XXIII Niedziela Zwykła  –  08.IX.2024 r.

1. Z dniem dzisiejszym rozpoczyna się 14 Tydzień Wychowania pod hasłem: „„Wychowujmy razem”” – Ta inicjatywa to wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci oraz pilną potrzebę wychowywania.

1. Na najbliższą środę zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie organizacyjne.

1. Zachęcamy i zapraszamy do służby przy ołtarzu chłopców w każdym wieku. Spotkanie formacyjno – organizacyjne kandydatów na ministrantów i ich Rodziców w czwartek o godz. 18.30.

1. W piątek 13 września zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie: o godz. 19:00 Msza św., po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec Fatimski, homilia Maryjna i procesja. Na czas procesji prosimy nie parkować samochodów na dolnym parkingu przy kościele. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej z lampionami.

1. Tradycyjnie 14 września – w sobotę w święto Podwyższenia Krzyża św. serdecznie zapraszamy pod Krzyż Jubileuszowy na Podlasek o godz. 15:00 na Drogę Krzyżową i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy też do zadbania i udekorowania przydrożnych krzyży.

1. W sobotę, 14 września br. rozpoczyna się w naszej diecezji peregrynacja relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów z Markowej w wybranych parafiach w danym regione. Szczegóły na plakacie.

1. Caritas Diecezji Rzeszowskiej – na dzisiejszą niedzielę ogłosiła zbiórkę do puszek jako pomoc dla rodzin z Osiedla Biała w Rzeszowie, którzy w pożarze stracili dorobek życia.
  2. W następną niedzielę poświęconą Środkom Społecznego Przekazu -składka do puszek przeznaczona będzie na radio Via.

1. Dnia 15 września organizowana jest Pielgrzymka Ludzi Pracy do Częstochowy. Szczegóły w gablocie.
  2. Również w gablocie jest informacja o spotkaniu w klasztorze z pisarzem Czesławem Ryszką.