XXII Niedziela Zwykła  –  01.09. 2024 r.

1. Po wakacjach wraca do porządku dni powszednich msza św. o godz. 6:30.

1. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla Zespołu Szkół Technicznych będzie w poniedziałek o godz. 8:00

Msza św. dla SP nr 2 w Sędziszowie Młp. będzie w poniedziałek o godz. 10:00 –

pozostałe informacje na str. internetowej szkoły

– dla  szkoły z Osiedla Wolica Piaskowa będzie msza św. w szkole o g. 9:00.

1. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej w piątek od godz. 17:00. Zachęcamy do spowiedzi przed naszym odpustem parafialnym.

W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9:00 wyjazd do chorych z Komunią św.

1. W piątek 6 września przed Ratuszem od godz. 9:00 odbędzie się Narodowe czytanie Kordiana – Juliusza Słowackiego – zapraszamy w imieniu Pana Burmistrza.

1. W niedzielę, 8 września, przypada nasz odpust – to Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Siewnej). Z naszym odpustem zbiega się też 8 rocznica ustanowienia NMP Patronką naszego miasta. Poświęcenie ziarna siewnego będzie po mszach św.

Główna msza św. o godz. 12:00 z procesją eucharystyczną, na którą zapraszamy dzieci w białych strojach, a dorosłych prosimy o włączenie się w niesienie chorągwi i feretronów.

Odpust uwieńczony będzie  koncertem w kościele o godz. 19:00 na który serdecznie zapraszamy. Na koncercie na którym prezentowane będą utwory maryjne wystąpi: Maria Klich – sopran, Jadwiga Bialic – skrzypce i Arkadiusz Bialic – organy.

1. Następna niedziela rozpocznie XIV Tydzień Wychowania pod hasłem: Wychowujmy razem.

1. W Instytucie Wyższych Studiów Teologicznych w Rzeszowie od 1 września br. rusza II tura zapisów na teologiczne studia podyplomowe dla świeckich, szczegóły na stronie internetowej Instytutu.