OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXVI Niedziela Zwykła   -  26.09.2021

1.       W tym tygodniu wypada:

·       W poniedziałek  św. Wincentego a Paulo

·       We wtorek – św. Wacława

·       W środę- Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

·       W czwartek-  św. Hieronima

·       W piątek- I piątek i św. Teresy od Dzieciątka Jezus

·       W sobotę  I sobota miesiąca października i św. Aniołów Stróżów

2.       Od piątku zapraszamy wszystkich na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:30.

3.       Do skorzystania ze spowiedzi zapraszamy w piątek od godz. 17:00.  W I piątek odwiedziny chorych z Komunią św. od godz. 9:00.

4.       W następną niedzielę o godzinie 11:00 kościół Miłosierdzia Bożego zostanie podniesiony do rangi Diecezjalnego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

5.       Dzisiaj po mszach św. liczenie wiernych do statystyk kościelnych.

6.       Prezes Głównego Urzędu Statystycznego przypomina, że 30 września br. kończy się termin spisu powszechnego.

XXV Niedziela Zwykła   -  19.09.2020

1.       Dzisiejsza niedziela jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Dzisiaj po mszach św. składka do puszek na radio Via.

2.       We wtorek święto – św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

3.       We wtorek i środę będą spotkania dla kandydatów do bierzmowania -rozpoczynają się mszą św. o godz. 18:00. Prosimy przynieść indeksy.

4.       W czwartek (23 września) wypada wspomnienie św. ojca Pio stygmatyka i mistyka, patrona szpitala w naszym mieście.

5.       W czwartek na mszy św. o godz. 18:00 będzie rozdanie indeksów uczniom kl. VII SP. Zapraszamy.

6.       W następna niedzielę składka na cele parafialne.

7.        Następna niedziela jest obchodzona jako Dzień Migrantów i Uchodźców.  W następną niedzielę będzie liczenie wiernych.

XXIV Niedziela Zwykła   -  12.09.2021

1.        Dziś rozpoczyna się  Tydzień Wychowania pod hasłem „W blasku ojcostwa”

.2.        W poniedziałek 13 września zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie: o godz. 18:00 Msza św., po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu,  Różaniec Fatimski, homilia Maryjna i procesja.     Na czas procesji prosimy nie parkować samochodów na przejściu dolnego parkingu przy kościele. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej z lampionami.

3.    Tradycyjnie 14 września – we wtorek w święto Podwyższenia Krzyża św. serdecznie zapraszamy pod Krzyż Jubileuszowy na Podlasek o godz. 15:00 na Drogę Krzyżową i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do zadbania i udekorowania wszystkich przydrożnych krzyży.

4.        Uczniów z kl. VIII podstawówki – kandydatów do bierzmowania zapraszamy na pierwsze organizacyjne spotkanie w tym roku katechetycznym  we środę na mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie w kościele po mszy św. Prosimy, by zabrali ze sobą indeksy.

5.        W czwartek po mszy św. wieczornej do zakrystii zapraszamy chłopców, którzy chcą wstąpić w szeregi ministrantów.

6.        W piątek 17 września o godz. 10:00 w kościele Miłosierdzia Bożego odbędzie się msza św. w int. poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny a po mszy św. złożenie kwiatów pod pomnikiem sybiraków i żołnierzy.

7.        W piątek zapraszamy uczniów kl. 4-6 SP na spotkanie Oazy Dzieci Bożych na godz. 16:30 , a po mszy św. grupę młodzieżową od kl. VII -wzwyż na Oazę młodzieżową.

8.        Zapraszamy chętne dzieci do udziału w scholii parafialnej – spotkania w każdą sobotę o godz. 9:00 w salce w Domu Parafialnym.

9.        W sobotę – 18.09  - przypadnie święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Zapraszamy młodzież na modlitwę do kościoła.

10.     W następną niedzielę składka do puszek przeznaczona będzie na radio Via. Zachęcamy do słuchania naszego diecezjalnego radia Via.

11.     W zakrystii są do nabycia kalendarze rolników.

12.     W środę 15 września, na parkingu przy stadionie sportowym na Osiedlu Wolica Piaskowa od 9:30 do 13:30, będzie odbiór odpadów wielkogabarytowych i  sprzętu elektrycznego dla Wolicy Piaskowej i Ługowej.

Parafia pw. Narodzenia NMP - Sędziszów Małopolski
 ul. Jana Pawła II 27, 39-120 Sędziszów Małopolski

Nr konta parafialnego:  90917200030001686720000010

Link do kamery w kościele:

lub gdy są transmisje mszy:

W czwartek 15 października 2020 r. zmarł ks. Prałat Stanisław Ryba. Msza św. pogrzebowa odbyła się w poniedziałek 19 października o godz. 13:00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Pilźnie.   Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie...

Parafia pw. Narodzenia NMP - Sędziszów Małopolski
 ul. Jana Pawła II 27, 39-120 Sędziszów Małopolski

Nr konta parafialnego:  90917200030001686720000010

Link do kamery w kościele:

lub gdy są transmisje mszy:

Inne ogłoszenia

•   Kancelaria Parafialna znajduje się w Domu Parafialnym.

• W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Sędziszowskiej a w piątek o godz. 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

• W dniach 21 i 22 czerwca 2013 r.
    Biskupi przyjęli nowelizację IV przykazania kościelnego. W miejsce dotychczasowego zapisu, który brzmi: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach" przyjęto nowe brzmienie: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach". Oznacza to, że okres formalnego zakazu zabaw został ograniczony do Wielkiego Postu. Nie zmienia to jednak w niczym dotychczasowego charakteru każdego piątku jako dnia, w którym katolicy powinni “modlić się, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać wstrzemięźliwość” .

• Informujemy, że ubikacja przy kościele jest otwarta tylko w niedziele i święta w czasie mszy św., oraz w czasie mszy pogrzebowych i ślubnych. W dni powszednie, w razie potrzeby można zgłosić się po klucz do zakrystii.