ŚLUB

Ślub

Narzeczeni przyjmowani są na spisanie protokołu przedślubnego w kancelarii parafialnej w soboty w godz.: 9.00 – 11.00; 18.40 – 19.00

Potrzebne dokumenty:

• Świadectwo chrztu, jeśli chrzest był w innej parafii (data wydania nie dłuższa niż 3 miesiące)
  • Świadectwo bierzmowania
  • Świadectwo ukończenia katechizacji na poziomie gimnazjum i szkoły średniej (indeks od bierzmowania)
  • Zaświadczenie ukończenia kursu przedmałżeńskiego
  • Dowody osobiste narzeczonych
  • Wyciąg z USC (jeżeli ślub konkordatowy – data nie może przekraczać 3 m-cy do daty ślubu)

Kiedy zgłaszać:

• Ślub zgłasza się najpóźniej na 3 miesiące przed planowaną datą ceremonii,
  • Datę ślubu ustala się z księdzem w biurze parafialnym (można zarezerwować wcześniej).

Kursy przedmałżeńskie:

Kurs przedmałżeński organizowany jest w okresie Wielkiego Postu. Rozpoczyna się w sobotę po Środzie Popielcowej o godz. 16:00 w kościele i kontynuowany jest w soboty Wielkiego Postu.

Kurs przedślubny:

Kursy przedślubne rozpoczynają się w każdą 3 niedzielę miesiąca o godz.15:00 Mszą św. i nauką w kościele a następnie spotkaniem w Domu Parafialnym.

Parafia pw. Narodzenia NMP – Sędziszów Małopolski
 ul. Jana Pawła II 27, 39-120 Sędziszów Małopolski