WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 17 maja 2026
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
– 17 maja 2026
- Trwa miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej, zapraszamy serdecznie na nabożeństwa majowe.
- Dni powszednie między uroczystościami Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego, mają specjalne znaczenie; są dniami nowenny – przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela. Zapraszamy szczególnie młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania – a w środę – 20 maja po mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy młodzież z klas szóstych i siódmych wraz z rodzicami na spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
- W przyszłą niedzielę, 24 maja, przypadnie uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki – dzień wdzięczności Bogu za dary Ducha Świętego, otrzymane w sakramentach chrztu i bierzmowania. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i jest to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.
- W następną niedzielę gościć będziemy zespół „Vies Bonum” z Mińska na Białorusi. W skład zespołu wchodzą Białorusini pochodzenia polskiego wykonujący pięknie zharmonizowane wielogłosowe pieśni liturgiczne. Po mszach świętych będzie można zakupić nagrania tego zespołu.
- Kino Jedność zaprasza na film pt. „Posłani” – jest to poruszająca opowieść o Bogu działającym w życiu zwykłych ludzi w ich decyzjach kryzysach i przełomach. Film pokazuje środowiska takie jak Wojownicy Maryi czy Męski Różaniec, stawiając ważne pytanie o powrót młodych mężczyzn do duchowości, wspólnoty i życia sakramentalnego. Seanse odbędą się od 17 do 19 maja o godzinie 19:15