28 niedziela zwykła – 13.10.2024 r.

1. Dzisiaj Dzień Papieski. Po mszach św. zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Młodzież oazowa zaprasza na kiermasz kremówek papieskich.
  2. Dzisiaj różaniec fatimski i procesja będzie po mszy św. o godz. 18:00. Zapraszamy także na różaniec w dni powszednie na 17:30.

1. We wtorek obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy na 17.30 na różaniec w tej intencji, a następnie Eucharystię i procesję z lampionami na cmentarz.

1. W piątek wypadnie święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia.

1. W sobotę, 19 października będzie wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Msza św. w int. Ojczyzny od Solidarności z Filtrów będzie na mszy św. wieczornej w sobotę.

1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny.   W tym roku będziemy gościć Pawła Wodzienia – misjonarza Werbisty pracującego w Meksyku.   Po mszach św. będzie kiermasz misyjny i zbiórka do puszek na misje w Meksyku.

1. Dzisiaj odbywa się tradycyjne liczenie wiernych.

1. Za ławkami, na bocznych ołtarzach i w zakrystii są kartki na wypominki. Prosimy czytelnie wypisywać zmarłych (w mianowniku) i zaznaczyć czy są to wypominki listopadowe, czy roczne. Przy rocznych prosimy podpisać przed którą mszą św. mają być czytane: przed 8:00, czy przed 12:00. Co roku prosimy przy wypominkach rocznych zmniejszać ilość imion: 1 do 3 imion lub nazwisk i nie wypisywać całego drzewa genealogicznego, ponieważ będziemy zmuszeni do usuwania większej ilości imionbo nie zdążymy ich później przeczytać. – Natomiast w wypominkach listopadowych można wymieniać dowoli wszystkich krewnych zmarłych.

1. W zakrystii są kalendarze rolników po 30 zł.
  1. Nasz kościelny pan Czesław chce zrezygnować z funkcji kościelnego. Szukamy więc kogoś na to miejsce, najlepiej emeryta lub rencistę, ale i inne osoby weźmiemy pod uwagę.