PIĄTA  NIEDZIELA WIELKANOCY    –    28.04.2024

PIĄTA  NIEDZIELA WIELKANOCY    –    28.04.2024

 

  1. W poniedziałek święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy.

 

  1. Od środy rozpocznie się miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy z Maryją. Każdego dnia o godz. 17:30, przed wieczorną Mszą Świętą, będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Tam, gdzie jest zwyczaj modlitw przy kapliczkach, zachęcamy do podtrzymywania tego zwyczaju. W środę, 1 maja wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.

 

  1. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

 

  1. W czwartek, 2 maja Dzień Flagi Narodowej – zachęcamy do wywieszenia flag narodowych. Spowiedź przed pierwszym piątkiem, w czwartek od godz. 17:30.

 

  1. W piątek 3 maja Uroczystość MB Królowej Polski. Msze św. będą jak w niedzielę. W miarę naszych możliwości będziemy spowiadać na wszystkich mszach św.

O godz. 12:00 będzie msza św. w int. Ojczyzny z racji 233 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Po mszy św. nastąpi złożenie kwiatów przed pomnikiem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, przejście pod ratusz, złożenie kwiatów pod pomnikiem i wręczenie nagród dla strażaków. O godz. 20:00 patriotyczna iluminacja Ratusza. Z racji uroczystości nie obowiązuje w ten dzień wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  1. Odwiedziny chorych w piątek 3 maja od godz. 9:00
  2. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 19:00,

 

  1. W sobotę o godz. 18:00 msza św. w int. Strażaków z okazji ich patrona św. Floriana.

 

  1. Następna niedziela będzie adoracyjna ze zmianą tajemnic różańcowych.

 

  1. Ruch Światło – Życie naszej diecezji organizuje oazy wakacyjne dla dzieci i młodzieży w 2 turnusach: 28.06 – 14.07 i 16.07-1.08. Wyjazdy są możliwe już dla dzieci po 5 klasie SP oraz starsze, w tym dla uczniów szkół średnich. Koszt: 1200 zł, w tym bezzwrotna zaliczka 200 zł. Czas zgłoszeń do 17 maja. Szczegóły u ks. Krzysztofa.

 

 

Scroll to Top