DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 11 sierpnia 2024

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  –  11 sierpnia 2024

1. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo i procesję Fatimską. Msza św. wieczorna przeniesiona będzie na godz. 19:00, po niej różaniec, homilia a następnie procesja z figurą Matki Bożej i śpiewem litanii.

1. W środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego.

1. W czwartek,15 sierpnia przypadnie uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Pannyświęto Matki Bożej Zielnej –  a zarazem 104 rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą”, święto Wojska Polskiego.     Bukiety zbóż, ziół, kwiatów i warzyw, będą błogosławione po każdej mszy św. Porządek mszy św. w Wniebowzięcie będzie niedzielny .

–  O godz.12:00 będzie msza św. dziękczynna za zbiory z Sielca a po niej procesja wokół kościoła.

–  Uroczysta Gminna Msza św. Dożynkowa będzie o godz. 16:00. Pozostałe uroczystości dożynkowe będą na stadionie w Sędziszowie Młp.

1. W sobotę, 17 sierpnia – wspomnienie św. Jacka, czciciela Matki Bożej;

1. Trwa 47. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. RADIO VIA prowadzi studio pielgrzymkowe.

1. PROTEST do Ministerstwa Edukacji Narodowej wobec zmian w organizacji szkolnych lekcji religii można podpisać na stronie: lekcjereligiiwszkole.pl

1. Ośrodek Kultury w Sędziszowie Małopolskim zaprasza w środę, 14 sierpnia, godz. 18.00 na spektakl „A ponad ziemią z kulami latały brylanty. Rzecz o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim”.

1. Ośrodek Pomocy Społecznej w Sędziszowie Małopolskim informuje, że wnioski na bon energetyczny, rekompensujący wzrost kosztów energii elektrycznej można składać w pokoju nr 12 i na stronie internetowej mgops.sedziszow-mlp.pl Wnioski oraz wszelkie informacje dostępne są w siedzibie Ośrodka