i Podlasek

29.12

Ul. Legionów, Miodowa, Ziołowa, Miętowa, Szafranowa, Strzelców Strażacka, Kawowa, Liliowa, Krzewowa, Migdałowa, Waniliowa, Laurowa, Pod Dębem, Bakaliowa, Tyminakowa, Bazyliowa,

30.12

Ul. Wolicka, Niepodległości

04.01

Ul. Borkowska, Działkowa, Rędziny, Szafirowa, Bursztynowa, Koralowa, Szafirowa, Sapeckiego, Barbary, Klary, Franciszka, Antoniego, Bursztynowa, Szymborskiej

05.01

Ul. Źródlana, Potokowa,  Malinowa Brzozowa,  Północna,  Wiejska, Wiśniowa, Podlesie, Jerzynowa, Jagodowa i Brzoskwiniowa,

07.01

Ul. Piaskowa, Krokusowa, Jaśminowa, Irysowa, Chabrowa, Magnoliowa, Lawendowa,  Rumiankowa, Wschodnia, Rzeszowska Witosa,  Jagielońska Księżomost

08.01

Grunwaldzka, Jana Pawła II, Kwiatowa, Piłsudskiego

11.01

Orzeszkowej, Konopnickiej, Głowackiego, Kolbuszowska, Ługowa

12.01

Klonowa, Lipowa, Kasztanowa, Kolejowa, ul. Armii Krajowej, Polna, Blich, Partyzantów, Ogrodowa i Piekarska

13.01

Letnia, 1000 – lecia, Mickiewicza, Południowa, ul. Warzywna, Słowackiego, Staszica, Prusa, Kołłataja, Fredry, Reja, Kochanowskiego

14.01

Prof. Kota, Solidarności, Kard. Wyszyńskiego, Ks. Granickiego,              3-go Maja, Wyspiańskiego, Bednarska, Szkarpowa, Kościuszki, Rynek, Garncarska, Szeroka, Krótka,  Sportowa, Cicha, Ks. Maciąga

 

 

Parafia pw. Narodzenia NMP - Sędziszów Małopolski
 ul. Jana Pawła II 27, 39-120 Sędziszów Małopolski

Nr konta parafialnego:  90917200030001686720000010

Link do kamery w kościele:

http://hls.r-ce.pl/player/?stream=farasedz

 

lub gdy są transmisje mszy:

https://www.youtube.

 

 


 

IV niedziela Adwentu – 20.12.2020 r.

1.   Na spowiedź przedświąteczną w naszej parafii zapraszamy:

-   W poniedziałek od godz.15:00.

We wtorek i środę  od godz. 9:00 do 12:00 i od 15:00 do mszy św. o godz. 18:00. Jeśli zajdzie taka potrzeba będziemy także spowiadać bezpośrednio po wieczornej mszy św. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.

2.   Jeśli są chorzy, którzy potrzebują jeszcze spowiedzi przed świętami proszę ich zgłaszać do zakrystii. We wtorek od godz. 9:00 będzie wyjazd do tych chorych.

3.   Kancelaria parafialna czynna będzie tylko we wtorek, a następnie aż za tydzień po świętach.

4.   W czwartek – Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. O godz. 7:00 rano ostatnie roraty –    wieczorem mszy św. nie będzie. W Wigilię zwyczajowo powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych.   Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy poprzez wspólną modlitwę, odczytanie fragmentu Ewangelii oraz śpiewanie kolęd.

5.     Pasterka w tym roku będzie o godz. 22:30 i 24:00. Ofiary z pasterki – jak co roku - przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.

Ze względu na większą ilość przystępujących do Komunii św. prosimy, by starać się zachować ostrożność.

6.   W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego.   

       Porządek mszy św. w Boże Narodzenie będzie jak w każdą niedzielę.

 

7.    W sobotę (26 XII) święto św. Szczepana. Msze św. będą również wg porządku niedzielnego. Po mszy św. o godz. 12:00 będzie poświęcenie owsa, a o godz. 13:00 dodatkowa msza św. chrzcielna.

 

8.    W następną niedzielę będzie święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Dodatkowo msza św. o godz. 13:00. To także dzień imienin ks. Bpa Ordynariusza.

 

9.   Dziękujemy paniom z Parafialnego Caritas za zorganizowanie przedświątecznej akcji pomocy potrzebującym.

 


3 niedziela Adwentu – 13.12.2020

1.    Zapraszamy w dni powszednie na roraty z krótkimi homiliami adwentowymi.

2.    Zachęcamy do wcześniejszego korzystania ze spowiedzi adwentowej przed mszami roratnimi i w czasie mszy św.

3.    W tym roku nie będzie tradycyjnej spowiedzi parafialnej z udziałem kapłanów z innych parafii. Spowiadać będziemy w następnym tygodniu przez 3 dni wg. ogłoszonych za tydzień dyżurów w konfesjonale.

