XXV Niedziela Zwykła   –  22.09.2024

1. W poniedziałek (23 września) wypada wspomnienie św. ojca Pio stygmatyka i mistyka, patrona szpitala w naszym mieście. Msza św. w szpitalu o godz.10:00.
  • W piątek – św. Wincentego a Paulo
  • W sobotę – św. Wacława

1. Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Młp. zaprasza w ramach akcji „Koronka na ulicach miast świata” w  piątek, 27 września br.  na godz. 15:00.

1. Tegoroczna, IX Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Krakowa-Łagiewnik odbędzie się w sobotę, 12 października. Program pielgrzymki znajduje się w gablocie.

1. Ośrodek Kultury zaprasza w środę o godz. 19:00 na wydarzenie pt. „Opowiem Ci o sprawiedliwych”, czyli projekcję filmu z koncertu beatyfikacyjnego Rodziny Ulmów, spotkanie autorskie z ks. Pawłem Tołpą i wystawę: „Rodzina Ulmów. Honorując sprawiedliwych.” Wstęp bezpłatny.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

1. W związku z powodzią – w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Episkopatu – Caritas Diecezji Rzeszowskiej włącza się w dzisiejszą ogólnopolską zbiórkę do puszek dla powodzian. Po mszach św. jest okazja do takiej pomocy.