OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  -  20.06. 2021

 

 

1.    Dzisiaj o godz. 15:00 Msza św. Jubileuszowa pod krzyżem na Podlasku.  

2.    W środę  przypadnie Dzień Ojca - będziemy się modlić za wszystkich ojców z naszej parafii o szczególną pomoc dla nich od św. Józefa.

3.     W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. W czwartek od godz. 17:30 spowiedź dla uczniów przed zakończeniem roku szkolnego.

4.    W czwartek na nabożeństwo czerwcowe i mszę św. na zakończenie roku szkolnego  o godz. 18:00 zapraszamy uczniów SP z dzielnicy Wolica Piaskowa.

5.    W piątek zakończenie roku szkolnego. O godz. 8:00 msza św. dziękczynna dla ZST, a  o godz. 9:00 Msza św.  dla uczniów SP nr 2.

6.    W następną niedzielę składka na cele parafialne.

 

7.     Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, w tym roku będzie odbywać się w formie sztafety grup. Każdego dnia będzie pielgrzymować jedna grupa. Nasza grupa św. brata Alberta będzie iść w poniedziałek 9 sierpnia z Chroberza do Nawarzyc. Szczegóły na stronie pielgrzymki www.pielgrzymka.rzeszow.pl, oraz u Przewodnika ks. Pawła Ciby (tel. 692 076 331)

 

8.    Starosta Ropczycko - Sędziszowski informuje, iż w związku z awarią kanalizacji deszczowej na ulicy Jana Pawia II w obrębie skrzyżowania z ulicą Kolejową od dnia 22 czerwca 2021 r. do dnia 26 czerwca 2021 r. zostanie zamknięty odcinek ulicy Jana Pawła II na czas robót związanych z usunięciem awarii.

Dopuszcza się możliwość przesunięcia terminu zamknięcia przejazdu tego odcinka.

Ruch będzie odbywał się poprzez wyznaczone objazdy. Kierujący

proszeni są o dostosowanie się do wprowadzonego oznakowania.

 

 


JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 

 -  13 czerwca 2021

1.    W czerwcu zapraszamy codziennie przed wieczorną mszą św. na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa; w środę połączone z nowenną do MB a w piątek z Koronką do Miłosierdzia Bożego.

 

2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

3.    W następną niedzielę zapraszamy na mszę św. pod krzyżem na Podlasku o godz. 15:00. Będziemy obchodzić jubileusz 20-lecia krzyża na Podlasku. Planowana jest także (o ile dopisze pogoda) piękna wystawa zdjęć krzyża, oraz prezentacja broszury dotyczącej historii tego krzyża.

4.    Następna niedziela będzie także Dniem Świętości Małżeństw i Rodzin. Zachęcamy małżonków i rodziny do wzajemnych modlitw za siebie.

5.    Od następnej niedzieli zniesiona zostaje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej mszy św.  oraz w święta nakazane.

6.    Koło Historyczne przy Klubie Seniora w Domu Parafialnym zaprasza na prezentację makiety „Sędziszów- lata 30-te XX wieku” i pokaz prezentacji starych fotografii jeszcze dzisiaj i jutro od 10:00 do 14:00

7.    Dzisiaj 13 czerwca msza św. odpustowa Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18:00 a po mszy św. zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Dzisiaj dla zyskania odpustów módlmy się w intencjach papieża, w intencji świętości małżeństw i rodzin - wynagradzając Boskiemu Sercu Pana Jezusa…

Parafia pw. Narodzenia NMP - Sędziszów Małopolski
 ul. Jana Pawła II 27, 39-120 Sędziszów Małopolski

Nr konta parafialnego:  90917200030001686720000010

Link do kamery w kościele:

http://hls.r-ce.pl/player/?stream=farasedz

 

lub gdy są transmisje mszy:

https://www.youtube.

 

 

 

  


 

   W czwartek 15 października 2020 r. zmarł ks. Prałat Stanisław Ryba. Msza św. pogrzebowa odbyła się w poniedziałek 19 października o godz. 13:00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Pilźnie.   Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie...

 


 


 

Parafia pw. Narodzenia NMP - Sędziszów Małopolski
 ul. Jana Pawła II 27, 39-120 Sędziszów Małopolski

Nr konta parafialnego:  90917200030001686720000010

Link do kamery w kościele:

http://hls.r-ce.pl/player/?stream=farasedz

 

lub gdy są transmisje mszy:

https://www.youtube.com/watch?v=7Omy_3rZYqo&ab_channel=KrzysztofDrozdTelNetRopczyce

 


 

 

 Inne ogłoszenia


 

  •   Kancelaria Parafialna znajduje się w Domu Parafialnym.

 

  • W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Sędziszowskiej a w piątek o godz. 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

 

  • W dniach 21 i 22 czerwca 2013 r.
    Biskupi przyjęli nowelizację IV przykazania kościelnego. W miejsce dotychczasowego zapisu, który brzmi: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach" przyjęto nowe brzmienie: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach". Oznacza to, że okres formalnego zakazu zabaw został ograniczony do Wielkiego Postu. Nie zmienia to jednak w niczym dotychczasowego charakteru każdego piątku jako dnia, w którym katolicy powinni “modlić się, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać wstrzemięźliwość” .

 

 

  • Informujemy, że ubikacja przy kościele jest otwarta tylko w niedziele i święta w czasie mszy św., oraz w czasie mszy pogrzebowych i ślubnych. W dni powszednie, w razie potrzeby można zgłosić się po klucz do zakrystii.