4.    Aby umożliwić w czasie świąt bezpieczne uczestnictwo we mszach św.  w tym roku w wigilię będą dwie pasterki o godz. 22:30 i 24:00.

5.    Ponadto będą dwie dodatkowe msze św. chrzcielne: w św. Szczepana (26 grudnia)  i w niedzielę Świętej Rodziny (27 grudnia)  o godz. 13:00,  w których mogą także uczestniczyć inni parafianie.

6.    Już dziś informujemy, że w tym roku nie będzie kolędy w tradycyjnej formie. Zamiast wizyty duszpasterskiej w Waszych domach, zaprosimy Was do kościoła o godz. 19:00 na dodatkowe msze święte w int. mieszkańców danego rejonu czy poszczególnych ulic, z nabożeństwem kolędowym, poświęceniem wody, czy też innych dewocjonaliów.

7.    Penitencjaria Apostolska ogłosiła „Rok św. Józefa”, który trwa od 8 grudnia tego roku do 8 grudnia 2021 r. w którym możemy zyskać Dar Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami medytując nad modlitwą „Ojcze nasz”, lub uczestnicząc w rekolekcjach.

8.    Caritas parafialna zaprasza w piątek w godz. 10 -12 osoby potrzebujące wsparcia o odbiór przedświątecznych paczek w Domu Parafialnym na I piętrze w bibliotece parafialnej.

W imieniu potrzebujących bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

9.    Pan kościelny i p. organista dziękują bardzo za życzliwe przyjęcie.

 


2      NIEDZIELA ADWENTU

 06.12.2020 r.

1.    Zapraszamy na roraty w dni powszednie o godz.18:00  - a w sobotę o 7:00.

2.    W poniedziałek po mszy o godz. 18:00 Ks. Piotr zaprasza ministrantów a Ks. Paweł zaprasza dzieci i młodzież z Oazy parafialnej na spotkanie ze św. Mikołajem.

3.    We wtorek, 8 grudnia, przypadnie uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - patronalne święto młodzieży żeńskiej i Ruchu Światło- Życie. Msze św. będą jak w każdą Uroczystość czyli o 6:30, 8:00. 9:15, 10:30 a po południu o godz. 16:00 i 18:00.  Zachęcamy do uczczenia w tym dniu Niepokalanej od godz. 12:00 do13:00  modlitwą w „godzinie łaski” a wieczorem przez zapalenie świecy w oknie.

4.    W zakrystii można nabyć świąteczne świece Caritasu - małe po 5 zł a duże po12 zł..  Przypominamy o przedświątecznej akcji Caritas w kościele do koszyka. Zachęcamy do czytelnictwa prasy religijnej.

5.    Dzisiaj przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Po mszach św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.


 

 


 

   W czwartek 15 października 2020 r. zmarł ks. Prałat Stanisław Ryba. Msza św. pogrzebowa odbyła się w poniedziałek 19 października o godz. 13:00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Pilźnie.   Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie...

 


 


 

Parafia pw. Narodzenia NMP - Sędziszów Małopolski
 ul. Jana Pawła II 27, 39-120 Sędziszów Małopolski

Nr konta parafialnego:  90917200030001686720000010

Link do kamery w kościele:

http://hls.r-ce.pl/player/?stream=farasedz

 

lub gdy są transmisje mszy:

https://www.youtube.com/watch?v=7Omy_3rZYqo&ab_channel=KrzysztofDrozdTelNetRopczyce

 


 

 

 Inne ogłoszenia


 

  •   Kancelaria Parafialna znajduje się w Domu Parafialnym.

 

  • W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Sędziszowskiej a w piątek o godz. 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

 

  • W dniach 21 i 22 czerwca 2013 r.
    Biskupi przyjęli nowelizację IV przykazania kościelnego. W miejsce dotychczasowego zapisu, który brzmi: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach" przyjęto nowe brzmienie: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach". Oznacza to, że okres formalnego zakazu zabaw został ograniczony do Wielkiego Postu. Nie zmienia to jednak w niczym dotychczasowego charakteru każdego piątku jako dnia, w którym katolicy powinni “modlić się, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać wstrzemięźliwość” .

 

 

  • Informujemy, że ubikacja przy kościele jest otwarta tylko w niedziele i święta w czasie mszy św., oraz w czasie mszy pogrzebowych i ślubnych. W dni powszednie, w razie potrzeby można zgłosić się po klucz do zakrystii.